Když se prostě nepostaví

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
dreken
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2016, 22:07
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0

Když se prostě nepostaví

Příspěvek od dreken »

Jsem v hrstce těch, co už ve věku 30 let mají problém s erekcí a nedokážu si moc vysvětlit proč. Tyto problémy jsem měl už od začátku sexuálního života ve 22 letech, ale nyní je to ještě výraznější. Přitom průměrně sportuji a nemám žádné zdravotní obtíže. Na porno teď koukám maximálně jednou týdně (před 2 lety to bylo třeba každý den).

Když jsem byl v dlouhodobém vztahu, tak se mi to moc nestávalo, případně pro to partnerka měla pochopení. Měl jsem třeba 2 týdny blbou sérii, kdy se mi nechtěl postavit a pak se to zas zlepšilo. Teď mám ale období, kdy docela intenzivně randím s novýma holkama. Tento problém je tedy ještě nepříjemnější. Na sex se těším, ale zároveň z něj mám trochu trému, protože když se problém opakuje na prvních dvou nebo třech rande, tak mi to hrozně shodí sebevědomí a holka se na mě může kvůli tomu vykašlat.

Už jsem s tím byl i u sexuologů, volně prodejné přípravky moc nepomáhají, tak mi předepsal Sildenafil Sandoz, který docela pomáhá i v menší dávce, ale taky ne vždy. Paradoxně čím pěknější holka, tím jsem před ní nervóznější, rozechvěje se mi pánev, stáhnu se dovnitř a můžu zapomenout na nějaké vniknutí či vůbec nasazení kondomu. Většinou se vymluvím na moc alkoholu, ale je to divné když se to stane někdy ani ne po 2 skleničkách vína.

Chlapi, co byste poradili - nějaké cviky, mindset, vitamíny nebo mentální cvičení?
andrew_d
Příspěvky: 404
Registrován: 22 úno 2022, 13:16
Udělil poděkování: 88 x
Obdržel poděkování: 40 x

Když se prostě nepostaví

Příspěvek od andrew_d »

V první řadě bych si nechal vyšetřit hladinu testosteronu, ať víš, zda ten problém je zapříčiněn fyziologicky nebo ne a od toho se můžeš odpíchnout.
Ve většině případu jde spíš o psychiku - nervozitu. Tělo se dostává během sexu nebo než k němu má dojít do sympatického stavu, kdy se nahodí reflex bojuj/uteč a na nějakou erekci můžeš zapomenout. Ty potřebuješ být spíš v parasympatickém uklidněném stavu.

Mívám s tím taky občas problém, hlavně když spím s novou holkou poprvé. Jsem nervózní, že se musím teď předvést a že když to nebude fachat, že je konec a tak dále. To ničemu nepomáhá. Blbý ale je, že u některých holek to fakt znamená ende šlus, takže je to začarovaný kruh.

Naopak v delším vztahu jsem s tím problémy nikdy neměl. Každopádně to, že jde hlavně o psychiku u mě třeba potvrzuje fakt, že i když si TST doplňuju externě, tak ani to nezabrání tomu, aby občas problémy nastaly :twisted:
Uživatelský avatar
DandyZPoruby
Příspěvky: 8
Registrován: 27 zář 2022, 18:58
Bydliště: Ostrava
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0

Když se prostě nepostaví

Příspěvek od DandyZPoruby »

Ahoj,
co mě pomáhá tak je Zinek a Magnezium od Prom-IN. Plus Tribulus Terrestris. A kardio 2x týdně běh.
80% je nastavení v hlavě. Výše zmíněné mě dost pomohlo.
richardbold
Příspěvky: 10
Registrován: 05 črc 2023, 08:52
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 1 x

Když se prostě nepostaví

Příspěvek od richardbold »

Nehledej v tom žádnou vědu - z 99% je to psychika. Pokud máš zdravý životní styl (jíš dobře, dobře spíš, pravidelně cvičíš) tak je to o hlavě.

