Byl jsem rozehřívací králík, moje postřehy

Kde a jak se seznámit s holkou, svádění na ulici a v klubu, problémy na streetgame, první rande...
Odpovědět
plysak20
Poděkoval: 1 krát
Obdržel poděkování: 12 krát

Příspěvek od plysak20 » 13 úno 2020, 22:04

Jistě to znáte, ve spoustě kurzů je to, že pokud se necítíte balit holky, tak oslovte nějakou starou dámu, nebo třeba chlapa, no já byl osloven :lol:

Prvně, proč to píšu, všechna čest tomu, kdo někoho osloví, rozhodně je to lepší než nedělat nic, ale úplně jsem viděl ty chyby v sociální dynamice, je to vlastně super to nezaujatě sledovat.

Oslovení byl komentář na to, že mám sportovní tašku a piju colu. Ok, týpek stál ve vzdálenosti 2m ode mě - za to rozhodně + body. Oslovení udělal vesměs dobře, krom takové mizerné řeči těla, ale veskrze to neposral.

Podařilo se mu to posrat přesně za minutu :D Když jsem mu řekl, že je to cola bez cukru, dal se na vysvětlování druhů sladidel, cukru, kukuřice, kecal o tom 5 minut. Odchytil mě na stanici metra, a když jsem nastupoval do metra, tak jsem přesně uvažoval o tom, že se mě bude držet jako klíště, taky že jo... Asi po 5 minutách jsem potřeboval vystoupit, tak jsem ho přerušil: "vy pracujete v IT, ne?"... Samozřejmě přitakal, že jo, nebylo moc složité to odhadnout podle analyzování mnoha druhů cukru a sladidel.

Teď k těm chybám co dělal, a co jsem dřív dělal taky:

- přílišné držení pozornosti na sobě - fakt konverzace nemá dynamiku, když po oslovení vedete několik minut monolog o použitých sladidlech v potravinách. Tuhle chybu vidím u strašně moc lidí, chtějí začít konverzaci a furt řeší, co oni budou říkat... Málokomu dochází, že lidi se strašně rádi baví o sobě, není potřeba zas tolik mluvit.

- přílišná investice - tohle hrozně vnímám. Když začnete konverzaci, je fajn dát možnost druhému člověku do ní taky něco investovat, nemusíte investovat zdaleka jen vy. Je možný klidně začít konverzaci, prohodit 2 věty, nechat minutu ticho, a pak pokračovat, není potřeba do toho bušit co to jde.

- ocásek - proboha, je to strašně cítit, když za někým chodíte jak pes, nedělejte to! Když se zachováte trošku autonomně, lidi za vámi sami přijdou.

- přílišné analyzování - konverzace fakt nemá dynamiku, když se furt bavíte monologem o jednom tématu a rozebíráte ho ze 100 možnách úhlů pohledu.

Gargamel
Poděkoval: 39 krát
Obdržel poděkování: 16 krát

Příspěvek od Gargamel » 21 úno 2020, 18:52

Termín rozehřívací králík jsem neznal :D.

Ohledně té coly, asi to bylo lepší, než dostat přednášku na téma, jak je cola špatná a čistí se s ní hajzly. Bohužel jsem něco podobného nedávno viděl. V jednom podniku, kde se čepují jisté alkoholické nápoje oslovil číšník jednoho příchozího s nabídkou zákusků, načež zákazník odmítl, protože je vegan (předtím se ptal na složení). Číšník ale nechtěl brát ne jako odpověď a začal s ním hrozně řešit, že veganství je špatné, protože mu musí kvůli tomu chybět některé vitamíny a podobně ...

Odpovědět