Když se prostě nepostaví

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
dreken
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2016, 22:07
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0

Když se prostě nepostaví

Příspěvek od dreken »

Jsem v hrstce těch, co už ve věku 30 let mají problém s erekcí a nedokážu si moc vysvětlit proč. Tyto problémy jsem měl už od začátku sexuálního života ve 22 letech, ale nyní je to ještě výraznější. Přitom průměrně sportuji a nemám žádné zdravotní obtíže. Na porno teď koukám maximálně jednou týdně (před 2 lety to bylo třeba každý den).

Když jsem byl v dlouhodobém vztahu, tak se mi to moc nestávalo, případně pro to partnerka měla pochopení. Měl jsem třeba 2 týdny blbou sérii, kdy se mi nechtěl postavit a pak se to zas zlepšilo. Teď mám ale období, kdy docela intenzivně randím s novýma holkama. Tento problém je tedy ještě nepříjemnější. Na sex se těším, ale zároveň z něj mám trochu trému, protože když se problém opakuje na prvních dvou nebo třech rande, tak mi to hrozně shodí sebevědomí a holka se na mě může kvůli tomu vykašlat.

Už jsem s tím byl i u sexuologů, volně prodejné přípravky moc nepomáhají, tak mi předepsal Sildenafil Sandoz, který docela pomáhá i v menší dávce, ale taky ne vždy. Paradoxně čím pěknější holka, tím jsem před ní nervóznější, rozechvěje se mi pánev, stáhnu se dovnitř a můžu zapomenout na nějaké vniknutí či vůbec nasazení kondomu. Většinou se vymluvím na moc alkoholu, ale je to divné když se to stane někdy ani ne po 2 skleničkách vína.

Chlapi, co byste poradili - nějaké cviky, mindset, vitamíny nebo mentální cvičení?


andrew_d
Příspěvky: 152
Registrován: 22 úno 2022, 13:16
Udělil poděkování: 50 x
Obdržel poděkování: 18 x

Když se prostě nepostaví

Příspěvek od andrew_d »

V první řadě bych si nechal vyšetřit hladinu testosteronu, ať víš, zda ten problém je zapříčiněn fyziologicky nebo ne a od toho se můžeš odpíchnout.
Ve většině případu jde spíš o psychiku - nervozitu. Tělo se dostává během sexu nebo než k němu má dojít do sympatického stavu, kdy se nahodí reflex bojuj/uteč a na nějakou erekci můžeš zapomenout. Ty potřebuješ být spíš v parasympatickém uklidněném stavu.

Mívám s tím taky občas problém, hlavně když spím s novou holkou poprvé. Jsem nervózní, že se musím teď předvést a že když to nebude fachat, že je konec a tak dále. To ničemu nepomáhá. Blbý ale je, že u některých holek to fakt znamená ende šlus, takže je to začarovaný kruh.

Naopak v delším vztahu jsem s tím problémy nikdy neměl. Každopádně to, že jde hlavně o psychiku u mě třeba potvrzuje fakt, že i když si TST doplňuju externě, tak ani to nezabrání tomu, aby občas problémy nastaly :twisted:
Uživatelský avatar
DandyZPoruby
Příspěvky: 8
Registrován: 27 zář 2022, 18:58
Bydliště: Ostrava
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 0

Když se prostě nepostaví

Příspěvek od DandyZPoruby »

Ahoj,
co mě pomáhá tak je Zinek a Magnezium od Prom-IN. Plus Tribulus Terrestris. A kardio 2x týdně běh.
80% je nastavení v hlavě. Výše zmíněné mě dost pomohlo.
Odpovědět