Kamarádka - morální dilema

Oslovování žen na ulici a v klubu, první rande...
Odpovědět
Hannes

Příspěvek od Hannes » 12 led 2019, 21:08

Zdravím všechny a prosím o radu. Před rokem jsem potkal holku, která se mi moc líbila. Snažil jsem se ji sbalit, ale nevyšlo to. Nepřitahuji ji. Napsala mi, že stojí jen o kamarádství a tak jsem to chtěl hodit za hlavu, jenže ona, jak se zdá, o něj doopravdy stojí, snad proto, že máme dost podobné uvažování, vkus a pohled na některé věci... píše mi, zve mě k sobě domů, chce na výlety apod. Jak se k tomu mám postavit? Na jednu stranu mě neskutečně přitahuje, ale vím, že jsem prostě ve škatulce "kamarád" či snad "vrba". Vykašlal bych se na ni, jenže je mi ji někdy líto, protože sama nemá moc velké sebevědomí, nemá moc kamarádů, má z mého pohledu nudnou práci a působí hodně křehce a neprůbojně, přestože je neobyčejně krásná - vysoká, blond, zelené oči, štíhlá, nádherný obličej. Myslím, že v minulosti byla ve vztahu, kdy ji chlap mlátil a tak se zdá, že se to na ni podepsalo. Pochází z rodiny, kde jsou její rodiče i sourozenec úspěšní, ona je však taková černá ovečka... málo asertivní, nevýrazná, ne příliš erudovaná. Táži se tedy: Co mám dělat? Na jednu stranu nechci ztrácet čas tam, kde je to zabité a neperspektivní... na druhou stranu je mi blbé ji jen tak odstřihnout a dělat, že neexistuje, když se známe a ona se ke mně hlásí. U mě je samozřejmě ještě přítomen ten moment, že ve skrytu duše tajně doufám, že se mi podaří ji získat... když ne pro vztah, tak alespoň do postele. Díky za rady.

Sorrow
Poděkoval: 36 krát
Obdržel poděkování: 62 krát

Příspěvek od Sorrow » 12 led 2019, 21:23

Pokud můžeš, okamžitě se té nálepky zbav a ukaž jí, že máš navíc, než jen titul kamarád. Pracuj na sobě, rozvíjej se všemi směry :) Pokud zůstaneš jen kamarád, budeš poslouchat, kde a co s kým měla a Tebe to bude štvát. Nabídni ji podporu, ale ne vždy, když si vzpomene. Ukaž jí, že máš zajímavý život, koníčky, záliby. Ono, takový kamarádství je jako konzerva. Když ji necháš zavřenou, vydrží ti roky. V okamžiku, kdy ji otevřeš, musíš ji spotřebovat do tří dnů, jinak se zkazí ;)
Pokud chceš víc, pracuj na sobě a ukaž jí, že nechceš být jen kamarád. Friendzone je jako když dostaneš mrtvýho psa, ale můžeš si ho nechat! :D :D
Some are bigger, some are small.
I don't care, I catch them all!

Nemusíš být nejlepší kamarád. Stačí, když jsi jen nejlepší!

Kdo popírá zákony Streetgame, ten popírá i zákony gravitace. Ovšem nikde jsem neviděl, aby lidi volně lezli po budovách.

Scissors
Poděkoval: 93 krát
Obdržel poděkování: 302 krát

Příspěvek od Scissors » 12 led 2019, 23:29

Hannes píše:
12 led 2019, 21:08
ve skrytu duše tajně doufám, že se mi podaří ji získat... když ne pro vztah, tak alespoň do postele.
Pozor! Ze stejného důvodu dobrovolně snášejí friendzone bety.
prosím o radu
Doporučil bych jí na to buď nepřistoupit, nebo aspoň hezkou kamarádku využít pro zvýšení sociálního statutu a balení jiných holek ;)
"Čím člověk může být, tím musí být."
Abraham Maslow

Hannes

Příspěvek od Hannes » 13 led 2019, 09:52

Děkuji za obě reakce. Vezmu si to k srdci.

