Osamostatnění- otázka, koilk měsíčních platů mít našetřeno

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
hubertjezpet
Udělil poděkování: 27 x
Obdržel poděkování: 66 x

Příspěvek od hubertjezpet »

Také jste někdo v okamžiku rozhodování, zda se osamostatnit, přemýšleli o tom, kolik mít našetřeno peněz třeba v jednotce měsíčních příjmů, abyste si mohli sbalit těch pár svých věcí, pronajmout si někde byt a říct rodičům nashledanou?

Mně v domě mých rodičů jde vše již mnoho let na nervy- matka, babička, psi, ty milióny starých věcí v domě (je to tady jak v bazaru), koupat se smím jen jednou týdně, sprchovat a otužovat studenou vodou mám zakázáno, matka vaří a myje nádobí na zemi, musím chodit pro vodu na splachování do vany (tato stará voda smrdí) nebo 20 metrů do sudu, pes myje nádobí místo myčky. V pokoji nemám soukromí, nemáme tu dveře, matka mě chodí každou hodinu kontrolovat. Lepší by bylo, kdyby na mě spadl asteroid.

Pokud bych si pronajmul nějaký chudinský byt za 12000 Kč měsíčně. Kolik bych měl mít v Kč našetřeno, abych se mohl s klidem odstěhovat z domu rodičů a pronajmout si byt?

Teď neberme prosím v potaz nadpozemské bytosti typu Princ, kteří mají určitě našetřeno desítky miliónů Eur a pod postelí zcela jistě schovány obrovské množství zlatých cihel.

Zaměřme se na prosté pozemské bytosti- hojně rozšířené druhy typu třeba Hubert.

Kolik bych měl mít našetřeno měsíčních příjmů, abych si řekl, teď se mohu odstěhovat?

Tím, že dosud bydlím na vesnici u rodičů, neplatím nájem a na účtu mi zůstává 90 % peněz, co mi přijdou od zaměstnavatele.

Samozřejmě, pokud se zjistí, že vakcínami nejde covid-19 zkrotit a že covid-19 bude mít mraky mutací a že tu budou lockdowny, roušky a zákaz přibližit se k holce blíže než 3 metry až do konce mého života, nebude mít pro mě smysl se odstěhovat od rodičů a můj dlouhodobý nezahájený projekt "Odstěhování se z 400 let starého domu rodičů" navždy pohřbím do země a nechám se vykastrovat.

Pokud současný lockdown bude trvat již navždy, nemá pro mě cenu někde platit nájem, když stejně mi stát zakáže navazovat kontakt s členy jiných domácností. V tomto případě asi bude fakt lepší do konce života bydlet v domě mých rodičů a za peníze ušetřené neplacením nájmu si z Internetu objednávat různé věci, které mě dají možnost vydržet a zaplnit volný čas do dne, kdy umřu a budu konečně vysvobozen.

Vzhledem k tomu ale, že je mi již asi 4. rok každý den špatně a každý den cítím tlak v hlavě, třeba mám rakovinu a plánování budoucnosti pro mě je zbytečně. Chcípnout by pro mě bylo ale asi lepší, než mít každý den závratě.

Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1693 x

Příspěvek od Princ »

Osobně bych se osamostatnil co nejdříve, jakmile je toho člověk schopen, klidně bez peněz našetřených do budoucna.

Rodiče mohou místo společného bydlení případně v nouzi (která ideálně nenastane) trochu finančně vypomoct.
Cílem je milovat častěji, milovat snáz
MindMess
Udělil poděkování: 12 x
Obdržel poděkování: 17 x

Příspěvek od MindMess »

Podstatná otázka "Chceš se opravdu odstěhovat?" nebo hledáš důvod, proč se nestěhovat? Nepotřebuješ mít našetřeno skoro nic, stačí Ti mít na kauci a prostě jít. Vrátit se můžeš vždycky. Pokud teda nehodláš tímto krokem "pálit mosty". Podle toho co píšeš by si ale nějaký "finanční polštář" mít měl, takže můžeš jít úplně v klidu. Myslím, že jako programátor by si 12K na nájem mohl vydělat :D Dvacku berou i na kase v Lidlu.
Chameleon
Obdržel poděkování: 8 x

