Zdlouhavé telefonáty s přítelkyní

Udržování šťastných a zdravých dlouhodobých vztahů, budování harémů...
Odpovědět
Seno
Poděkoval: 6 krát
Obdržel poděkování: 3 krát

Příspěvek od Seno » 10 úno 2019, 12:36

Ahoj všichni,

rád bych se vás chtěl zeptat jestli je normální že si se mnou přítelkyně pořád chce volat. Nejraději by byla kdybych ji dával tak hodinu denně. To je ale pro mě strašně moc času, který bych mohl investovat do čtení, hraní na kytaru nebo streetgame. Když ji důrazně vysvětlím že hodina je prostě moc a že by raději měla taky dělat něco užitečného rozbrečí se a začne vyvádět že ji volání se mnou uklidňuje. Takto se hádáme skoro pul roku (od té doby co jsem na intru). A proto se ptám vás. Jak často si voláte s přítelkyní? Na jak dlouho? A myslíte si ze je hodina denně moc?

Díky za odpovědi :)

Tygr
Poděkoval: 34 krát
Obdržel poděkování: 60 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tygr » 10 úno 2019, 13:00

Seno píše:
10 úno 2019, 12:36
Ahoj všichni,

rád bych se vás chtěl zeptat jestli je normální že si se mnou přítelkyně pořád chce volat. Nejraději by byla kdybych ji dával tak hodinu denně. To je ale pro mě strašně moc času, který bych mohl investovat do čtení, hraní na kytaru nebo streetgame. Když ji důrazně vysvětlím že hodina je prostě moc a že by raději měla taky dělat něco užitečného rozbrečí se a začne vyvádět že ji volání se mnou uklidňuje. Takto se hádáme skoro pul roku (od té doby co jsem na intru). A proto se ptám vás. Jak často si voláte s přítelkyní? Na jak dlouho? A myslíte si ze je hodina denně moc?

Díky za odpovědi :)
Já volám s přítelkyní též dost dlouho, klidně i několik hodin, ale jenom když na to mám čas a chce se mi. Pokud tě to telefonování už nudí, tak to prostě ukonči.
Nechci holku....chci jich pět.
Risk je zisk.
Bez práce nejsou koláče.
Komu se nelení, tomu se zelení.

martin123
Poděkoval: 256 krát
Obdržel poděkování: 111 krát

Příspěvek od martin123 » 10 úno 2019, 13:04

Jako +- hoďka telefonování s přítekyní- to mi nepřijde jako nic extra hrozného a celkem adekvátní:D Můžeš to dát nahlas a u toho vařit, uklízet,... Ale když ti to hodně vadí, tak bych udělal nějakej kompromis...

Seno

Příspěvek od Seno » 10 úno 2019, 13:18

martin123 píše:
10 úno 2019, 13:04
Jako +- hoďka telefonování s přítekyní- to mi nepřijde jako nic extra hrozného a celkem adekvátní:D Můžeš to dát nahlas a u toho vařit, uklízet,... Ale když ti to hodně vadí, tak bych udělal nějakej kompromis...
Ano to už jsem zkoušel a docela mi to i vyhovovalo, ale přítelkyně si začala stěžovat že se jí kvůli tomu nevěnuju na 100%. :|

Scissors
Poděkoval: 89 krát
Obdržel poděkování: 287 krát

Příspěvek od Scissors » 10 úno 2019, 13:18

Seno píše:
myslíte si ze je hodina denně moc?
Tohle je asi dost individuální. Mě osobně by dennodenní telefonování celkem sralo.
Seno píše:
Jak často si voláte s přítelkyní? Na jak dlouho?
Já to mám ještě o něco komplikovanější v tom, že v současnosti žiju v zahraničí. Moje přítelkyně by si nejraději asi taky telefonovala pořád, ale naštěstí je celkem rozumná. Telefon třeba skoro nepoužíváme. Občas si skypujeme, což trvá obvykle taky tak hodinu. Rozhodně se takto ale nekontaktujeme denně. Spíš jen párkrát do měsíce. Více si spíš píšeme. Předtím měla taky tendenci psát mi docela dost, což mi už pak trochu lezlo na nervy. Neměl jsem na to prostě tolik času a potřeboval jsem se věnovat i jiným věcem. Taky mi pak udělala scénu kvůli tomu, že jí málo píšu. Přešel jsem to ale tím, že jsem si z ní kvůli tomu začal trochu dělat srandu :)
Seno píše:
Když ji důrazně vysvětlím že hodina je prostě moc a že by raději měla taky dělat něco užitečného rozbrečí se a začne vyvádět že ji volání se mnou uklidňuje.
Zkoušel jsi nějak zjišťovat, co v ní způsobuje ten neklid? Snažil ses jít zkrátka po příčině?
"Čím člověk může být, tím musí být."
Abraham Maslow

