Pokojové rostliny a houby

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Princ
Poděkoval: 460 krát
Obdržel poděkování: 1211 krát

Příspěvek od Princ » 11 črc 2019, 16:37

Vadi moc velka nebo moc mala vlhkost. Zalezi na kazdem byte. U sebe vlhkost zamerne zvysuju - kdyby ale neco plesnivelo, prestal bych.

Tvrdá práce na sobě šlechtí, co si ale zvýšit motivaci pár snadnými výsledky už v průběhu?

Obrázek

Stan
Poděkoval: 1 krát

Příspěvek od Stan » 17 črc 2019, 00:09

Máte někdo zkušenosti s Mucholapkou podivnou? Zkoušel jsem ji pěstovat, ale po několika měsících se vytvořila plíseň a odumřelá, ani roztok s hypermanganem nepomohl.

Princ

Příspěvek od Princ » 18 črc 2019, 13:23

Nejsem na to odborník, ale nějaké základy:

- ať má dost přímého slunce
- stále stojí ve vodě
- dostatek vzdušné vlhkosti
- jednou měsíčně můžeš dokrmit mouchou

Co se týče mé aktuální situace:

- šneci v akváriu jsou super!
- pořídil jsem si nově malý skleník
- zjistil jsem, že existuje 5 typů vodních rostlin (poblíž vody, lehce ve vodě, leknín ode dna až na hladinu, kompletně podvodní, žije celá na hladině), takže na to se teď zaměřím
Tvrdá práce na sobě šlechtí, co si ale zvýšit motivaci pár snadnými výsledky už v průběhu?

Obrázek

Zakládal

Příspěvek od Zakládal » 26 črc 2019, 19:41

Jak to vypadá?

Princ

Příspěvek od Princ » 26 črc 2019, 19:47

Co přesně?

A ještě k těm základům masožravek, které asi znáš, nezalévej je chlorovanou vodou. Dá se mít doma filtr, nebo koupit destilovanou třeba v drogerii.

Obrázek

Princ

Princův dvojitý hydoponický systém

Příspěvek od Princ » 30 črc 2019, 13:51

Při plném ponoření do vody kořeny nemusí mít dostatek kyslíku. Někteří hydroponičtí pěstitelé to řeší tím, že si koupí vzduchovací strojek. Já nově na dno vysadil okysličující rostliny :) Ta spodní vodní rostlina tedy vytváří kyslík pro kořeny té horní, hydroponické rostliny :)

Díky dvěma rostlinám v jedné nádobě takto i šetřím cenné místo na mém parapetu. (Hlouběji v bytě místo mám, neměly by ale tolik světla. Na balkóně místo mám, pro některé je to ale zase až moc - to pak řeším skleníkem. Parapety považuji za nejcennější místa a květiny o něj hodně soupeří :) Zvlášť když na tom ložnicovém musí být převážně květiny, které vytvářejí kyslík i v noci.)

Obrázek

Princ

Příspěvek od Princ » 02 srp 2019, 09:15

Kokosy nejsou vhodnym kvetinacem do skleniku - plesnivi.

Z mych plazivek pro vytvoreni dychajici balkonove zdi vyhrava hoya australis.

Obrázek

bixi
Poděkoval: 106 krát
Obdržel poděkování: 163 krát

Příspěvek od bixi » 03 srp 2019, 15:24

nad rostlinama v byte uvazuji uz pres mesic, nahodna navsteva tohoto topicu me vcera impulzivne zavedla do kvetinarstvi- poprve v zivote jsem si koupil kvetinu! a to tchynin jazyk. ted planuju zacit mnozit bazalku, nejvic me ale laka zahradniceni ve velkych kvetinacich- rajcata, videl jsem i mrkev, pazitka a dalsi

Princ

Vyčistěte si auto

Příspěvek od Princ » 03 srp 2019, 15:30

Tchýnin jazyk je jistota, přežije to vše, už lidem malé doporučuju i do auta :)

Obrázek

Princ

Příspěvek od Princ » 10 zář 2019, 12:14

Vermikompostování jde skvěle, akorát se mi doma namnožily mušky. Kupuju proto další masožravky :) Jsou to teď hlavní rostliny, které mě zajímají, zřejmě budu dále kupovat už jen ty. Různé nejšílenější, super-exotické druhy.

