Psychický problém v práci

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
alda66
Poděkoval: 3 krát

Příspěvek od alda66 » 20 kvě 2020, 10:35

Ahoj,

mám epilepsii, pracuji na chráněné dílně a dělám v podstatě velmi nenáročnou práci. Včera se mi přihodila několikrát takové věc, že jsem se začal hodně třást, zatínaly se mi svaly, polévalo mě horko a hodně se mi zrychlil dech. Dneska ráno se mi to stalo taky, tak jsem zůstal taky. Nevíte někdo co to je a jak tomu předcházet?

Princ
Poděkoval: 493 krát
Obdržel poděkování: 1405 krát

Příspěvek od Princ » 20 kvě 2020, 10:41

Medituješ?

Podívej na nový článek o strachu ze strachu. Když se toho lekneš, ještě to zhoršíš. Takže to jen pozoruj...

A užíváš už dobrou formu magnézia?
"Přitažlivost potřebná k sexu je menší, než přitažlivost potřebná, aby vám žena dala kompliment."
Přitažlivost, 25. 5. 2020

alda66

Příspěvek od alda66 » 20 kvě 2020, 11:16

Meditovat trochu zkouším, ale moc mi to zatím nejde. Hořčík doplňuju. Nicméně já nepociťuju nějaký strach chodit do práce mezi lidi, vím že jsem docela silný introvert a komunikace je pro mě obtížná, ale ono si dělá co chce a moc s tím asi nenadělám.

Princ
Poděkoval: 493 krát
Obdržel poděkování: 1405 krát

Příspěvek od Princ » 20 kvě 2020, 11:25

Může to mít hlavně psychologickou příčinu, nebo hlavně zdravotní příčinu, zbude ti každopádně žít co nejzdravěji, streetovat a releasovat traumata.
"Přitažlivost potřebná k sexu je menší, než přitažlivost potřebná, aby vám žena dala kompliment."
Přitažlivost, 25. 5. 2020

alda66

Příspěvek od alda66 » 20 kvě 2020, 12:02

Myslím si, že to má spíš psychickou příčinu. Těžko říct, proč mám problémy komunikovat, nějakých traumat si nejsem vědom nebo si je nepamatuju, asi mě k tomu podvědomí nechce pustit.

hubertjezpet
Poděkoval: 20 krát
Obdržel poděkování: 61 krát

Příspěvek od hubertjezpet » 20 kvě 2020, 12:18

alda66 píše:
20 kvě 2020, 10:35
Ahoj,

mám epilepsii, pracuji na chráněné dílně a dělám v podstatě velmi nenáročnou práci. Včera se mi přihodila několikrát takové věc, že jsem se začal hodně třást, zatínaly se mi svaly, polévalo mě horko a hodně se mi zrychlil dech. Dneska ráno se mi to stalo taky, tak jsem zůstal taky. Nevíte někdo co to je a jak tomu předcházet?
Třeba to jsou záchvaty paníky, to já mám v práci 75 procent času již celé roky, závratě, neschopnost se soustředit, pocit na zvracení ze svého života, bolesti hlavy. Jediné streetování mi tyto problémy likviduje, ale vydrží to jen pár dní, pokud znovu neoslovuji.
Může to být tedy psychické. Zda to souvisí s epilepsií, netuším. Buď alespoň rád, že většinu času jsi ok, mě je špatně do půl hodiny, co přijdu do práce a mizí to až po směně, když jdu domů.

Řešením je asi začít na sobě pracovat, oslovovat, meditovat, jíst zdravě a zkoumat potom, zda to pomohlo.

Psychika je velmi mocná, mozek v podvědomí vyhodnocuje neustále celý náš život a ani o tom nevíš, výsledkem činnosti podvědomí můžou být třeba ty záchvaty paniky, které asi člověka trestají za to, že dělá něco v životě špatně, něco, co je třeba proti jeho hodnotám. Záchvaty paniky se člověka asi snaží zachránit, jako kdyby se spustil alarm a říkal mi, začni se sebou něco dělat.

Třeba já. Je mi na zvracení z mého celého života. A moje tělo mě trestá za to, že nežiju v duchu mých hodnot a přesvědčení- bolesti hlavy, únava, zmatenost, závratě, pocit, že bych se z mého vlastního života nejraději pozvracel..

