Dominancia vs. Manipulácia

Jak si najít přítelkyni, jak udržet, oživit nebo zachránit vážný vztah, partnerské štěstí, budování harémů...
Odpovědět
Professore
Udělil poděkování: 437 x
Obdržel poděkování: 223 x

Příspěvek od Professore »

Kde leží hranica medzi dominantným správaním a manipuláciou?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Professore za příspěvek:
Princ (18 bře 2024, 09:16)
Hodnocení: 2.9%
Lose your mind and come to your senses.
andrew_d
Udělil poděkování: 112 x
Obdržel poděkování: 62 x

Příspěvek od andrew_d »

Všechno co děláme je v podstatě manipulace a nemusí se jednat o negativní jev. Pokud dáš kompliment prodavačce v obchodě, je to svým způsobem pozitivní manipulace. Pokud se na někoho usměješ, je to taky manipulace, protože očekáváš, že ti to ten člověk vrátí. Tzn. manipulace je vlastně skoro všechno, aniž bychom si to uvědomovali :!:
Princ
Udělil poděkování: 594 x
Obdržel poděkování: 2658 x

Příspěvek od Princ »

Aby se o tom dalo hovořit, může být užitečné rozlišit manipulaci v slabém slova smyslu (=skoro vše) a užší manipulaci v silném slova smyslu, kterou si zadefinujeme konkrétněji.

Každopádně svou dominanci vnímám jako něco, (1) co lidem pomáhá, co ta holka chce. Vzrušuje jí to, uklidňuje jí to, snímá to z ní balvan zodpovědnosti...

Jsem v tom (2) transparentní a lidem je obvykle jasné, co dělám. Navíc (3) na tom netrvám za každou cenu a když se s ženou neshodneme, sbalím nějakou jinou.

Na mě prostě holka vidí, do čeho jde.

Jako manipulaci si spíše představuju, že bych netransparentně používal přetvářku (proti 2) nebo nátlak (proti 3) a získával něco na úkor té ženy (proti 1).

Nicméně také platí, že pokud máš být ve vztahu dominantní, měl bys manipulaci ovládat lépe než žena a jen ji nepoužívat. Mnoho žen tě totiž manipulovat zkusí a když se jim to povede, jejich přitažlivost k tobě poklesne.

Ta stupnice schopností vlastně je:

3) Neumí ani účinnou asertivitu, ani manipulaci (super nízké EQ, oběť)
2) Umí jen manipulaci (nízké EQ, neoblíbený agresor s klapkama na očích)
1) Umí i manipulaci, i účinnou asertivitu - má zkrátka široký inventář a tak ví, že většinou asertivita funguje lépe, než manipulace

Do EQ pak počítám i schopnost sebeomezení.

Ale to jen jen takový mini náčrt za mě, promýšlejme to i dál :)
Celý recept na úspěch:
1) Každý den cvičit Autentické charisma (7 minut ráno, 7 večer)
2) Každý den oslovit pár holek (kdo se bojí, dá kurz)
3) Tak ob den posilovna
Professore

Čiže veta:

" bojím sa, že časom by si ma ovládal "

v Preklade znamená: "vidím že máš lepšie manipulačné skills" ?
Princ

Příspěvek od Princ »

Může být :) Ale proč se tvého ovládání bojí? Proč neříká: "Těším se, až mě budeš v posteli ovládat?" :) Bojí se, že bys jí připravil o svobodu třeba chodit na procházky nebo jíst, co jí chutná? :) Jak ji taková věc napadla? To bych analyzoval.

Já jsem jakoby benevolentní vládce :) Jsem dominantní v posteli a nestarám se třeba, jestli na zadek dělá hip thrusty nebo roznožování :)
Celý recept na úspěch:
3) Tak ob den posilovna
Professore

Dva raty som jej vybral pitie podla seba bez toho aby som sa opýtal. Čiže to druhé
Princ

Příspěvek od Princ »

Já hoši jako tunu věcí neřeším. Dominancí nemyslím, že se holce do všeho strkám :) Možná to slovo musím lépe definovat, ať si pod tím každý nepředstavuje cokoli :)
Celý recept na úspěch:
3) Tak ob den posilovna
Professore

To áno, to máš pravdu, ale to nebolo z mojej strany úmyselne. Len akosi som sa pozabudol, lebo mám dcéru dosť nerozhodnu, tak som to nejak automaticky urobil.
Pred prvým stretnutím mi napisala, že sa chce stretnúť tam a tam, lebo tam robia dobre kapučíno alebo latte. Tak som to zobral, že jej aj to mam objednať.
Ten druhý raz to bola moja blbosť
andrew_d
Udělil poděkování: 112 x
Obdržel poděkování: 62 x

Příspěvek od andrew_d »

Tohle je spíš za mě takové nešetrné, na první dobrou to spíš vypadá jako nižší EQ nebo snaha působit za každou cenu dominantně, ale přitom se to může míjet účinkem, protože je to až moc vynucené.

Zatímco srovnej si, když budeš v klubu a natáhneš se pro holku a řekneš jí sebevědomě, že teď jdem tancovat, tak to má úplně jiný efekt 8-)
Professore píše: 18 bře 2024, 16:14 Dva raty som jej vybral pitie podla seba bez toho aby som sa opýtal. Čiže to druhé
Princ

Příspěvek od Princ »

Podle mě něco dílčího objednat v pohodě :) Jen kdyby si chtěla dát hranolky a ty bys jí nutil do salátu, ne náhodou, ale vytrvale, to už pak není vyloženě ta sexy dominance, o které mluvívám :)
Celý recept na úspěch:
3) Tak ob den posilovna
Professore

Jj to chápem. Pri jedle by ma to ani nenapadlo a ani trvať na vybere.
Keď komunikujeme medzi sebou, väčšinou to poviem vo forme návrhu napríklad " dcéra mi písala, že je chorá, tak mám víkend voľný, mohli by sme si spraviť jeden deň výlet tam_a_tam, kedy by ti to skôr vyhovovalo? V sobotu či nedeľu?"

V podstate to čo som spravil vychadzalo z toho, že som chcel ukázať iniciativu/rozhodnosť/samostatnosť a že si pamätám, čo mi ona písala.

Len ona to zobrala akosi zostra. A asetivne riešila za horúca aby som jej to nerobil do buducna.

Mňa to skôr zaujalo z toho dôvodu, lebo je teraz in hovoriť o toxxickej manipulácii a na druhej strane si všímam tiež že ženy používajú mnohé techniky. Väčšinou som imúnny, lebo ženy používajú ako základné techniky "boostovanie ega" alebo keď si myslia, že ma majú istého tak sa hrajú na vydieranie. V druhom prípade majú smolu, lebo tiež riešim veci štýlom "keď robíš problémy tak idem ďalej " a sa s ňou prakticky neseriem.
Takže pruser je len to, že som tu manipuláciu urobil nedokonale a na nesprávnom mieste a tým pádom ma "odhalila".
Odpovědět