Abych mohl kompostovat i kosti a mléčné výrobky, právě si kupuju ještě Bohashi kompostér. Ten je pomocí speciálních bakterií fermentuje, následně se to smísí se zeminou, nebo hodí žížalám na dodělání v kompost.

Dále se velice zajímám o kompostování pomocí hub - zdá se, že by dokázaly rychle rozkládat dřevo, například kokosové skořápky. Bude to ale vyžadovat spoustu dalšího studia. Vedle toho testuji i veškeré houbové suplementy, kde jsem mnohem větším odborníkem :)

Domácí kompostování všeho ostatního, zejména plastu, očekávám do několika let.

Obrázek

Princ

Domek pro hmyz

Příspěvek od Princ » 16 zář 2019, 15:49

Jak víte, zajímám se o tvorbu co nejkomplexnějších ekosystémů, pročež jsem zvažoval domácí včelí úl :) Toto jsem prozatím vyřešil pořízením hmyzího hotelu.

Aktivně tedy používám bakterie (fermentace potravin + bohashi fermentace kostí z vývaru), žížaly (vermikompost), šneky (čistí akvárium, které zvyšuje vlhkost), masožravky (žerou přebytečné mušky), rostliny (čistí vzduch + absorbují žížalí kompost), houby (mykorhiza + pohlcují radiaci + substrát následně lze použít jako hnojivo nebo kompostovat) a nyní to bude i užitečný opylovací hmyz :)

Pořád táhnout nějaký vývar je důležitou součástí ekosystému, protože tam nejprve směřují všechny kosti, a taky nicmoc ale stále ještě jakžtakž zelenina :)

Kdyby to někdo chtěl minimalisticky, nejlepší podle mě je kvasit zeleninu + vývary + vermikompost + masožravky.

Škoda, že do akvárií nejsou dobře dostupné nějaké podvodní houby.

Teď mě při psaní napadá, že koupím nějakou houbovou zahrádku, a přímo za chodu ji osadím květinama, aby to bylo jako les :)

Obrázek

Caesar
Poděkoval: 8 krát
Obdržel poděkování: 5 krát

Příspěvek od Caesar » 16 zář 2019, 17:58

Když už jsme u těch včel, má tu někdo zkušenosti s včelím chlebem ? :)

Princ

Příspěvek od Princ » 16 zář 2019, 19:16

Je to určitě zdravé, jako spousta jiných věcí, jinak to nijak necítím

Potenciál u pylové alergie

Obrázek

Darx
Poděkoval: 2 krát
Obdržel poděkování: 9 krát

Příspěvek od Darx » 17 zář 2019, 10:45

Princ píše:
26 črc 2019, 19:47
A ještě k těm základům masožravek, které asi znáš, nezalévej je chlorovanou vodou. Dá se mít doma filtr, nebo koupit destilovanou třeba v drogerii.
Z mé zkušenosti stačí napustit vodu z řadu do velké vázy a nechat ji tam zhruba 3 - 5 dní, chlor vyprchá. Tučnice si žije v pohodě a používam to i na doplňování akvária...vlastně jsem na tuhle radu přišel na nějakém akvaristickém foru, které už asi nenajdu :D
Můžeš mít strach, ale nesmíš se bát.
- Ernest Hemingway

Princ

Příspěvek od Princ » 19 zář 2019, 12:33

Jo to se rozhodne da, kazda kytka oceni odstatou vodu vic nez cerstvou kohoutkovou. Potrebujuju ji na 70+ kytek hodne, proto pouzivam tyto strategie:

1) Po zaliti hned napoustim novou vodu a nechavam odstat.

2) Napoustim ji hned rano prvni vodou z kohoutku, ktera je sama o sobe odstata a kdybych s ni nezaleval, stejne ji necham odtect.

3) Casto najdu odstatou vodu v konvici na caj, uz i prevarenou z predchoziho dne.

4) Na nocnim stolku mam sklenici vody a vetsinou ji pres noc nevypiju, taky ji davam kytkam.

5) Sbiram destovku.

6) Pokud mam malo destilky pro masozravky, davam jim mix destilky a odstate.

7) I akvarijni vodou pred pohnojenim se da v krizi zalevat.

Jak vidite, odstata voda je u me cenny artikl :)

Obrázek

Odpovědět