Testosteron a agresivita. Sushi a dobrá nálada

Co se jinam vážně nevejde
Odpovědět
Made
Poděkoval: 31 krát
Obdržel poděkování: 33 krát

Příspěvek od Made » 12 črc 2019, 20:39

1. Testosteron a agresivita

Začal som konečne poriadne cvičiť ( už cca 2 mesiace ), som veľmi chudý takže na sebe vidím každý malý sval ktorý je napumpovaný a mám z toho mega radosť. Zrejme je real že mám v tele viac testosteronu ( street, cvičenie ), a neviem či je to tým, ale posledné dni sa vo mne hromadí strašne veľa agresivity. Som veľký pacifista, skoro nikdy som nebol vo fyzickom konflikte.

V minulosti som zažil pár konfliktov, no vždy som všetko odkýval alebo ušiel len aby som sa vyhol fyzickému násiliu. Takže som vždy zdrhol z boja, a moja mužnosť, ego, sebadôvera šla prudko dole. Zrejme to aktuálne ide zo mňa všetko von, všetky tie spomienky sa hromadia, a ja cítim veľký hnev.

Píšem to preto, že nemám moc predstavu ako to releasovať, a odprostiť sa od toho. Nejaké tipy?

2. Sushi a dobrá nálada

Pravidelne jedávam sushi, a cítim sa po ňom dosť uvolnený a v pohodičke. Neviem či je to placebo, ale napríklad dnes bol opäť deň plný vnútornej agresie, a zjedol som fakt veľkú porciu sushi, a cítim sa oveľa uvoľnenejší a pokojnejší.

Privádza ma to k myšlienke že je to asi vážne real, že strava má veľký vplyv na náladu.

Má to niekto podobne? Je nejaká kategória jedál, ktorá by eventuálne pôsobila rovnako ako sushi?:-D

“Life Is Like Riding a Bicycle. To Keep Your Balance You Must Keep Moving“

Albert Einstein

Princ
Poděkoval: 445 krát
Obdržel poděkování: 1090 krát

Příspěvek od Princ » 12 črc 2019, 20:55

Made píše:
12 črc 2019, 20:39
Privádza ma to k myšlienke že je to asi vážne real, že strava má veľký vplyv na náladu.

Má to niekto podobne? Je nejaká kategória jedál, ktorá by eventuálne pôsobila rovnako ako sushi?:-D
Ano, stoprocentně, ale na každého můžou působit trochu jiná jídla podle genů a toho, čeho má nedostatek.

Např. já v pohodě jím mléčné výrobky, dobře mi dělá maso, často snídám vepřové, ale totálně nemůžu obilí nebo umělá sladidla. Někdo jiný třeba lépe snáší obilí a nedokáže snídat maso, takže to chce trochu experimentovat.

V sushi jsou prospěšné hlavně ryby a mořské řasy, takže můžeš vyzkoušet i další ryby a další druhy řas :) Pokud ti dělají dobře ty tuky, můžeš zkusit i kvalitní vejce, předem namočená semínka...

Jídel, které člověku z různých důvodů udělají dobře, bychom tu mohli vypsat desítky :) Hlavně to bývají ryby, vnitřnosti, klíčky, vařené houby, fermentovaná zelenina a koření.

Co se týče vzteku, hodně lidí je na TST naopak přátelštější, klidnější, pozitivnější, spíš vzácně je někdo naštvaný. Každopádně doporučuju 6/3/6/3 a vyhradit si nějaký čas na relax a spirituální zážitky.

Super, že cvičíš! U tebe jak jsi štíhlý bude vedle dostatečného kalorického příjmu zásadní taky optimalizace trávení.

Odpovědět