Příspěvek od Chameleon »

Je to celý nějaký divný.. Táta ve firmě dává plat cca 30k studentům IT, co jsou ještě na škole.. Cca 18-23 let.. A to je jenom “jednoduchá” práce.. Pak ten plat dosahuje v IT i přes 100k úplně lehce.. Můžeš být i externista, ten vydělavá dvakrát tolik.. Z tvých příspěvků vidím, že tomu rozumíš a určitě budeš lepší než ti studenti, tak nevidím problém.. Ajťáci jsou hodně žádaní a i budou.. Důležitý je zaujmout na pohovoru - to co mi občas říká, že lidi neumí ani pořádně mluvit atd.. v Praze je prostě tolik míst..
Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1693 x

Příspěvek od Princ »

Jenze Hubert rad prijima BDSM :)
Cílem je milovat častěji, milovat snáz
hubertjezpet

Chameleon píše: 18 úno 2021, 11:23 Je to celý nějaký divný.. Táta ve firmě dává plat cca 30k studentům IT, co jsou ještě na škole.. Cca 18-23 let.. A to je jenom “jednoduchá” práce.. Pak ten plat dosahuje v IT i přes 100k úplně lehce.. Můžeš být i externista, ten vydělavá dvakrát tolik.. Z tvých příspěvků vidím, že tomu rozumíš a určitě budeš lepší než ti studenti, tak nevidím problém.. Ajťáci jsou hodně žádaní a i budou.. Důležitý je zaujmout na pohovoru - to co mi občas říká, že lidi neumí ani pořádně mluvit atd.. v Praze je prostě tolik míst..
Jsem omyl přírody, náhoda, která nikdy neměla přijít na svět.

Pamatuji si, jak jsem se na základní, střední i vysoké škole snažil. Když jsem se měl něco naučit, tak jsem si šel tvrdě za tím a nakonec ty jedničky dostal. V práci jsem ale zjistil, že snaha nic neznamená. K čemu v práci pálit energii jít si za snem být špičkou v oboru, když plat bude vždy stejný a vždy mi při prodloužení smlouvy řeknou tu slavnou větu: Vše je stejné, nic jsem oproti poslední smlouvě nezměnili. Zaměstnavatel prostě má cíl, aby zaměstnanec pracoval co nejvíce za co nejméně peněz, čím více se budu snažit, tím lépe pro zaměstnavatele.

Kdybych pracoval v jiné firmě, bylo by to vše o úplně něčem jiném. Nyní ale mám garantováno, že ať budu pracovat sebevíc, plat nikdy neporoste. Nízké mzdy ve firmě, kde pracuji, jsou její charakteristikou. Rozdíl je, pokud někdo pracuje v nějaké firmě a ví, že když se bude snažit, ve volném čase číst odborné knihy a programovat své vlastní projekty a tím se odborně posune, tak třeba ten plat se mu zvedne na něco pěkného.

Ano, mám již 4 roky praxe a nemám ani průměrnou mzdu. Ale nemám elán jít do jiné lepší firmy, nemám motivaci na sobě pracovat, jelikož u nás ve firmě budu brát stejné peníze již navždy bez ohledu na to, jak moc bych se snažil a vypracoval. Pokud studuji věci v oboru ve volném čase, je to jen kvůli tomu, že mě to baví, ale velké peníze tím nevydělám ve firmě, kde jsem nyní.

Svoji vysněnou kariéru si představuji v jiné firmě, kde budu moct očekávat zvýšení platu na nějakou slušnou úroveň, pokud na sobě budu pracovat a projeví se to. Programátora, který bere 100k měsíčně si představuji jako člověka zapáleného do věci, kterého to baví, má z pracovních i volnočasových aktivit nastřádaného bohaté zkušenosti. Někdo mu zadá úkol a on jede jako raketa směrem k jeho rychlému dokončení..

Dokud nebudu moct každý den streetovat a dokud každý den nebudu trávit dostatek času komunikací s jinými holkami a dokud budu pracovat v současné firmě, nemám šanci se vypracovat na nějaký slušný plat.

