Jak moc oslovovat, abych se posunul?

Oslovování žen na ulici a v klubu, první rande...
aldot
Poděkoval: 32 krát
Obdržel poděkování: 12 krát

Příspěvek od aldot » 08 říj 2019, 14:12

plysak20 píše:
04 říj 2019, 13:43
Hele, v zásadě problém je, že ty si v hlavě představíš nějaký katastrofický scénář typu, oslovíš holku: "ahoj, líbíš se mi", a ona začne řvát na celé paládium: "úchyl, je tu úchyl, chce mě znásilnit" a při té představě toho totálně šíleného katastrofického scénáře, který nikdy nenastane, v hlavě cítíš stres a začne ti hlavou probíhat: "a co když se to stane, co udělám, pane bože, uteču, lidi se začnou sbíhat, pak mě chytěj a zavřou" :D

V realitě je šance, že nějaký méně katastrofický scénář nastane, sice malá, ale stát se to může. Ale tak předpokládejme, že nastane katastrofický scénář jedna, jak se zachováš?

První věc co si uvědom, nebudeš reagovat hned. To je jedna věc. Představ si znova situaci, holka řve na celé paládium, že jsi úchyl, lidi se sbíhají, ty neděláš nic. Vůbec nic, stojíš na místě a koukáš na ní. Rozmýšlíš, co budeš dělat, čekáš několik vteřin, nic neděláš. Kolemjdoucí nechápu, poodstoupíš půl kroku zpět, řekneš pomalu, se sníženým hlasem na konci "slečno, jste v pořádku". Najednou se seběhna půlka paládia slečna všem říká: "on mě řekl, že jsem hezká, tady v paladiu"... Ty čekáš 5 vteřin, klidně s naprosto ledovým hlasem odpovíš: "ano, děje se něco, promiňte". A dál stojíš nehybně na místě, lidi se rozchází se slovy: "je to píča, je nějaká divná"...

Ten důvod toho stresu je, že vnitřně cítíš, že si s nějakou takovou situací nedokážeš poradit. Realita je taková, že jakmile si sebe představíš, jak jednáš naprosto klidně, totálně s nadhledem, tak pak do těch situací vstoupíš totálně sebejistě, a pak když nastane nějaký špatný scénář (a pravděpodobně bude mnohem méně katastrofický), tak už máš v hlavě nacvičeno, že máš zůstat totálně v klidu, reagovat pomalu a s nadhledem, a najednou, když to fakt nastane, ty tak zareaguješ, tak všechny totálně odzbrojíš a už nikdy ten stres nezažiješ.

Když si tvůj mozek vybavuje katastrofické scénáře, představuj si sebe jako totálně klidného člověka s nadhledem, ne jako vystresovaného člověka v prdeli, a fakt až něco nastane, tak sám budeš koukat, jak moc jsi udržel chladnou hlavu, a jak se nic nestalo.

Zapamatuj si, na většinu krizových sociálních situací reaguj s rozmyslem a nikdy ne unáhleně, z toho je ten strach a problémy.
mám podobný problém. napríklad bol som v Tescu pri pokladni a slečna mala pekné náušnice. Ale ani s pištoľou pri hlave jej nepoviem niečo typu "pekné náušnice". Viem na sto pro že by sa usmiala a poďakovala už len z princípu , bez ohľadu na to či by som tam bol sám alebo plný rad ľudí.
A takisto viem, že by som to nepovedal vlastnej babke/tete/mame/sestre doma. A pravdu povediac ani sám sebe by som nič také nepovedal, keby som stretol samého seba.
A aj keď mne niekto povie že mám napríklad peknú košeľu, tak poviem že ďakujem a viac neriešim(viacmenej to beriem ako slušnosť či také pro forma začiatok konverzácie, v niektorých prípadoch aj ako zaliečanie sa).
Sa mi to zdá čudné to hovoriť, aj keď viem že kompliment s lamanim raportu je silná zbraň pri komunikácii .

hubertjezpet
Poděkoval: 9 krát
Obdržel poděkování: 41 krát

Příspěvek od hubertjezpet » 08 říj 2019, 16:30

Musíš překonávat komfortní zónu i jinde, aby pro tebe ta prodavačka byla hračka

aldot

Příspěvek od aldot » 08 říj 2019, 18:32

to mi je jasné. Ale to je to, že ani inde to nefunguje

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 08 říj 2019, 19:34

aldot píše:
08 říj 2019, 18:32
to mi je jasné. Ale to je to, že ani inde to nefunguje
Zeptej se stokrát, kolik je hodin. Když vidíš holku, musíš hned jít oslovit, žádný čas na přemýšlení.

