Jak získávat přátele

Jak si najít přítelkyni, jak udržet, oživit nebo zachránit vážný vztah, partnerské štěstí, budování harémů...
Odpovědět
Majkl
Poděkoval: 86 krát
Obdržel poděkování: 147 krát

Jak získávat přátele

Příspěvek od Majkl » 21 srp 2020, 11:34

Máme tu spoustu materiálů na balení holek. Jak to ale děláte, když vám jde o přátelství?

Ať už jako wingman na streetu, nebo prostě běžně v životě, umět si kohokoli spřátelit mi přijde jako hodně užitečné. Já se musel skoro celou komunikaci učit od začátku, takže v tohmle mám velké mezery - nedělá mi problém nějaké to seznámení, small talk, projevit o toho druhého zájem... Moc ale nechápu tyhle věci:

- Často se třeba bavíme o našich životech, problém ale je, že je to většinou hrozně nudné (o faktech) - přitom vidím, jak se baví o tom samém baví ostatní (neznají se) a parádně se nasmějou (nebo prostě mají stejný vibe, ta konverzace plyne sama). Jak to dělají?

- Jak dát během prvních pár vteřin najevo úplně neznámému člověku svou hodnotu? Myslím si, že můžu lidem nabídnout zajímavé konverzace a rady, ale nejsem si jistý jak to dát najevo během té chvíle, kdy si o vás lidé udělají ten obrázek. Jak komunikovat "tohle je člověk, o kterého bych se měl zajímat". Zlepšit vzhled chápu, teďm yslím chováním. Je lepší být pořád tajemný a nedostupný (někoho to může odradit), nebo je lepší být trochu otevřenější, až nadšený? (tohle zase podle mě komunikuje nízkou hodnotu), nebo něco úplně jiného?

- A pak taky jak dospět k tomu, abyste se s tím člověkem viděli znovu - většinou během těch prvních půl hodiny probereme všechno zajímavé z našich životů, a pak už nevidím důvod se s tím člověkem sejít znovu. Většina mých přátelství vyprchala poté, co jsme se vídali třeba jednou za 2 týdny, ale i když jsme měli společná témata, prostě nebylo nic nového, co probírat. Zkrátka třeba u holek, jak to děláte že padáte do těch friendzonů 😂 a máte se s nima pořád o čem bavit. Klidně přihoďte nějakou historku jak se to stalo, i to mi pomůže. Díky!

The most dangerous thing you can do in life is play it safe - Casey Neistat

Vlákno Jak vydělat peníze

Panelák
Poděkoval: 65 krát
Obdržel poděkování: 85 krát

Jak získávat přátele

Příspěvek od Panelák » 21 srp 2020, 20:34

Já zůstanu navždy tvůj kamarád ❤️❤️
Učim tanec v klubu.

surfernamare
Poděkoval: 29 krát
Obdržel poděkování: 33 krát

Jak získávat přátele

Příspěvek od surfernamare » 26 srp 2020, 14:04

je lepší být trochu otevřenější, až nadšený? (tohle zase podle mě komunikuje nízkou hodnotu)
Preco myslis? (fakt ma to zaujima, som presne taky). Mam pocit, ze vacsinu ludi v mojom socialnom kruhu by som nespoznal, keby som neprejavil iniciativu. Tajomny je dnes uz kdekto
Myslím si, že můžu lidem nabídnout zajímavé konverzace
je to většinou hrozně nudné (o faktech)
většinou během těch prvních půl hodiny probereme všechno zajímavé z našich životů
prostě nebylo nic nového, co probírat
Hm, to mi nevychadza :D
třeba u holek, jak to děláte že padáte do těch friendzonů 😂 a máte se s nima pořád o čem bavit
Holku staci nechat rozpravat, im to nerobi problem aj cele hodiny :D

Princ
Poděkoval: 520 krát
Obdržel poděkování: 1573 krát

Jak získávat přátele

Příspěvek od Princ » 27 srp 2020, 08:27

Stěžuješ si, jak jsou lidé nudní, pijou alkohol... Nesnažíš se spíš furt bavit s nějakýma dementama? :)

Tvůj kamarád jsem třeba já. Představ si, že by ses neměl po půl hodině o čem bavit se mnou :D To je prostě blbost.