Už jsem na to vše rezignoval. Můj život za nic nestojí, holky se se mnou nikdy bavit nechtěly a ani slovo promluvit nechtěly. Brát 100 k mi bude k ničemu, pokud se se mnou i tak žádná holka nebude chtít bavit.

Poté, co mi ministerstvo v říjnu 2020 zakázalo opouštět bydliště bez pádného důvodu (práce, nákup jídla), pro mě má existence na tomto světě ztratila význam. K čemu budovat kariéru, hromadit peníze, kupovat a podobně, když ten život musíme prožít zavření doma v pokoji.
Proč v televizi dávají reklamu na auto, když stejně nikam je nesmím.

Potom, co jsem letos na vše rezignoval, se mi velmi ulevilo. Prostě nějak to do konce života doklepu.
Už 10 let v kuse den co den cítím v hlavě ten tlak, je to pocit viny za to, že nežiju svůj život.

Možná by i bylo lepší, kdyby mě někdo zavřel do klece a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval a bičoval, dokud bych nepošel. Na onom světě bych byl vysvobozen.

Už 4 roky mám chronickou únavu a každý den několik záchvatů úzkosti a paniky. Každý den cítím v hlavě tlak a ráno se probouzím extrémně unavený. Možná brzy dostanu mrtvici a budu vysvobozen.
hubertjezpet

Princ píše: 18 úno 2021, 11:59 Jenze Hubert rad prijima BDSM :)
Den co den od rána do večera cítím marnost mého života a je mi psychosomaticky špatně, to znamená, že každý den mě již mnoho let bolí hlava, každý den se kvůli úzkosti mnohokrát za den nemohu nadechnout, mám pořád závratě a smrt nikde, vše je jen psychosomatické.

Pokud bůh existuje, tak je to velký sadista vzhledem k tomu, jaký scénář pro můj život mi napsal.

Když zavřu oči a představím si charakteristické prvky představující můj život, okamžitě se mi chce zvracet.

Ano, cítím takový pocit sebeuspokojení kdykoliv, když vím, že mě někdo obrazně řečeno bije, to znamená třeba, když:
- beru miniplat
- pracuji v práci na 20 let starých múzejních systémech, které mě technologicky a odborně nikam neposunou
- musím jet 50 km do práce
- doma bydlím na vesnici v domě plném bordelu
- po streetu kdysi musím jet z Prahy zpět na nenáviděnou vesnici.
- když holky kolem mě dělají, že mě nevidí, zatímco s jiným klukem si povídají
- když mám již mnoho let chronickou únavu, problémy se spánkem, tlak v hlavě, úzkosti a záchvaty paniky a žádný doktor mě neléčí.
- když cítím, jak svůj život marním na vesnici

Asi žiju z křivd. Možná se snažím žít tak, abych cítil, že mi bylo ukřivděno co nejvíce.

Už asi 10 let den co den cítím v hlavě tlak, asi je to, že mě mozek dává stále upomínky, že svůj život nikdy nemohu změnit.

Shrnutí: jelikož mám každý den již asi 10 let tlak v hlavě, spoléhám se na to, že dostanu mrtvici a budu vysvobozen.

Mám smůlu, že mechanik kola u auta z letních na zimní přehodil v pořádku a že mi kolo při jízdě 130 km/h na dálnici nevyletělo.

Pro mě není žádná výhra se každý den probouzet unavený a pořád mít bolest hlavy a být nonstop nasraný z toho bordelu a špíny okolo mě doma a hlavně z těch lidí- příbuzných, kteří mi jdou tak na nervy a říkám si, zda jsem si toto zasloužil.

Možná bych měl nárok na eutanázii. Můj život je omyl.

