Autismus - komunikace

Co se jinam vážně nevejde
Odpovědět
Sorrow
Poděkoval: 37 krát
Obdržel poděkování: 68 krát

Autismus - komunikace

Příspěvek od Sorrow » 14 kvě 2019, 16:51

Streetu opět zdar! :)

Kamarádi, potřebuju poradit. Má zde někdo zkušenosti s tím jak komunikovat s člověkem, kterej má autismus? Vím, že je více druhů této choroby, ale zatím nedokážu odhadnout, o co přesně se jedná. Je to v zájmu vyššího principu, protože hodlám toho člověka přivést právě na tohle fórum a podat pomocnou ruku :) Moc díky za pomoc :)

Blood Tarantula

Milostný trojúhelník může existovat tehdy, když je jeden úhel tupý.

Antihrdina
Poděkoval: 71 krát
Obdržel poděkování: 141 krát

Robots

Příspěvek od Antihrdina » 14 kvě 2019, 18:26

Ayyy, že se ptáš, jsem taky na spektru ale spíš takovej half-breed s hyperaktivem. Asi takhle, ten mozek funguje o něco (kurva o dost vlastně) jinak, než neurotypickej. V první řadě začni pomalu a postupně, já měl kolem betapohádky poskládanou vlastní identitu, což v kombinaci s tendencí následovat zajetý koleje jako nějakej stroj, způsobuje solidní záchvaty anxiety když se setkáš s něčím, co ti rozbíjí tvůj svět/zvyk. Já to vyřešil tak, že ze své identity vyhazuju všechno, co tam přišlo z venku, takže mě to renderuje immune. Ta robohlava má totiž ještě jednu krásnou vlastnost - nejseš imunní na fakta a společenskej tlak tě akorát otravuje, nemáš takový to "nutkání" se mu podvolit.

Taky, vysvětluj všechno do DETAILNÍCH PRINCIPŮ, ne jen do DETAILŮ. Můžeš mu tisíckrát vysvětlit že holky milujou sebejistý dominantní veselý borce, ale i kdybys to popsal do nejmenšího detailu, bude mu to k piči, když neví PROČ. Takže to všechno opírat o evoluční biologii, uvádět příklady, bude tě bombardovat otázkama, můžou tě zaskočit, neodbíjej ho, najdi odpověď, třeba společně s ním. Nesnaží se tě přechytračit, chce tomu jen ROZUMĚT.

Ukaž mu příklady v praxi, nech ho projet deníky, hell jestli jseš z Brna tak se s váma rád setkám a budu dělat prostředníka, svět neurotypikálů znám, stejně jako ten druhej.
Originally a fallen white knight who ended up in the exact trap he was trying to avoid, eventually understanding that yet another conventional teaching is wrong. Now a rehabilitated existence combining sorcery with science to achieve anything he wants.

Sorrow
Poděkoval: 37 krát
Obdržel poděkování: 68 krát

Autismus - komunikace

Příspěvek od Sorrow » 14 kvě 2019, 18:59

Díky, bro, za informace :) Ono je to trochu složitější, ale třeba by jsi mi mohl pomoci :)
Já toho týpka neznám. Je ze Slovenska, já z Moravy. No, je to po piči výzva s někým takovým komunikovat přes sociální sítě. Chci prostě někomu pomoci a pokud budeš mít zájem, můžu tě aspoň informovat jak to probíhá a můžeme dát hlavy dohromady :) Budu rád, když nás bude víc :) Vím, že SG mu může pomoci.
Blood Tarantula

Milostný trojúhelník může existovat tehdy, když je jeden úhel tupý.

BlackSin
Obdržel poděkování: 29 krát

Autismus - komunikace

Příspěvek od BlackSin » 15 kvě 2019, 17:45

S něma je to hold těžký. Máme v rodině jednoho autistu, kterej s nikým nemluví, není hluchej, jenom na všechny sere, mohl bys za něj dát poplašnej systém a on by se ani neotočil. Popiči výzva to bude :D, hlavně všechno vysvětlit s klidem.
Willst du bis der Tod euch scheidet
Treue ihr sein für alle Tage?

Nein!

Odpovědět