Seno

Příspěvek od Seno » 10 úno 2019, 13:42

Scissors píše:
10 úno 2019, 13:18
Zkoušel jsi nějak zjišťovat, co v ní způsobuje ten neklid? Snažil ses jít zkrátka po příčině?
Ano říkala mi že závidí svým kamarádkám, které se vidí s přítelem každý den. A tak si se mnou chce alespoň volat.

Scissors

Příspěvek od Scissors » 10 úno 2019, 14:52

Seno píše:
10 úno 2019, 13:42
Ano říkala mi že závidí svým kamarádkám, které se vidí s přítelem každý den. A tak si se mnou chce alespoň volat.
V tom případě to vypadá, že má spíš společenský problém. Kvůli kamarádkám má pocit, že je normální vídat se s přítelem pořád. A když to nemá, tak si mezi nimi připadá nerovnocenně. Nebo má rovnou představu, že její vztah není tak dobrý.
Možná by v takovém případě pomohlo přítelkyni dopřát dostatečně kvalitní zážitky aspoň ve chvílích, kdy se vidíte. Aby se s tím pak mohla před kámoškama chlubit a stala se sociometrickou hvězdou. Potom ji můžeš postupně začít přesvědčovat (emocionálně, nikoli logicky) o tom, že mít prodlevy v kontaktu a komunikaci není nic nenormálního ;)
Abraham Maslow

Seno

Příspěvek od Seno » 10 úno 2019, 15:45

Scissors píše:
10 úno 2019, 14:52

Možná by v takovém případě pomohlo přítelkyni dopřát dostatečně kvalitní zážitky aspoň ve chvílích, kdy se vidíte. Aby se s tím pak mohla před kámoškama chlubit a stala se sociometrickou hvězdou. Potom ji můžeš postupně začít přesvědčovat (emocionálně, nikoli logicky) o tom, že mít prodlevy v kontaktu a komunikaci není nic nenormálního ;)
Dobře díky. Budu na tom pracovat. :)

bixi
Poděkoval: 104 krát
Obdržel poděkování: 148 krát

Příspěvek od bixi » 11 úno 2019, 11:34

nesnasim telefonovani. jakmile volam vice nez par minut tak mi to leze na nervy, takze holky co si chteli volat meli proste smulu. hodina denne?! za me nesmysl, radeji plnohodnotna face2face komunikace nebo nic :D hlavne na sebe nenech zbytecne emocne tlacit a radeji to volani smenuj za neco pro tebe taky vyhodneho "muzeme volat x minut denne, ale verim ze kdyz dojedu z intru tak me uvitas nejakym dobrym jidlem"

kabanix
Poděkoval: 2 krát
Obdržel poděkování: 13 krát

Příspěvek od kabanix » 11 úno 2019, 15:39

bixi píše:
11 úno 2019, 11:34
hlavne na sebe nenech zbytecne emocne tlacit a radeji to volani smenuj za neco pro tebe taky vyhodneho "muzeme volat x minut denne, ale verim ze kdyz dojedu z intru tak me uvitas nejakym dobrym jidlem"
S tím teda nemůžu souhlasit. Na jednu stranu se podle tebe nemá nechat emočně tlačit, na druhou stranu se má vzdát, nechat se emočně zatlačit a ještě jako určitou formou protiútoku vydírat. Takhle šťastnej vztah fungovat nemá.

Pokud si nechceš hodinu telefonovat (což upřímně chápu) a ona není schopná to vzít, tak ten vztah nemá podle mě velkou budoucnost a nebo alespoň ne oboustranně šťastnou budoucnost. Dneska je to telefonování, příště to bude něco jinýho.