Jediná věc mě drží při životě: Vyvíjím několik aplikací v Javě, je to jediný můj smysl života sednout si ve volném čase k notebooku a programovat a na chvíli zapomenout na to utrpení na světě.
hubertjezpet

Chameleon píše: 18 úno 2021, 11:23 Je to celý nějaký divný.. Táta ve firmě dává plat cca 30k studentům IT, co jsou ještě na škole.. Cca 18-23 let.. A to je jenom “jednoduchá” práce.. Pak ten plat dosahuje v IT i přes 100k úplně lehce.. Můžeš být i externista, ten vydělavá dvakrát tolik.. Z tvých příspěvků vidím, že tomu rozumíš a určitě budeš lepší než ti studenti, tak nevidím problém.. Ajťáci jsou hodně žádaní a i budou.. Důležitý je zaujmout na pohovoru - to co mi občas říká, že lidi neumí ani pořádně mluvit atd.. v Praze je prostě tolik míst..
Jediná věc mě na 90% léčila toho, jak je i stále špatně a to, když jsem streetoval, ale to mi covid navždy vzal. Jediná osobní komunikace s holkou mě vždy zbavila toho nonstop tlaku v hlavě. Teď mi zbylo si akorát pomocí umělé inteligence a virtuální reality holky naprogramovat, ale to já neumím a nemám na to znalosti a holka s duší umělé inteligence bude něco jiného, než živá holka na ulici.

No a babička mi říká, ať si vážím práce, asi se mám bát, že mi jako programátorovi, který jim to dělá za podprůměrnou celorepublikovou mzdu dají padáka a nikde si ani neškrtnu.

Rozdíl mezi mnou a jinými programátory je ten, že oni nezažili chodit z vesnice na autobus desítky kilometrů měsíčně za každého počasí brzy ráno i pozdě večer, oni nedojížděli 4 hodiny denně v mhd do školy či práce, oni mohli narozdíl ode mě v dětství jít svobodně z domu si odpoledne hrát s jinými dětmi, fotr na ně v dětství nekřičel a nezničil jim nervy, nežili pořád v napětí, nejezdili k nimi pořád domů policajti kvůli hádkám příbuzných.

Já mám v sobě tolik nashromážděného stresu, že je podivné, že vlastně ještě žiju, mrtvice mě měla již dávno dostat, už jsem měl být dávno v rakvi pod zemí.

Je mi každý den špatně a mrtvice nikde, jak smutné. Jsem jako myš, kterou kočka chytí a mučí a kouše ale nezabije.

Liším se od jiných programátorů. Jiní programátoři mají jako součást jejich života komunikaci s holkami. Se mnou se žádná holka nebaví, jsem pro ně špína. Doma u rodičů na vesnici v domě je takový bordel a špína matka se chová jako bezdomovec, i tak vypadá a smrdí, žádnou holku jsem si sem nikdy pozvat ani nemohl, stydím se za to.

Jediná emoce, kterou cítím, je nenávist k fotrovi za to, že mě splodil a že jsem přišel na svět prožít promarněný život.
Chameleon
Obdržel poděkování: 8 x

Příspěvek od Chameleon »

No jo, to je pak těžký.. :(
MindMess
Udělil poděkování: 12 x
Obdržel poděkování: 17 x

Příspěvek od MindMess »

hubertjezpet píše: 18 úno 2021, 13:23 Dokud nebudu moct každý den streetovat a dokud každý den nebudu trávit dostatek času komunikací s jinými holkami a dokud budu pracovat v současné firmě, nemám šanci se vypracovat na nějaký slušný plat.
Můžeš streetovat a můžeš pracovat jinde, ale evidentně nechceš. Nevím jestli čekáš, že Ti někdo z fóra vykopne dveře a násilím Tě dotáhne ven streetovat a pak na pohovor do normální firmy. Upřímně nevím, jak chceš oslovovat holky, když seš podělanej i z toho, že Ti někdo řekne, že jsi venku a nemáš nutný důvod. Sorry jestli to zní moc tvrdě, ale možná bych zauvažoval nad tím, že až budeš mít záblesk motivace a naděje, tak si zaplatit někoho, kdo Tě nakope do zadku, až zase spadneš do sebelítostivé nálady vypisování 1000 + 1 důvodu, proč nic "nemůžeš" změnit. Blbej nejseš, teorii máš našprtanou, tak stačí nebojt posera. Tady na fóru je tisíc lidí, co také byli asocialní a měli úzkosti, jenže oni něco chtěli změnit. Tobě to utrpení evidentně vyhovuje, jinak to nechápu...
plysak20
Udělil poděkování: 17 x
Obdržel poděkování: 60 x