A já se třeba taky nebavím s nestreetařema. To ani není záměr, ale prostě všude máš stovky streetařů, co chtějí mluvit o změně světa, tak proč bych se strkal mezi dlaždiče, abych s nima nadával na výplatu nebo probíral páteční chlastačku?

Já mluvím 100% času o osobním rozvoji, penězích, moci, svalech, módě, knihách, filosofii... Nic jiného netoleruju a rozhodně se nesnažím přidávat k nudným partičkám, které se rozvíjet nechtějí.

Jsi spíš jako král, který má málo králů a snaží se kamarádit s robotníky :)

I vlivem své práce můžeš mít méně kontaktů. Hodně lidí má hlavně rodinu, kámoše z dětství, spolužáky/spolupracovníky a přítelkyni. Já se bavím se streetaři, sportovci a podnikateli.
Majkl píše:
21 srp 2020, 11:34
- Jak dát během prvních pár vteřin najevo úplně neznámému člověku svou hodnotu?
A máš pro ně tu hodnotu? Mohl bys na ně třeba předem pravidelně koukat z televize :) Tím chci říct: je to trochu extrémní debata, jak mít pro každého hodnotu... Dobré by bylo třeba ukrást všechnu vodu :D

Hodnotu máme už vepsanou ve tváři a v pohybech. Fakt se mi nestává, že by mě někdo nebral vážně, chtěl mě šikanovat nebo něco... Lidem je jasné, že jsem třeba nejvýše postavený člověk v daném voze metra :) Ale furt jsem třeba 1. z náhodných 5000, nejsem 1. z miliónu... Takže pro lidi nejsem extra zajímavý. Jakože: mám dobré postavení, ale to postavení není vyloženě rekordní a oni z něj nic nemají, tak co z toho? Když teď zdvojnásobím svůj status, s mou zajímavostí pro lidi už to nehne.

Zajímám až ty, kteří chtějí víc holek, víc peněz, vypadat líp nebo získat nějaké duchovní poznání... Ale u ostatních je to jen ten pocit, ta nálada, když jsou se mnou, kterou jim můžu nabídnout. Tam je to pak o těch 9 principech Pasivní přitažlivosti.
3 hodiny 40 minut nejnovějšího materiálu pro případ korony: Jak sbalit ženu přes Instagram

Zeph
Poděkoval: 145 krát
Obdržel poděkování: 78 krát

Jak získávat přátele

Příspěvek od Zeph » 28 srp 2020, 00:32

Na lidi se nejlíp napojíš, když v interakci s nimi nemáš žádné cíle. Podobně, jako když jdeš holku oslovit a máš čistou hlavu.

Vzpomněl jsem si na cvičení, které může být dost dobré: vzít kámoše, které už máš a někam si sednout třeba na dvě hodiny a zakázat si například řešit svoje cíle, nebo jakkoli se snažit dostat z toho setkání nějakou hodnotu. A jenom sledovat, co se bude dít. Může to být divný, až nepříjemný na začátku, ale mělo by to fungovat, aby se z tebe stal mistr "hovnaření" :D

Princ

Shrnutí

Příspěvek od Princ » 31 srp 2020, 09:32

Svým předchozím postem jsem chtěl hlavně říct, že budování vztahů prostě nějakou dobu trvá. Když chce dospělý člověk nová pevná přátelství, není to na tři dny venku nebo něco.

A taky, že je zásadní, jak se kolem tebe lidé cítí. (Je nějaká Hodnota a pak Hodnota pro ně. Můžeš být třeba bohatý, ale nic jim nebudeš platit, takže je to celkem jedno... Kdežto ten pocit z tebe od začátku reálně konzumují.)
3 hodiny 40 minut nejnovějšího materiálu pro případ korony: Jak sbalit ženu přes Instagram

Majkl

Jak získávat přátele

Příspěvek od Majkl » 02 zář 2020, 13:59

Díky za odpovědi!

Princ: Hodně se mi líbí, že je to hlavně o tom pocitu, který z tebe lidí mají. Je pravda, že být někde s tebou je zážitek sám o sobě. Takže je to zase o tom kdo jsi, a ne co děláš. Zaměřím se teda hlavně na tu pasivní přitažlivost.

