Armáda- univerzita obrany

Sport, peníze, koníčky, móda, zdraví...
Fery

Příspěvekod Fery » 11 led 2017, 22:09

Uvažuji nad vstupem do armády, lépe řečeno se hlásím na univerziu obrany. Jaký máte názor na vliv armády na osobní rozvoj člověka, bude to pro můj životní rozvoj plus nebo se tím připravím o možnosti " civilního života" ?
I univerzita je brána jako zaměstnání, tudíž žádné prázdniny, jen dovolená, na druhou stranu člověk ale i za studium bere plat, což umožňuje osamostatnění od rodičů, na které bych si v případě studia na jiných školách ještě počkal. :)

spinning

Příspěvekod spinning » 12 led 2017, 00:20

Na jak dlouho budeš zavázanej pracovat pro armádu?

Mirek Dušín

Příspěvekod Mirek Dušín » 12 led 2017, 00:33

O tom by ti mohl povyprávět Grappler...
Pokud o tom nejsi vnitřně přesvědčený - tvým dětským snem není být voják a dostávat rozkazy, poslouchat uřvané kázání starých zelených mozků, asi to nebude pro tebe.
Na druhou stranu ten filtrovací výcvik nazačátku je prý celkem záhul a vylezeš z něj jako zocelený sparťan co se z ničeho neposere.
Ostrava streetgame - pište SZ

jindra

Příspěvekod jindra » 12 led 2017, 11:22

Přesně tak, jakmile Ti jen trošku vadí, když někdo buzeruje, když musíš dělat naprosto nelogické věci jen proto, že to je rozkaz a pokud jsi od malička nechtěl být vojákem nebo policajtem, nejspíš to nebude nic pro Tebe.
Krom toho to je naše armáda hodně specifická a až na elitní jednotky je sice možná papírově profesionální, ale v realitě tomu tak často nebývá. Vím o čem mluvím - v práci jsem se se zástupci AČR poměrně intezivně stýkal.
A k těm elitním jednotkám, případně nasazení v misích - tam se jen tak nedostaneš a pokud jo, musíš prostě počítat s tím, že to nemusí dopadnout dobře. Peníze se tam dají vydělat slušné, ale podle mně to za to riziko nestojí.
Ale zase na druhou stranu, je to práce pro stát, takže celkem jisté zaměstnání a pokud máš nějakou žádanou specializaci, případně na UO takovou vystuduješ, tak se můžeš i stát ceněným expertem.

Fery

Příspěvekod Fery » 12 led 2017, 11:59

Závazek na práci v armádě je dvojnásobek dovy studia, tj. 5 let studia a pak 10 let v armádě. :)

spinning

Příspěvekod spinning » 12 led 2017, 16:05

Nevim jakej plat by me presvedcil k tomu byt nekomu zavazanej 15 let. Vi nekdo? Co si ctu prumerny platy tak to neni zas takova hitparada. Ale nevim jaky jsou priplatky atd. Nemam cas to cely procitat

Mirek Dušín

Příspěvekod Mirek Dušín » 12 led 2017, 22:49

Slyšel jsem od kámoše (fakt frajer jestli to čteš :D ) co zmáknul ten výcvik. Je nabušený jako golem a psychicky odolný jako agent KGB. A pak, když začalo studium ukázalo se že to není tak cool jak se zdálo. Drtili se tam matiku, fyziku atp, jednou za týden měli akorát hodinu strategie nebo tak něco.

I od vysloužilých zabijáků slyšel že to není tak super, a život vojáka vypadá tak že pokud chce, jde na misi, mezitím si žena nabrnkne souseda. A když pak přijede do normálního života připadá si divně.
Na druhou stranu je tam testosteronový kolektiv pravých chlapů takže v tomhle ohledu fajn...