Scissors

Příspěvek od Scissors » 11 úno 2019, 16:22

kabanix píše:
11 úno 2019, 15:39
S tím teda nemůžu souhlasit. Na jednu stranu se podle tebe nemá nechat emočně tlačit, na druhou stranu se má vzdát, nechat se emočně zatlačit a ještě jako určitou formou protiútoku vydírat. Takhle šťastnej vztah fungovat nemá.
Já myslím, že to, co @bixi napsal, smysl dává. Chlap by se prostě nikdy neměl nechat holkou zatlačovat do kouta. A když už by nebylo zbytí, je rozhodně lepší to vydealovat metodou něco za něco. @MAGIC na to kdysi napsal velmi dobrý článek:https://streetgame.cz/preco-a-ako-vyjednavat-so-zenami/
Abraham Maslow

kabanix
Poděkoval: 2 krát
Obdržel poděkování: 13 krát

Příspěvek od kabanix » 11 úno 2019, 17:03

Scissors píše:
11 úno 2019, 16:22
Já myslím, že to, co @bixi napsal, smysl dává. Chlap by se prostě nikdy neměl nechat holkou zatlačovat do kouta. A když už by nebylo zbytí, je rozhodně lepší to vydealovat metodou něco za něco. @MAGIC na to kdysi napsal velmi dobrý článek:https://streetgame.cz/preco-a-ako-vyjednavat-so-zenami/
Určitě souhlasím s tím, že se chlap nemá nechávat zatlačovat do kouta a nechci ani popírat, že to, co píšete, pro někoho v určitým smyslu nedává objektivní smysl.

Můj ryze osobní pohled na to ale je, že nemá smysl být ve vztahu, který funguje vyjednávací metodou "něco, co já sám nechci udělat za něco, co ty sama nechceš udělat". To mi přijde jako toxickej přístup, kterej z dlouhodobýho hlediska nemůže fungovat. Pokud něco opravdu nechci dělat, nechci se dostat do situace, kdy to teda udělám, ale jen pokud ona udělá tohle nebo tohle. To beru jako to zatlačení do kouta. Já chci se svojí přítelkyní mluvit, když chci a nechci s ní mluvit, když nechci nebo nemůžu. Zároveň chci, aby to pochopila, a aby mi tu večeři, až přijedu třeba z intru chtěla udělat sama.

Spíše než nějaké "vyjednávání" a vynucování si chování toho druhého se mi tedy zamlouvá přístup odměny za dobrý chování a trestu za špatný chování.

bixi
Poděkoval: 104 krát
Obdržel poděkování: 148 krát

Příspěvek od bixi » 13 úno 2019, 19:11

kdyz se na tu citaci divam takhle zvlast tak chapu na co miris, je to ale vytrzeno z kontextu. neni to vydirani neco za neco, spis o tom premyslej prave jako o neustupovani a nedelani kompromisu zadarmo(pak to neni kompromis). ona si rada vola, ja ne. chapuji ale ale ruku na srdce nebudu ztracet hodinu denne necim co me nebavi, jen abych ji potesil. v telefonu nemam ulozenou ani svoji mamu, ja proste nemam rad volani. kdybych to delal tak dosahne sveho za nic a ja budu trpet. misto toho tak nabidnu proticenu- ja budu travit cas s tebou aby te to bavilo, ty me zabav jinak. muzes se na to divat jako na vydirani, ja spis opravdu jako na obchod. a ne, neobchoduju se vsim :D "podej mi prosim telefon" "ne az mi ho vykouris" to fakt ne. navic tim neztracis hodnotu, za chvili by delala oci na kazdou kravinu a ja mel "jakoze delat kompromis" a vlastne by dosahla jen sveho.

ona: "nezajdeme o vikendu na brusleni?"
ja: "jo jasne, proc ne" (rad bruslim, bavi me to, neni duvod nesouhlasit)

ona: "pojdme si volat 10minut denne"
ja: "nejaka generic podminka dle potreby" (nebavi me volani, ziskala by jen ona, takhle ziskame oba)

Dick
Poděkoval: 4 krát

Příspěvek od Dick » 23 úno 2019, 00:38

Bejvalka chtěla taky hodně telefonovat. No tak jsme našli něco, co mě bavilo... říkala mi různé věci, co mi jakože dělá a já si to udělal :lol:

Odpovědět