Problém se skládáním vět, přeříkávání, zadrhávání

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
Orchestra
Udělil poděkování: 14 x
Obdržel poděkování: 3 x

Příspěvek od Orchestra »

Zdravím,
v posledních pár měsících jsem narazil na problém.

Občas, když se s někým bavím, tak mám tendenci se přeříkávat, špatně skládat věty a při řeči se zadrhávat. Pozoruji to hlavně při delších souvětích. Zajímavé je, že se to vyskytuje ve chvílích, kdy se bavím s někým, komu absolutně důvěřuji a cítím se s ním dobře.

V takovém případě například nedokončím větu nebo zaměňuji slova (místo ním řeknu tím, místo press řeknu ples, atd.) :)

Nikdy se mi toto nedělo a neměl jsem s tím problém. Na internetu čtu, že se do stejné situace, jako já dostalo více lidí. BTW, před asi půlrokem jsem dostal větší ránu do hlavy, ale žádné obtíže jsem s ní neměl. To bylo před prázdninami a tento problém začal až po prázdninách. O prázdninách jsem ještě bral léky na průtok krve do mozku z důvodu zalehlých uší z bicích. :)

Je tu někdo, kdo ví, co s tím a byl by mi schopný poradit?

Orchestra

Coyge
Udělil poděkování: 16 x
Obdržel poděkování: 1 x

Příspěvek od Coyge »

Občas taky mluvím jak uplnej tatar :)

Pocítil jsem změnu, když jsem omezil alkohol. Občas si čtu nahlas. Také občas dělám vlog sám pro sebe ve stylu co jsem dnes dělal, jak se cítím, co mám dalšího v plánu atd.

Víc se uvolnit. Zkus mluvit pomaleji, čímž dostaneš větší kontrolu nad tím, co říkáš. Navíc pauzy během mluvení zvyšují přitažlivost :)

Dej pak vědět, jestli to pomohlo. Případně, na co si přišel ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Coyge za příspěvek:
Orchestra (15 led 2023, 23:10)
Hodnocení: 2.9%
Šotek
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 6 x

Příspěvek od Šotek »

Orchestra píše: 15 led 2023, 16:45 Zdravím,
v posledních pár měsících jsem narazil na problém.

Občas, když se s někým bavím, tak mám tendenci se přeříkávat, špatně skládat věty a při řeči se zadrhávat. Pozoruji to hlavně při delších souvětích. Zajímavé je, že se to vyskytuje ve chvílích, kdy se bavím s někým, komu absolutně důvěřuji a cítím se s ním dobře.

V takovém případě například nedokončím větu nebo zaměňuji slova (místo ním řeknu tím, místo press řeknu ples, atd.) :)

Nikdy se mi toto nedělo a neměl jsem s tím problém. Na internetu čtu, že se do stejné situace, jako já dostalo více lidí. BTW, před asi půlrokem jsem dostal větší ránu do hlavy, ale žádné obtíže jsem s ní neměl. To bylo před prázdninami a tento problém začal až po prázdninách. O prázdninách jsem ještě bral léky na průtok krve do mozku z důvodu zalehlých uší z bicích. :)

Je tu někdo, kdo ví, co s tím a byl by mi schopný poradit?

Orchestra
Něco podobného se děje i mě, a začalo to právě potom, co mě před nějakými 6 lety srazilo auto a já byl v důsledku toho skoro 3 hodiny v bezvědomí, takže si myslím že ta rána do hlavy jak o ní píšeš v tomto může dost dobře hrát taky roli. Jak toto vyřešit natrvalo bohužel ještě nevím, zatím se mi osvědčilo mluvit trochu pomaleji a soustředit se na to co říkám, ale je to spíš jen takové nouzové řešení. Pokud by ti někdo dokázal poradit, tak by rada zajímala i mě samotného :lol:
Princ
Udělil poděkování: 575 x
Obdržel poděkování: 2518 x

Příspěvek od Princ »

Škaredě dnes mluví spousta lidí. Možná, že za to může i dnešní rap :) V komunitě to řešíme tak, že každý den děláme cvičení z Autentického charisma pro verbální improvizaci. V oslovení konkrétně je pak třeba zůstat vklidu, mluvit pomalu, a to lépe se to potom skládá :)
Celý recept na úspěch:
1) Každý den cvičit Autentické charisma (7 minut ráno, 7 večer)
2) Každý den oslovit pár holek (kdo se bojí, dá kurz)
3) Tak ob den posilovna
Orchestra
Udělil poděkování: 14 x
Obdržel poděkování: 3 x

Příspěvek od Orchestra »

Šotek píše: 28 led 2023, 20:58 Něco podobného se děje i mě, a začalo to právě potom, co mě před nějakými 6 lety srazilo auto a já byl v důsledku toho skoro 3 hodiny v bezvědomí, takže si myslím že ta rána do hlavy jak o ní píšeš v tomto může dost dobře hrát taky roli. Jak toto vyřešit natrvalo bohužel ještě nevím, zatím se mi osvědčilo mluvit trochu pomaleji a soustředit se na to co říkám, ale je to spíš jen takové nouzové řešení. Pokud by ti někdo dokázal poradit, tak by rada zajímala i mě samotného :lol:
A stalo se ti to hned po tom? Protože já ten úraz (velká rána o zeď do spánku) měl před prázdninami, žádné krvácení, nic a o prázdninách s tím neměl žádný problém. Toto začalo až po nich.
Odpovědět