Příspěvek od plysak20 »

Řeknu ti to jak to je, každá změna v životě rozhodí mnoho věcí o které nestojíš, jsi zvyklý na vesnici ráno pohladit sousedovic psa, když se přestěhuješ, tak to nepůjde, si zvyklý si v práci odpoledne dát kafe z automatu, když změníš práci, tak tam ten automat třeba nebude.

Hele já sám se odstěhoval z bytu mých rodičů (a to jsem ani s nimi nebydlel, akorát jim patřil byt, v kterém jsem bydlel zadarmo) a začal platit svůj barák, protože jsem se s nimi jednoduše nedokázal dohodnout a ten byt mi nevyhovoval, stálo mě to nějaké peníze, ale veskrze nelituji, život je drahý, no...

Na odstěhování od rodičů žádné peníze nepotřebuješ, kort pokud máš stabilní práci, můžeš si půjčit peníze v bance, dneska za úrok de fakto na úrovni inflace, takže zadarmo, dělám to taky tak.

K životním rizikům ti doporučím mojí metodu, používám metodu nejbohatšího muže na světě (Jeff Bezos). Prostě uvažuji až mi bude 80, budu teď s těma plýnama v domově důchodců, čeho budu litovat? Budu litovat toho, že jsem něco zkusil a ono to nevyšlo, nebo toho, že jsem nikdy nic nezkusil, nad tím se zamysli!

Znám přesně ten pocit, o kterém uvažuješ, že nemáš sílu nic ve svém životě změnit, protože bys mohl přijít o svůj komfort. Jenomže to tě na jednu stranu ubíjí, protože tvůj život je nudný! Já třeba chci žít zajímavý život.

Jak sám píšeš, nic nemáš, tak to je nej stav. Já třeba mám miliony a jsem je ochotný vsadit na věci, kterým věřím, klidně velkou část svého majetku, jsem ochotný riskovat to svoje pohodlí a to mám o víc co přijít než ty.
surfernamare
Udělil poděkování: 77 x
Obdržel poděkování: 71 x

Příspěvek od surfernamare »

Zaměřme se na prosté pozemské bytosti- hojně rozšířené druhy typu třeba Hubert.
Si si isty, ze take typy su hojne rozsirene, ci to je tiez ukazka z tej knihy o humore? :D
Inak k tej otazke - netreba mat nic samozrejme. Ak sa velmi bojis, tak jeden.
hubertjezpet

surfernamare píše: 21 úno 2021, 14:53 Si si isty, ze take typy su hojne rozsirene, ci to je tiez ukazka z tej knihy o humore? :D
Inak k tej otazke - netreba mat nic samozrejme. Ak sa velmi bojis, tak jeden.
Bytostmi typu Hubert jsem konkrétně myslel bytosti, které nemají milióny v majetku a mají průměrný příjem, ale zase nežijou od výplaty k výplatě.
Orb67
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x

Příspěvek od Orb67 »

Dej si poměr tvůj plat/ nájem a pokud nájem bude menší jak 60 %, tak to není problém. Takto ten nájem zaplatíš i na nemocnské. Další věc je, zda chceš bydlet sám nebo jsi ochotný snést spolubydlicího. Celkově ta otázka je divná, pokud ti je více jak 20, tak by sis tydle věci měl rozhodovat sám a ne je řešit na fóru na balení holek...
surfernamare
Udělil poděkování: 77 x
Obdržel poděkování: 71 x

Příspěvek od surfernamare »

Podla mna osamostatnit sa je uplny zaklad, ma prednost aj pred materialnym komfortom. Z detskej izby este nikto nic nedosiahol, mas tam obmedzenia od rodiny a takisto psychicky sa proste nebudes citit seberovny s ludmi, ktori maju zivot vo vlastnych rukach, aj keby si mal na ucte o milion viac ako oni.
Odpovědět