Azimir
Poděkoval: 59 krát
Obdržel poděkování: 68 krát

Příspěvek od Azimir » 13 led 2019, 11:58

Z fz je možný se dostat. Ale musíš se k ní chovat úplně jinak než doposud. Kamaraď se s ní pořád, musí ti být ale jedno když ji delší dobu nevidíš atp. Mluv před ní o jiných holkách, choď před ní s jinýma, jí podporuj v její sexualitě a jednoho dne třeba to vyjde když ty budeš chtít ne ona.. Tak to funguje (viz můj deník). Jen zvaž jestli tvoje rozhodnutí vychází z dostatku, protože když máme plný koule jsme iracionální magoři 😃 Jestli ano, tak to plně chápu, protože nesouhlasím s tím, že lepší holka je na každým rohu ikdyz svědomitě oslovuješ
Žádná výhra není zárukou trvalého celoživotního sebevědomí!

BlackSin
Obdržel poděkování: 22 krát

Příspěvek od BlackSin » 13 led 2019, 13:38

Já osobně bych s ní utlumil kontakt téměř na nulu, na nějaký ten měsíc (min 3 měsíce), věnoval se sobě, měl jiný holky, o ní se nijak moc nezajímal. Potom bych se s ní začal bavit, jako už někdo jiný, možná lepší, možná ne, ale už né jako ten kdo ji nechal u ledu. Pokud ti znova zopakuje, že tě bere jako kamaráda, tak bych jí ozbrojil větou typu: " Nejsem si jistej, jestli ti můžu kamarádství nabídnout, nepřátelím se s lidma, kteří si o mně dělají ukvapené názory".
Willst du bis der Tod euch scheidet
Treue ihr sein für alle Tage?

Nein!

alfasamice
Poděkoval: 1 krát
Obdržel poděkování: 16 krát

Příspěvek od alfasamice » 24 led 2019, 19:51

Na světě je pár dalších miliónů holek a žen. Nemá smysl si ji držet jako kamarádku když o to nestojíš a doufat v něco víc. Zároveň je to hnusný, ale o její problémy ať se postará ten co toho vztahu něco bude mít. Když máš problémy, musíš si je překonat sám a poučit se, zahráněním se nikdy nikdo nezocelil.
Lepší 5 kamarádů, než jeden vysírač :lol:

Princ
Poděkoval: 356 krát
Obdržel poděkování: 763 krát

Příspěvek od Princ » 24 led 2019, 20:35

Moje holka vnímá kamarády, kteří ji tajně chtějí, jako slizké červy. Často se jim smějeme a zadáváme jim pro nás různé práce, jako je vyzvedávání baličků :)

Hannes

Příspěvek od Hannes » 29 led 2019, 00:17

Ad Princ: Ano, tomu dost dobře rozumím. Já to mám tak, že pro ni pochopitelně nejsem k disposici 24 hodin denně a nesnažím se jí za každou cenu zalíbit. Jen je mi s ní dobře a není mi proti srsti se těšit z její blízkosti, zvláště když to sama navrhuje. Dokonce mě přirovnala ke svému otci (se kterým mj. dobře vychází) a řekla, že sama cítí, že jsme naladěni na velmi podobnou notu. Já jen hledám cestu jak se z této pozice dobrého kamaráda vymanit a nastartovat emoce jiného druhu.

Warrior
Poděkoval: 99 krát
Obdržel poděkování: 28 krát

Příspěvek od Warrior » 29 led 2019, 00:32

Vem ji někam na romantiku a vlep jí hubana😘
Nikdy se necítíš tak živý, jako když můžeš každým okamžikem zemřít.

Kvjat_RB
Poděkoval: 23 krát
Obdržel poděkování: 15 krát

Příspěvek od Kvjat_RB » 16 úno 2019, 14:53

Princ píše:
24 led 2019, 20:35
Moje holka vnímá kamarády, kteří ji tajně chtějí, jako slizké červy. Často se jim smějeme a zadáváme jim pro nás různé práce, jako je vyzvedávání baličků :)
Kolik lidí je ochotno tohle jen tak zdarma dělat? :lol:

Scissors
Poděkoval: 93 krát
Obdržel poděkování: 302 krát

Příspěvek od Scissors » 16 úno 2019, 14:56

Princ píše:
24 led 2019, 20:35
Kvjat_RB píše:
16 úno 2019, 14:53
Kolik lidí je ochotno tohle jen tak zdarma dělat? :lol:
Tohle je fakt celkem normální. Taky to tak s přítelkyní děláváme ;)
"Čím člověk může být, tím musí být."
Abraham Maslow

Odpovědět