aldot

Příspěvek od aldot » 08 říj 2019, 21:31

ja neriešim oslovovanie žien. ja hovorím o komplientoch, a to mám problém tak u žien ako chlapov a je jedno či ide o cudzie osoby alebo o rodinných príslušníkov

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 09 říj 2019, 07:15

aldot píše:
08 říj 2019, 21:31
ja neriešim oslovovanie žien. ja hovorím o komplientoch, a to mám problém tak u žien ako chlapov a je jedno či ide o cudzie osoby alebo o rodinných príslušníkov
Já jsem před dvěma měsíci na jednom nedělním oslovování řekl jedné holce sedící na lavičce (asi 15) let: Ahoj, máš pěkná stehna. A ona se na to usmívala.
Kdysi jsem jedné holce řekl: Ahoj, máš pěkná prsa. Řekla něco a hned si je zakryla. Kompliment na prsa chci příští rok často použít, až bude teplo.
Jednou jsem také jedné holce sedící na lavičce řekl, že má pěkné nohy.
Nebo řekni, že má pěkné šaty. (pokud chceš testovat reakce s rizikem, dodej, že tvoje babička nosí taky takové)
Chce to si zpátky nasadit koule. Přeci nechceš všem tady na fóru tvrdit, že moje koule jsou větší než tvoje koule.

Musíš se prostě překonat, moc nepřemýšlet a říct nějaký kompliment. Ber to tak, že ji o tom jen informuješ, aby o tom věděla, a že to není balení (zatím). Třeba neví, že má pěkná stehna a my bychom ji to měli říct.

Pokud nemáš odvahu jako já říct holce, že má pěkná prsa nebo stehna, budeme si o tobě my tady všichni možná myslet, že jsi homosexuální.

Celé je to o sebevědomí. Chce to budovat sebedůvěru, věřit v sebe. Proč by jsi měl být horší než jiní.

Asi si zatím nevěříš. Není ale důvod si nevěřit, jiní kluci komplimenty říkají. Asi se bojíš, co si bude holka myslet. Koho zajímá, co si bude holka myslet? Nikoho, není důvod přemýšlet nad tím, co si holka bude myslet. Pokud myslíš na to, co si bude holka myslet, akorát tě to brání dělat to, co doopravdy chceš a nežiješ tvůj život naplno.
Třeba se schválně ztrapni: Řekni: Ahoj, máš pěkná prsa, škoda, že jsem buzerant.
Asi je lepší použít kompliment na stehna, použitím prsou asi snížíš šance, pokud jdeš s cílem sbalit.
Můžeš ale některá oslovení brát jenom jako experimenty, kdy riskuješ, ale i testuješ reakce. Řekneš nějaké blbosti a testuješ reakci. Negativní reakce ber pozitivně jako součást učení a signál, že musíš více oslovovat.

frankenstein
Poděkoval: 4 krát
Obdržel poděkování: 1 krát

Příspěvek od frankenstein » 09 říj 2019, 12:49

Nemá být náhodou motto streetgame přinášet radost ostatním? Pak by bylo možná vhodné se zajímat o to, co si oslovovaná bude myslet. A věř mi, že komentáře o částech těla pronášená cizími lidmi obvykle moc radosti nepřinesou. Není potřeba někoho informovat, ženy obvykle mívají doma zrcadla.
Co takhle si vyřešit problémy se sebevědomím jinak? Pokud možno bez obtěžování nevinných obětí?

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 09 říj 2019, 15:27

frankenstein píše:
09 říj 2019, 12:49
Nemá být náhodou motto streetgame přinášet radost ostatním? Pak by bylo možná vhodné se zajímat o to, co si oslovovaná bude myslet. A věř mi, že komentáře o částech těla pronášená cizími lidmi obvykle moc radosti nepřinesou. Není potřeba někoho informovat, ženy obvykle mívají doma zrcadla.
Co takhle si vyřešit problémy se sebevědomím jinak? Pokud možno bez obtěžování nevinných obětí?
Stačí se zeptat: Ahoj, jak se máš?

I toto oslovení dle reakce o holce hodně řekne.

frankenstein
Poděkoval: 4 krát
Obdržel poděkování: 1 krát

Příspěvek od frankenstein » 09 říj 2019, 16:23

Ano, tato otázka je dokonce i společensky přijatelná.