To s tou prací je taky ten klíč. Za měsíc potkám tak maximálně 2 nové lidi, to je asi malý vzorek na to aby se s tím dalo nějak pracovat. Zčásti se těm místům kde se lidi obvykle poznávají zatím podvědomě vyhýbám, protože si ješte nejsem tak moc jistý svou schopností přitahovat a spřátelovat si lidi a vést smysluplné konverzace - nechci si vyplácat dobré příležitosti a jen tam celou dobu být o samotě.

Každopádně 1 věc mi ještě nesedí:

Mým cílem je umět si spřátelit kohokoliv. Je to podle mě důležitá schopnost každého vůdce, umět kohokoliv dostat na svou stranu. Teď tedy nemluvím jen o lidech, co mě opravdu zajímají - může jít i o náhodné lidi, se kterými by to přátelství mohlo přinést velké výhody. Může to být alfa skupinky se sexy holkama před klubem. Nebo šéf firmy. Každý, s kým se chci spřátelit, pro mě samozřejmě musí mít nějakou hodnotu - zase nejsem charita.

Protože když jsem v nějakém prostředí "lepší" než někdo, přátelé se dělají super jednoduše - všichni se s tebou chtějí kamarádit. Tim, že se s nimi bavíš, jim dáváš obrovskou hodnotu.

Jenomže se nemůžeš potkávat furt s lidmi "pod tebou", nebo na stejné úrovni jako ty. Musíme se přátelit s lidmi na vyšších levelech, abychom mohli růst. Tady nefunguje ta pasivní přitažlivost (zlepšit svůj život), protože v každé fázi hledáme lepší lidi než jsme my teď.
Ale v situacích, kde má někdo obecně mnohem lepší život než já, nějak nedokážu vymyslet způsob, jak navázat a udržet to přátelství - ti lepší lidi zase hledají někoho na jejich úrovni nebo vyšší.

Máš pravdu, že my dva a celkově streetaři se můžeme o osobním rozvoji bavit do nekonečna. Každopádně i o tomhle tématu se dá bavit extrémně nudně, pokud tam chybí nějaký ten "edge" co udělá tu konverzaci zajímavou.

Když říkám nudní lidi, myslím tím nudní v mé přítomnosti.  Nemyslím si, že by existoval někdo skutečně nudný - jinak by přece neměl přátele. Jakoukoliv nudnost u lidí co jsou se mnou beru jako svojí neschopnost najít v nich to zábavné a zajímavé. Jak jsem psal, chci být pro jakoukoli situaci připraven bavit se s kýmkoliv a objevit v nich to jejich "něco", to jejich kouzlo.

Zeph: Tohle je super cvičení. Je dobré umět se bavit o ničem. Každopádně si nemyslím, že u nových neznámých lidí by taková konverzace vedla k uzavření přátelství. I lidi snad hledají v konverzaci nějakou hodnotu, nechtějí se bavit o ničem. Beru to tak, že když se někdo baví o ničem, je to určitá zkouška, aby zjistili, jaký máš pohled na život, nebo jak budeš reagovat - jestli to bude zajímavé. Je podle mě pořád potřeba vyvolat v nich nějaké emoce, a tuhle schopnost mám zatím omezenou (umím vyvolat jen nějaké emoce, které ne vždy fungují na všechny).

surfernamare: Tak to máš to základní pravidlo, že kdo víc investuje, je ve vztahu na té horší pozici. Určitě iniciativa je super, musí ale pocházet z pozice hodnoty, ne z nedostatku. To beta nadšení o kterém jsem psal si spíš představ jako u fanouška nějaké star: drží se ho jako klíště, pořád se ptá na otázky, chce s ním být viděn. Nebo si představ Batmana jak běhá mezi lidmi a říká "Ahoj! Já jsem batman. Budeme se prosím kamarádit?"
Ta tajemnost spojená s na první pohled očividně vysokou hodnotou působí nejlíp (lidi si tě musí získat).

Můžu nabídnout zajímavé konverzace těm, se kterými si rozumím a tak nějak "padnu". Teď si třeba hodně dobře padnu s 1 z každých 7 lidí co potkám, takže tenhle podíl bych rád zvýšil.

