Deník

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
MindMess
Udělil poděkování: 12 x
Obdržel poděkování: 17 x

Deník

Příspěvek od MindMess »

Ahoj,

vedete si deník? Teď nemyslím úplně "streetařský deník" zde na fóru, ale něco obecnější, kde zaznamenáváte svůj život. Zajímalo by mě, jaký styl psaní upřednostňujete. Kdykoliv jsem četl něco o psaní deníku, byly to dost rozporuplné "techniky". Například, četl jsem o "vypsání se z negativním emocí", prostě jednoduše nenechávám to, co mě trápí/štve v hlavě, ale hodím to na papír a tím to zkusím "pustit". Zkoušel jsem to praktikovat, ale pak mi došlo, že k takovým zápisům se nechci vůbec vracet. A že mi to přijde, že moje pozornost je kvůli tomu moc zaměřená na vše, co se nepovedlo a negativně to ovlivňuje můj mindset. A takové to "byl jsem tam a dělal jsem tohle" mi zase přijde moc takové "suché". Zajímá má teda, jak k tomu přistupujete vy, jestli teda vůbec nějak? Píšete si zážitky, pocity, nebo třeba jen "vděčnost"? A nebo právě všechny pocity i zážitky shrnete sem do online deníku na fóru?

Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1693 x

Triky pro nejlepší deník

Příspěvek od Princ »

MindMess píše: 21 led 2021, 00:00 A takové to "byl jsem tam a dělal jsem tohle" mi zase přijde moc takové "suché".
Vždy v tom najdu nějakou pointu, hodnotné poučení, popíšu to umělecky... Dokázal bych už po těch letech popsat jakýkoli svůj den čtivým způsobem, u kterého by ses zasmál a zároveň bys byl rád, že sis to přečetl, a občas ve svém životě z těchto poučení čerpal :) Reporty končící sexem jsou samozřejmost, ale nedávno jsem detailně popsal třeba minutový telefonát, kde jsem vysvětlil každé použité slovo, a taky to mělo super ohlas.

Je to literární cvičení. Já už teďka napíšu, kolik textů chci. Otázkou je jenom, proč a kolik jich teda chci. Teďka třeba házím krátká zamyšlení na https://www.facebook.com/streetgame.cz

Psaní je nejlepší forma pro největší část lidí. Pokud ale raději skládáš písně nebo maluješ, v takovém případě rozhodně doporučuji dávat své pocity ze streetu a života celkově do obrazů/písní! Nemusí každý být textař jak já.

Jak to většinou funguje:

Jdeš na street, něco tam zažiješ. Dojdeš nějakému poučení nebo se chceš podělit o nějakou šílenost. Budovat jméno v komunitě taky důležité :) Tak to sepíšeš. A pokud zažíváš málo, musíš přidat na streetu :)

Takže máš nějakou hutnost zážitku a pak to, jak jej umíš podat. Na zážitcích pracuješ streetem a podání (které pro tebe nemusí být tolik důležité) buduješ asi trochu taky streetem :) a hlavně tím, že pravidelně čteš a píšeš.

Deník právě tě nutí streetovat pravidelně a šíleněji, abys tam měl co psát.
Cílem je milovat častěji, milovat snáz
Odpovědět