Záleží i na momentalnim rozpoložení. Někdo se nerad vybavuje s kolemjdoucími.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 09 říj 2019, 17:15

frankenstein píše:
09 říj 2019, 16:23

To mi je ukradené, zda se někdo nerad vybavuje s kolemjdoucími. Se mnou se nikdo nikde nevybavuje, tak budu alespoň zkoušet.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 09 říj 2019, 17:20

frankenstein píše:

Když se někdo nerad vybavuje s kolemjdoucími, znamená to, že podle tebe máme zrušit streetgame. Cítím z tebe negativitu.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 09 říj 2019, 17:36

frankenstein píše:

streetgame je založená na oslovování kolemjdoucích.
koho zajímá, co je společensky přijatelné, to mě vůbec nezajímá, se mnou se žádná holka ani žena nikde nebaví, tak je budu oslovovat, jak chci, třeba oslovím za víkend 1000 holek s tím, ahoj, jak se máš.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 09 říj 2019, 18:19

frankenstein píše:

Tak přemluv Prince, ať přestane dělat streetgame, jelikož to není společensky přijatelné, mě nepřemluvíš.

aldot

Příspěvek od aldot » 09 říj 2019, 18:50

hubertjezpet píše:
09 říj 2019, 07:15
Já jsem před dvěma měsíci na jednom nedělním oslovování řekl jedné holce sedící na lavičce (asi 15) let: Ahoj, máš pěkná stehna. A ona se na to usmívala.
Kdysi jsem jedné holce řekl: Ahoj, máš pěkná prsa. Řekla něco a hned si je zakryla. Kompliment na prsa chci příští rok často použít, až bude teplo.
Jednou jsem také jedné holce sedící na lavičce řekl, že má pěkné nohy.
Nebo řekni, že má pěkné šaty. (pokud chceš testovat reakce s rizikem, dodej, že tvoje babička nosí taky takové)
Chce to si zpátky nasadit koule. Přeci nechceš všem tady na fóru tvrdit, že moje koule jsou větší než tvoje koule.

Musíš se prostě překonat, moc nepřemýšlet a říct nějaký kompliment. Ber to tak, že ji o tom jen informuješ, aby o tom věděla, a že to není balení (zatím). Třeba neví, že má pěkná stehna a my bychom ji to měli říct.

Pokud nemáš odvahu jako já říct holce, že má pěkná prsa nebo stehna, budeme si o tobě my tady všichni možná myslet, že jsi homosexuální.

Celé je to o sebevědomí. Chce to budovat sebedůvěru, věřit v sebe. Proč by jsi měl být horší než jiní.

Asi si zatím nevěříš. Není ale důvod si nevěřit, jiní kluci komplimenty říkají. Asi se bojíš, co si bude holka myslet. Koho zajímá, co si bude holka myslet? Nikoho, není důvod přemýšlet nad tím, co si holka bude myslet. Pokud myslíš na to, co si bude holka myslet, akorát tě to brání dělat to, co doopravdy chceš a nežiješ tvůj život naplno.
Třeba se schválně ztrapni: Řekni: Ahoj, máš pěkná prsa, škoda, že jsem buzerant.
Asi je lepší použít kompliment na stehna, použitím prsou asi snížíš šance, pokud jdeš s cílem sbalit.
Můžeš ale některá oslovení brát jenom jako experimenty, kdy riskuješ, ale i testuješ reakce. Řekneš nějaké blbosti a testuješ reakci. Negativní reakce ber pozitivně jako součást učení a signál, že musíš více oslovovat.
nemám problém prísť za ženou "Ahoj, ja som Aleš, ako sa voláš ty?" resp. "Ahoj, poradiš mi kde nájdem tvoje telefónne číslo?" alebo niečo iné čo ma v prvom momente napadne, niekedy "Ahoj, prosím ťa, máš na chvíľu čas a odfotiš ma?"(nepriame oslovenie).
Ale aj keby som sa s ňou polhodinu rozprával tak nič v štýle "máš pekné (dosad si čo chceš)" jej nedokážem povedať. Kľudne pôjdem ako kamikadze "Ahoj, poďme si to rozdať ", ľahnem uprostred tesca na zem, alebo barskde začnem spievať ľudovky, nemám problém.

neviem prečo sa to niekomu hanbím povedať, alebo to beriem ako manipuláciu typu "poviem ti že si pekná a ty mi za to skoč na kokot", proste netuším prečo s tým mám problém.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 09 říj 2019, 18:50

frankenstein píše:

Pokud oslovíš správně a budeš pro druhého zajímavý, tak se budou dle mě rádi vybavovat.

Odpovědět