Majkl

Jak získávat přátele: pár tipů

Příspěvek od Majkl » 02 zář 2020, 14:17

A protože nevěřím tomu, že jsem tu jediný kdo má tenhle problém, tady téma obohatím o pár dalších tipů, které jsem nově objevil a fungují mi zatím dobře:

- Když se bavíte s někým novým, a víte, že se vás zeptá na určitou otázku (co studuješ, jaký jsi měl den, ...) : Je dobré odpovědět ještě dřív, než se zeptá. A klidně to rozvést. Působí to dobře. Kdyby se zeptal první, měl by pocit že už do konverzace něco dal, a nešlo by to tak hladce.

- Celkově rozvádět věci - čím více detailů řekněte, tím spíš se na něco ten druhý napojí, a rozmluví se. Pro mě bylo důležité zjištění, že lidé nechtějí ve skutečnosti vědět to, na co se ptají (jaký jsi měl den? - dobrý.) Chtějí ty emoce, a chtějí mluvit o tom co zajímá je.

Vito
Poděkoval: 60 krát
Obdržel poděkování: 22 krát
Kontaktovat uživatele:

Jak získávat přátele

Příspěvek od Vito » 04 zář 2020, 08:36

Je to furt o tý NÁPLNI...
Ono to může mít i druhou stranu mince. Je pravda, že mně se o tom lehčeji mluví, nějak jsem s tím to nikdy neměl problém. Zvlast na střední jsem tohoto talentu hodně využíval.

Měl jsem to tak, ze jsem si neříkal, jakou větu řeknu, jaké téma použiju, všechno jsem vnímal v emoční rovině. Komunikoval jsem tím, ze jsem aktivně vnímal emoce druhého a na nej jako odpověď vyzařoval něco já a reálná slova tomu jenom dávala rámec. Nebylo těžký se umět začít bavit s kýmkoliv.

A teď ti něco řeknu. Mně to začalo srat. Ono víš, tahle univerzální schopnost se bavit s kýmkoliv je v pohodě, ale vem si, že často klouzej s tématy po povrchu. Pak ten hlavní úkol zní, abys vytvořil zdání, že v tehlech konverzacich vytvořis náznak vzájemné hloubky (tady se to popisuje jako SPOJENÍ, asi???). Ale furt je to jen zdání. Reálný vztah s člověkem: celkova vzájemná doba prozitych zážitků * součet intenzit zážitků = vzajemne vytvořena hodnota (přátelství)

Takže zpátky k mé myšlence. Začalo mě tohle zasazovani semínek spojení téměř s kýmkoliv srat. Ono je potřeba říct, ze tihle lidé, kteří se pohybují na emocnich vlnách, reálnou hloubku přidané hodnoty nemají, pokud to aktivně nerozviji. Muže jim to stačit, když se namlsaji falešných pocitů oblíbenosti.

Jádro totiž je: upřímně milovat lidi, tesit se z jejich přítomnosti, být schopen vidět jejich originalitu (to je ta NÁPLŇ, kterou te tady furt fackuju 😆)

Ale pozor!! ☝️ toto ☝️ nelze, pokud si uvnitř o ostatních myslíš, ze jsou nezajímavý a jenom se snažíš upravit svůj výstup vůči nim (negativní NÁPLŇ). A ☝️ toto ☝️ ti nebude fungovat nikdy, pokud budes mít v sobě “rozbitou” NÁPLŇ, jako máš asi teď. Jestli je tvoje NÁPLŇ “strašně me to sere. Jak se bavit s lidmi? Jak je mít rád? Teď mám strach? Tohle teď ne! Tohle teď jo!” tak tu křeč stříkáš na ostatní jak vodu z hadice. Víc ti napíšu soukromě, protože víc bude přímo tobě na míru

A ja nechtěl být povrchní, řešit povrchní věci, být reaktivní. Začal jsem být náročný. Kriticky vůči tomu s kým se bavím, videl jsem ty chyby, přestalo mě to bavit. Tohle byla moje nová NÁPLŇ. Vztahy se mne zhoršily. Dokonce mě to spoustu lidi říkalo. Dokonce mě to říkali i učitelé “Už z tebe nejde taková ta pohoda jako dřív”.

No nebudu o zdržovat. Svoji reaktivnost jsem začal řešit špatně a vydal se na dlouho cestu do slepé uličky. Až to došlo do takové úrovně, ze se zacaly u mě objevovat antisociáni projevy.

V ten moment jsem si řekl a dost! A vracím se do bodu, kde jsem byl před tím s tím, že svojí reaktivnost budu řešit jinak (ale aspoň už vím jak!)