Připadá ti, že žiješ tak, jak by jsi si představoval, alespoň v rámci mezí, jelikož ne každý má třeba peníze na palác za 500 milionů, ale oslovovat holky může i bezdomovec, nebo jen tvůj život přežíváš. Asi je dobré se nad sebou zamyslet a říct si, zda nás podvědomí netrestá za to, že marníme náš drahocenný a omezený život. Nikdy nevíme, kdy umřeme. Možná, že ani do smrti nestihnu se transformovat a na hrob mi budou moct napsat, že jsem nula.

alda66

Příspěvek od alda66 » 20 kvě 2020, 19:21

hubertjezpet píše:
20 kvě 2020, 12:18
Třeba to jsou záchvaty paníky, to já mám v práci 75 procent času již celé roky, závratě, neschopnost se soustředit, pocit na zvracení ze svého života, bolesti hlavy. Jediné streetování mi tyto problémy likviduje, ale vydrží to jen pár dní, pokud znovu neoslovuji.
Může to být tedy psychické. Zda to souvisí s epilepsií, netuším. Buď alespoň rád, že většinu času jsi ok, mě je špatně do půl hodiny, co přijdu do práce a mizí to až po směně, když jdu domů.

Řešením je asi začít na sobě pracovat, oslovovat, meditovat, jíst zdravě a zkoumat potom, zda to pomohlo.

Psychika je velmi mocná, mozek v podvědomí vyhodnocuje neustále celý náš život a ani o tom nevíš, výsledkem činnosti podvědomí můžou být třeba ty záchvaty paniky, které asi člověka trestají za to, že dělá něco v životě špatně, něco, co je třeba proti jeho hodnotám. Záchvaty paniky se člověka asi snaží zachránit, jako kdyby se spustil alarm a říkal mi, začni se sebou něco dělat.

Třeba já. Je mi na zvracení z mého celého života. A moje tělo mě trestá za to, že nežiju v duchu mých hodnot a přesvědčení- bolesti hlavy, únava, zmatenost, závratě, pocit, že bych se z mého vlastního života nejraději pozvracel..

Připadá ti, že žiješ tak, jak by jsi si představoval, alespoň v rámci mezí, jelikož ne každý má třeba peníze na palác za 500 milionů, ale oslovovat holky může i bezdomovec, nebo jen tvůj život přežíváš. Asi je dobré se nad sebou zamyslet a říct si, zda nás podvědomí netrestá za to, že marníme náš drahocenný a omezený život. Nikdy nevíme, kdy umřeme. Možná, že ani do smrti nestihnu se transformovat a na hrob mi budou moct napsat, že jsem nula.
Myslím si, že mému tělu a hlavě vadí, že nebalím holky a nemám sex. Zatím se mi moc nedaří překonávat strach, ale o víkendu plánuju někam vyrazit, tak uvidím jak to dopadne.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 20 kvě 2020, 21:45

alda66 píše:
20 kvě 2020, 19:21
Myslím si, že mému tělu a hlavě vadí, že nebalím holky a nemám sex. Zatím se mi moc nedaří překonávat strach, ale o víkendu plánuju někam vyrazit, tak uvidím jak to dopadne.
Mně vždy oslovování zlepšilo můj zdravotní stav, čím více jsem oslovoval, tím lépe.

Myslím, že mě asi i tebe tělo psychosomaticky trestá za to, že nežijeme tak, jak bychom chtěli.

Psychosomatika je, když stav duše se projevuje fyzicky. Mozek je schopen vyvolat jakýkoliv pocit, bolest jakékoliv části těla, i když je zdravá. Třeba jsme ve stresu a tělo spustí bolest hlavy.

Tělo nás takto varuje, že bychom měli s životem něco udělat.

Takové celonedělní oslovení 40 holek mě zbavilo na cca 5 dalších dnů problémů, zbavilo mě to únavy po ránu. Ono to ale vyprchává, pokud přestaneš oslovovat.

Myslím, že nejcennější rada pro strach z oslovení je jít holku hned oslovit a nepřemýšlet. Pokud půjdeš hned oslovit a budeš mít 0 sekund na přemýšlení, nebudeš moct o tom přemýšlet předem, budeš mít mnoho času na přemýšlení po oslovení s dárkem vyplavených hormonů. Čím více a častěji oslovíš, tím na to tvé tělo přestane tak přehnaně reagovat a bude to brát jako normální součást tvého života. Až uvidíš holku, nepřemýšlej, jdi za ni a něco ji řekni, přemýšlet budeš moct potom. Špatné reakce si vykládej tak, že potřebuješ o to více trénovat, aby pro tebe ty situace byly v komfortní zóně a nebyl jsi z toho přehnaně nervózní.

Jedna strana je teorie, druhá strana je praxe, kterou je třeba praktikovat. Já jsem selhal v praxi tím, že žádnou praxi vůbec nedělám.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 20 kvě 2020, 21:47

alda66 píše:
20 kvě 2020, 19:21
Tím, že neoslovuju, v sobě hromadím nespokojenost, a to se projevuje psychosomaticky. Když jdu oslovovat, nahromaděné nepříjemné pocity se uvolňují a problémy mizí. Takto si to vysvětluji já.

Odpovědět