Teď pojďme rozebrat, co to znamená "o hlavě". Ať už vědomě, nebo nevědomě se před sexem uvedeš do stavu fight or flight. V tvém těle se od začátku interakce nahromadí tolik stresových hormonů, že časem protneš spouštěč pro fight or flight sekvenci. Tvé tělo v ten moment mobilizuje veškeré zásoby, hlavně tok krve a živin POUZE ke klíčovým svalovým skupinám a na zbytek orgánů prostě s*re (proč řešit erekci, když se na tebe řítí rozzuřený medvěd = asi se teď směješ, ale to je reálně, jak se tvoje tělo v daný moment cítí).

Co s tím? Musíš ten stres nějak uvolnit!! No jo, ale jak na to? Existují vlastně tři základní cesty.

První, meditace - vědomé řízení dechu, které vede ke zklidnění (zabere to roky, výsledky spekulativní) - pokud dávno nejsi master monk, nech tuhle cestu být. je to long term, je to dobrý, ale na příštím rande ti to nepomůže.

Druhá , sex přískokem - prostě nejdi hned pro první cenu, ale naplánuj si to na dvě tři rande s tím, že ten stres necháš uvolnit přírodní cestou (sport, případně orál, spánek). To u některých holek bude v pohodě, jiné ti daj košem, bo seš pomalej.

No a pak je tu třetí možnost - řízené odstřelení stresové laviny. Pokud o sobě víš, že seš stresař, naplánuj si to tak, že se před randem vyčistíš (cvičení, studená sprcha, dobré lehké jídlo) to ti dá vysokou hodnotu rezistence. Jak se to bude blížit, netlač na pilu a prostě si dej před mazlením sprchu - absolutně brutálně ledovou (nebo si dej na záchodě 5 min horse stance), ale studená dle mého funguje nejlíp. Jak to funguje je, že tvoje tělo očekává stresor (medvěda), dokud mu ho nedáš, bude ready..klidně hodiny a hodiny.. no a když není medvěd, musíš mu hodit něco podobně intenzivního - tam přichází ledová sprcha. Skočíš do ní, full speed, celé tělo..prodýchej to, uklidni se v ní, dýchej do břicha dolů a co nejpomaleji umíš. Dej tomu tak minutu dvě, ideálně víc a jak polezeš ven, pořád dýchej vědomě (nenechávej to na automat). Po chvíli ucítíš úlevu, tvé tělo si teď myslí, že si přežil boj s medvědem = dopamin, obnovení krevního toku do celého těla a prostor se vesele množit.

Enjoy!
fanfunflan
Příspěvky: 45
Registrován: 27 zář 2021, 02:01
Udělil poděkování: 18 x
Obdržel poděkování: 27 x

Když se prostě nepostaví

Příspěvek od fanfunflan »

Mal som to podobne ako ty.. žiadne tabletky, šport, vitamíny, ani nič zázračné nevyrieši tvoj problém.. Vyriešiš to iba ty sám svojou psychikou a vnútorným nastavením..
Mne sa to stávalo často hlavne v situáciach:
- príliš nadržaná žena (vtedy som cítil tlak k nutnosti podať dobrý výkon, samozrejme som nakoniec nepodal výkon žiaden)
- emočná fixácia na inú ženu
- dominantná žena (pocit straty kontroly)
Sám si uviedol, že sa ti to stáva hlavne pri krajších ženách.. vieš čím to bude? Lebo podvedome má u teba krajšia žena vyššiu hodnotu a bojíš sa, že svoju hodnotu u nej stratíš..
Celkovo by som všetky zázračné triky vynechal a sústredil sa na tvojom mieste na komplexnejšej práci na sebe, lebo iba z toho vzniká neistota a stres, ktorá sa potom prejaví v sexuálnom živote..
Mne pomohlo, keď som začal pracovať na zvládaní stresu, vnútorne sa odpojil od všetkych okolností a snažil sa čo najviac napojiť na daný moment, proste prežívať celý ten akt všetkymi zmyslami s úplne vypnutou hlavou..
Akonáhle ťa začne ovládať mozog, nastáva problém..
Odpovědět