Jak se dostávám z tyhle antisocilani spirály? Jednoduše - přestal jsem kriticky hodnotit lidi (úspěšný člověk má síta, ale jsou to síta z hojnosti, ne síta z nedostatku). Síta na lidi si nastavím, až budu mít hojnost, ale tentokrat to pojmu lépe.

Nejen, ze jsem přestal kriticky hodnotit lidi, začal jsem se s nimi scházet a nekoukat na ne tak přísně. Vlastně se s nimi shazim a nehodnotim nic. Trenuju svobodný sebevyjadreni a světě div se, má to mohutnej úspěch.

Jedny holce, kterou jsem dřív chtěl opichat, napsal “ahoj, co se vidět v XY. A nebooj, nic po tobě nechci 😌
Ta holka zareagovala pozitivně, jako už si dlouho nepamatuju. (Je to Beta? Noaco 🖕💋🖕)
A ja si zas trénoval to svoje sebevyjadreni.

Podle toho co jsi psal, ti muzu říct, ze tahle tvoje pozice je lehce nevýhodná. Musíš dohánět léta dozadu, kdy ostatní ten sociální skill nabírali postupně. Svoji NÁPLŇ pravděpodobně nikdy nedostaneš na jejich úroveň... ‼️⚠️‼️ Pokud ‼️⚠️‼️ ... se nezacnes vystavovat sociálním stimulům mnohem častěji od teď a dal, abys to dohnal.

Vlastně teď když o tom píšu takhle - je tam stejná myšlenka dohánění deficitu ve 20ti letech v nedostatku holek tím, ze člověk začne agresivně streetovat. Asi jsem prave tuhle Princovu myšlenku pochopil... Takže ok, je čas vytáhnout hlavu z prdele.

Princ

Jak získávat přátele

Příspěvek od Princ » 17 zář 2020, 13:42

Majkl píše:
02 zář 2020, 13:59
Mým cílem je umět si spřátelit kohokoliv. Je to podle mě důležitá schopnost každého vůdce, umět kohokoliv dostat na svou stranu. Teď tedy nemluvím jen o lidech, co mě opravdu zajímají - může jít i o náhodné lidi, se kterými by to přátelství mohlo přinést velké výhody. Může to být alfa skupinky se sexy holkama před klubem. Nebo šéf firmy.
Je to správný cíl, pracovat na tom, aby sis dokázal spřátelit kohokoli, jen si musíš uvědomit, že je to nějaký ideál, nějaká asymptota, které se věčně blížíš, ale nikdy ji plně neprotneš. Je to jako sbalit každou holku. Snažíme se o to, čísla se rok co rok zlepšují, ale 100% to asi nebude :)
Majkl píše:
02 zář 2020, 13:59
Protože když jsem v nějakém prostředí "lepší" než někdo, přátelé se dělají super jednoduše - všichni se s tebou chtějí kamarádit. Tim, že se s nimi bavíš, jim dáváš obrovskou hodnotu.

Jenomže se nemůžeš potkávat furt s lidmi "pod tebou", nebo na stejné úrovni jako ty. Musíme se přátelit s lidmi na vyšších levelech, abychom mohli růst.
Ta hodnota člověka se těžko poměřuje. Lidi ji vidí různě.

Spíš je to tak, že jeden poskytuje tohle, jiný zas něco jiného... Jsou si vzájemně užiteční.

Navíc hodnota je jen jeden z mnoha faktorů, na který ty kladeš velkou váhu, já menší, někdo jiný ještě menší...

Když jdu na trénink bojových sportů, já rozhodně nutně netoužím stát se kamarádem trenéra nebo nejlepšího zápasníka tam. Když vidím někoho s nejlepším autem na ulici, taky mě nepostihne bažení udělat si z něj kamaráda :) Respekt není přátelství a čistě nahromaděním obrovské hodnoty nezískáš nekonečno přátel. Máš osamělé diktátory...

(Třeba já osobně chci vést a vyloženě pocitově nemám zájem o lidi, kteří by se snažili vést mě.)

Je to nějaký mix hodnoty/zábavnosti/chemie... mnoha faktorů. Můžeš se třeba bavit s neúspěšným člověkem, se kterým si skvěle rozumíte...

Odpovědět