Zuby

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
Norman Stansfield
Udělil poděkování: 4 x
Obdržel poděkování: 2 x

Zuby

Příspěvek od Norman Stansfield »

Ahoj,

mam konkretni dotaz, ale muze to byt posleze topic obecne o zubech - tipy, triky, kde, jak a u koho belit atp.

Co zajima me, je zda nekdo z vas ma zkusenost s castecnou / kompletni rekonstrukci chrupu - nejlepe Praha a okoli. Cetl jsem ruzne veci, ze nekde chteli 500k, nekde 250k a podobne cisla, proto jsem chtel zkusit puvodne Turecko, ktere je celkem vyhlasene.

Jelikoz bych to potreboval urychlit, tak bych ocenil jakekoliv tipy ohledne klinik u nas... pripadne vase osobni zkusenosti s timto. (V ramci pravidel ofc)

Je to pro me dost ozehave tema a dost me to osobnostne brzdi - rad se v jinych threadech podelim o me rady.

Diky!

"I am living proof that anybody can get laid.” // Ron Jeremy
MindMess
Udělil poděkování: 18 x
Obdržel poděkování: 23 x

Zuby

Příspěvek od MindMess »

Pokud máš zdravé zuby a jde Ti pouze o vzhled, tak řešením jsou fazety, třeba KlikaDent dělají pěkné (mrkni na jejich IG). Psali mi, že cenově to vychází kolem 12K za jeden zub, takže pokud řešíš čistě úsměv, tak se do kila vejdeš. Jinak pokud člověk chce udělat všechny zuby, případně velký zásah, tak Turecko no. :)
Claune
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 8 x

Zuby

Příspěvek od Claune »

Ahoj,
já si kdysi zlomil dva zuby 2jku a 3jku vlevo, nejdřív jsem to řešil bilou plombou ale pořád to padalo, tak jsem šel cestou fazet. Šel jsem do toho nejlepšího co před rokem bylo emax technologie, barva bl2. Bylo to skvělý rozhodnutí, mám 8 hornixh fazet, vypadá to paradne a každej mi zuby chválí. Nejvíc to ani nejde poznat že se jedná o fazety, moc šikovnej doktor. Cena kolem 100k.
Obrázek
Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1709 x

Zuby

Příspěvek od Princ »

Já mám jen vybělené, hoši vy mě pokoušíte :twisted:
Claune
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 8 x

Zuby

Příspěvek od Claune »

Princ píše: Já mám jen vybělené, hoši vy mě pokoušíte :twisted:
Já osobně mám kamaráda zubaře, tak že k tomu mám co říct, fazety prošly proměnou, momentálně jsou vyspělejší technologie než byli před 5ti 10ti lety. Viděl jsem už hodně nevkusných fazet, zejména z Turecka, kde vám to udělají během jednoho dne. Nevím jak se jim to tak rychle povede, protože mě to dělal asi 14 dní a byl jsem 3x u zubaře a 3x v laborce. Ta technologie emax co mám já má výhodu v tom, že se to posunulo ohledně tloušťky fazet, jsou slabounký jak papír, to znamená, že ti zuby brousí minimálně a ten zásah není tak radikální. Důležitý je taky připlatit si za všechny kosmetický věci ohledně laboratoře tak aby zuby vypadali co nejprirozeněji - skleněný podklad u spodku zubu na předních 1 a 2jkách, jemné rýhy apod. Mnoho lidí do toho nejde a pak to vypadá lacině, já osobně jsem v laborce strávil snad víc hodin než u zubaře :D Chce si s tím pohrát a nenechat se omámit prvním návrhem. Taky nedoporučuji si nechat zuby stínovat - nechat si u dásní je mít trochu žluté, aby to vypadalo jakoby přirozeně - nedělat! nevypadá to ve finále tak dobře. Barva záleží na vkusu, ale já mám BL2 (nejvíc bílá je BL1) a tmavší bych nechtěl, v Americe si 60% lidi dava BL1, 30% BL2...atd... Ta BL2 je na Evropu někdy až moc, ale vypadá to fakt parádně a co jsem slyšel od doktora, tak někdo si třeba nechal BL4 a byl fakt nešťastnej, že je to prostě moc žlutý. Samo záleží jestli ti je 20 nebo 70, ale pokud nejsi starší než 40 let nešel bych určitě víc než BL2.
Jinak před tím jsem taky bělil, na to jedině opalescence domácí bělení gely, a formičku od zubaře na míru, šlape to parádně. Určitě nepoužívat nic co prodávají v DM apod. ty formy nesedí a peroxid se dostane na dásně, což je hnus.
Pokud má někdo zdravé zuby fazety bych asi neřešil, já do toho šel jen kvůli zlomeným zubům, na druhou stranu to vypadá paradně a když se koukam kolem sebe po chlapech na zuby tak jsem prostě tím o krok dál...hezký zub značí zdraví a sociální postavení, určitě pro street více než prospěšné :D
Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1709 x

Zuby

Příspěvek od Princ »

Claune píše: 17 bře 2021, 10:17 Pokud má někdo zdravé zuby fazety bych asi neřešil, já do toho šel jen kvůli zlomeným zubům
Ale my se nudíme! :)

Skoro každý můj kámoš podnikatel už má nějakou plastiku, jen já furt nezapadám se svým maloměstských vzhledem :)
Odpovědět