Problémy vo vážnom vzťahu

Jak si najít přítelkyni, jak udržet, oživit nebo zachránit vážný vztah, partnerské štěstí, budování harémů...
Odpovědět
CptSherman

Problémy vo vážnom vzťahu

Příspěvek od CptSherman » 28 říj 2020, 22:00

Ahoj,

Už asi rok som s jednou holkou vo vzťahu, a začína sa mi to rúcať. Aby som to nejako uviedol: dali sme sa dokopy tak, že keď som sa sťahoval kvôli práci do Prahy (minulý rok v novembri), hľadal som spolubývanie, a ona ponúkala na internete jednu izbu na jej byte, kam som sa neskôr nasťahoval. Po chvíli "spoločného" bývanie sme sa párkrát spolu vyspali, a časom sa dali dokopy úplne. Ted nechcem znieť ako nejaký panic, ale za celý život (mám 27 rokov, ona 23) som nestretol nikoho, kto by mal v živote toľko rovnakých cieľov. Ona to vraj má rovnako. (A teraz naozaj nemyslím nejaké stereotypné ciele, máme celkom špecifické očakávania od života, ale to je teraz nepodstatné.) Všetko bolo zo začiatku skvelý, sex pokojne niekoľkokrát za deň, trávili sme spolu väčšinu nášho voľného času atď. Tiež spĺňa všetky moje "požiadavky "na babu do vážnýho vzťahu, ktorý som si spísal asi 5 rokov späť: D, a zároveň už viem, čo od života chcem.

Ale poslednou dobou, cca mesiac až dva to je, to začalo medzi nami nejako drhnúť. Sex máme len 1-2x za týždeň, a to skoro vždy z moji iniciatívy, a to si ešte občas pripadám, že to robí len z akejsi povinnosti. Väčšinu času, keď môžeme byť spolu (nie je ho veľa, obaja dosť pracujeme + ona k tomu aj študuje VŠ), tak je na telefóne alebo pozerá na Netflix. To keď som ju povedal, že mi to vadí, že stále robí toto miesto občasného trávenie času spolu ako predtym, tak sme sa pohádali, a že je to jej vec. Do toho mi teraz zrazu povedala, že nevie, či nám to vydrží a či sa k sebe hodíme. Tu by som ešte pridal, že minulý týždeň ma predstavila jej najlepšej kamarátke, s ktorou sme si fakt nesadli :D a tá jej potom vraj hneď napísala, že sa k sebe nehodíme, a že má na niekoho lepšieho. No poznáte to, dievčatá na svoje kamošky daj. Jeden môj vzťah kvôli zlým vzťahom s jednou nej kamarátkou moji ex kvôli tomu dokonca skončil :D.

No, a ja mám teraz v hlave velkej otáznik, ako to "zachrániť". Viem, môže to znieť needy, ale dievčat som mal fakt dosť, a kvôli nejaký basic bitch by som si fakt veľkú hlavu nerobil.

Stratu jej záujmu si vysvetľujem asi tým, že mi u nej klesla atraktivita, čím sa znížil jej záujem. Pracujem ako programátor už od marca na home office, kamarátov som si tu ešte moc neurobil, a dievčatá sa tu okolo mňa žiadny nemotaj, takže nemá ani na koho žiarliť (všetky kamošky mám na Slovensku, a tu som tomu rozšírenie známostí moc nedal , pretože nebol moc čas, moc práce a jo ... bol som aj trochu lenivý). Dalo by sa povedať že som stále doma, veľa pracujem a sebevzdělávám sa, skôr som chodiť robiť powerlifting, ale ten už nerobím, ale hneď ako to pôjde tak ale začnem. Teraz zase nie je kam moc chodiť, takže nejaké kontakty si teraz ešte nejakú chvíľu asi neurobím. S ňou sa vlastne teraz taky vídam len doma, pretože ako hovorím, nie je kam moc chodiť, všetko zatvorené a nemáme veľa času.

Aby som to nejako zhrnul. Priateľka sa začína z nášho vzťahu odpájať, a ja úprimne neviem, ako teraz postupovať, aby som ju "prinútil" sa zase snažiť, a aby som pre ňu bol zase atraktívny, aby ma zase sama "uháňala". Je mi jasné, že keď o mňa prestáva mať záujem, bola by blbosť, keby som o nej prejavoval o to väčší záujem ja. Príde mi, že keď sa budem snažiť niečo zachraňovať, tak v jej očiach ešte viac klesnem na atraktivite, a zároveň keď začnem robiť to čo ona, tj. menej sa angažovať, tak to bude mať rovnaký výsledok, ako keby som sa snažil moc.

Ako by ste teraz postupovali vy?

Vďaka a prajem pekný večer.

S.

Odpovědět