Nešel bych do toho, a jestli do toho půjdeš, nejspíš toho stejně necháš a budeš muset platit cash :!:

Jeden týpek kterého jsem potkal na tréningu ale dělá u zásahovky a je dost nadšený, vyhání feťáky, řve na ně a tak :D , takže bych šel spíš do toho :)
Ostrava streetgame - pište SZ

KapitánLáska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KapitánLáska » 13 led 2017, 00:39

Nechci ti říkat co máš dělat, jenom sdílet svoji zkušenost. Když jsem se rozhodoval na jakou střední půjdu, vybíral jsem si ze dvou možností. Gympl nedaleko domova, kam se mi vůbec nechtělo, protože jsem se nerad učil, nebo střední vojenská škola v Moravské Třebové. Vždycky mě bavilo chodit do skautu, kempovat nebo hrát hry v lese. Někdy jsme v noci přepadli jiný skautský tábor, udělali bordel, všechny zbudili a pak se poprali. K tomu jsem hrál hodně Call of Duty a plno jiných her s odstřelovači. Na vojenskou školu mě táhlo vzrušení z toho, že budu furt něco prožívat, hodně cvičit a být v něčem profesionál. (Chtěl jsem se za každou cenu dostat k SAS). Nakonec jsem si ale vybral gympl, protože nevylučuje volbu stát se vojákem, jenom ji prodlužuje o 4 roky. Rozhodnutí jako to, čím se stanu, nebylo třeba uspěchat. Někdy si říkám jak by asi vypadal můj život, kdybych na tu školu fakt šel. Rozhodně bych nepotkal tolik skvělých lidí, neviděl tolik míst, nežil šťastný život a nedělal streetgame. Taky už vím, že je absolutní blbost po někom vystřelit.

Ps: Kapesné při studiu mi připadalo taky jako dobrá věc. V zahraničí jde ale i bez vyučení vydělat 10x víc.

Tony_man

Příspěvekod Tony_man » 16 led 2017, 00:31

Co se týče tvé otázky, tak si myslím že vliv armády na osobní rozvoj je rozhodně přínosný. Samozřejmě hodně záleží na tom pokud to chceš dělat a jaká je tvá představa co by jsi chtěl v armádě dělat. Co se týče studia na Univerzitě Obrany, tak pokud máš nějaké bližší otázky tak mi napiš SZ, jsem na Unobu čtvrtým rokem na FVT. Obecně tady záleží na jaký studijní obor se dostaneš. Jsou tu dvě fakulty FVL (,,bojovníci'') a FVT (,,technici'').K těm civilním možnostem po škole: Oborů ke studování je tu mnoho, tudíž je z čeho vybírat. Mnoho oborů je velice dobře uplatnitelných v civilu, především na FVT a některé i na FVL. Další specifické obory, především na FVL, jsou přeci jen šité na míru armádě a u nich se předpokládá spíše dlouhodobá služba. Po přijetí na školu máš automaticky 3 měsíce zkušební dobu (z toho 2 měsíce zzákladní vojenský výcvik), takže pokud naznáš, že armáda není nic pro tebe tak můžeš bez jakýchkoliv závazků (finančních) odejít.
K civilním možnostem na škole:
Funguje to tu trošku jinak než na civilních vysokých školách, máme školu od pondělí do pátku, víkendy máš volné, měsíc dovolené v srpnu, 14 dní dovolené přes Vánoce. Je tu ovšem spousta aktivit zadarmo: posilka, sauna, solárko, tenisové kurty, venkovní bazén, atletickej ovál, atd... a spoustu volnočasovejch aktivit, třeba: fotbal, hokej, boj z blízka, lezení, jachting, atd... Dalším bonusem je samozdřejme plat cca. 10tis měsíčně čistého, koleje zdarma. Brno je studentské město, takže spousta příležitostí ke street game a všemu co s tím souvisí :D Takže k transformaci v Alfa samce si myslím je tato škola ku prospěchu.
Snad jsem alespoň trochu poradil :)

spinning píše:Nevim jakej plat by me presvedcil k tomu byt nekomu zavazanej 15 let. Vi nekdo? Co si ctu prumerny platy tak to neni zas takova hitparada. Ale nevim jaky jsou priplatky atd. Nemam cas to cely procitat

Nástupní plat po škole je 30 tisíc čistého. Jestli je to moc nebo málo, to už musí posoudit každý sám :)

Zpět na