kamarád komplikuje balení holek

Oslovování žen na ulici a v klubu, první rande...
Odpovědět
kolumbus77
Poděkoval: 7 krát
Obdržel poděkování: 5 krát

Příspěvek od kolumbus77 » 30 pro 2018, 19:19

Ahoj,
v poslední době mam problémy s kamarádem. Občas jdeme jako parta lidí na nějakou akci, dejme tomu house party nebo do hospody. A bavíme se normálně a tenhle kamarád má furt tendenci vyprávět nějaký věci o mně, který jsem někde třeba opilej udělal, který mě líčej jak asociála nebo dementa. Třeba kde jsem co řekl a tak a vylíčí to ještě mnohem barvitěji a zní to důvěryhodně. Sice je to možná vtipný, ale já nevím jak na to reagovat a cítím se poníženě a to má pak vliv i na balení holek, prostě mě degraduje. Nevím vůbec jak na tohle reagovat, ignorovat/obhajovat se nebo co byste poradili? Jak to otočit proti němu. Díky moc

Princ
Poděkoval: 430 krát
Obdržel poděkování: 1050 krát

Příspěvek od Princ » 30 pro 2018, 19:25

Obhajovat se určitě ne. Já mám některé vtipné historky o sobě upřímně rád a tak se často upřímně směju, ještě si přisazuju... Ono to je nejvíc ponižující, když to za ponižující sám považuješ. Lidi to jinak tolik neřeší, chtějí se leda zasmát a slyšet něco, co je vytrhne z běžné nudy... Jako co strašného bys musel udělat, aby tě ta historka doopravdy shodila?

Pokud by to myslel vyloženě zle, přestal bych se s ním stýkat.
19. 9. - Bootcamp v Moskvě

28. 9. - Biohacking 3

28. 9. - Výcvik Řeči těla

Nash
Poděkoval: 116 krát
Obdržel poděkování: 43 krát

Příspěvek od Nash » 30 pro 2018, 19:38

taky me to docela stvalo ale promenil jsem to ve vyhodu - mam spoustu takovych kamaradu, kolegu, kolegyn atd ... vse to beru jako testy, resp jako trenink na testy a nejcasteji to resim falesnou diskvalifikaci a pak se tomu akorat vsichni zasmejem.

To je ten duvod proc me s nema nevadi se bavit, beru jako vyhodu a trenazer a pouzivam to jako test sama sebe, kdyz me to vykoleji hned si reknu(coz se stava, nekdy je clovek proste nastvany,... ) - takova blbost me te prece nema vykolejit a pak to releasnu. Rekl bych ze tyto testy/situace na prochazeni a ublizeni ega jsou vetsinou tezsi nez pri oslovovani holek.
Žij život tak, aby ti v každém okamžiku dával smysl.

Princ
Poděkoval: 430 krát
Obdržel poděkování: 1050 krát

Příspěvek od Princ » 30 pro 2018, 20:07

Super pohled kámo! A taky využití hned několika věcí z Výcviků!
19. 9. - Bootcamp v Moskvě

28. 9. - Biohacking 3

28. 9. - Výcvik Řeči těla

Scissors
Poděkoval: 104 krát
Obdržel poděkování: 396 krát

Příspěvek od Scissors » 30 pro 2018, 20:48

kolumbus77 píše:
30 pro 2018, 19:19
kamarád má furt tendenci vyprávět nějaký věci o mně, který jsem někde třeba opilej udělal, který mě líčej jak asociála nebo dementa. Třeba kde jsem co řekl a tak a vylíčí to ještě mnohem barvitěji a zní to důvěryhodně. Nevím vůbec jak na tohle reagovat, ignorovat/obhajovat se nebo co byste poradili?
A co o tom třeba začít mluvit sám? Můžeš to pojmout jako falešnou diskvalifikaci. Vylíčením vlastní verze zabráníš tomu, že si to pak ten kámoš bude přibarvovat. Holky navíc na falešnou diskvalifikaci hrozně letí. Zatímco se na ně ostatní borci snaží zapůsobit vychloubáním, bude tvůj přístup působit jako příjemná změna.
Další možnost je mu prostě někde mimo na rovinu říct, že ti to vadí, a že bys uvítal, kdyby s tím mohl přestat.
Zaměřil bych se ale hlavně na to, proč to ten kámoš asi dělá. Chce tě shazovat kvůli tomu, že si nějak kompenzuje vlastní komplexy? Pokud to tak je, pak bych se s ním přestal kamarádit, jak píše Princ. Já kdysi s podobným člověkem taky chvíli kamarádil. Byl to hrozně negativistický kluk. Akorát mi jen všechno záviděl. Chvíli jsem jeho řeči přecházel, ale pak jsem si uvědomil, že mi spíš vysává energii. Takovými jedinci se není vhodné obklopovat.
"Čím člověk může být, tím musí být."
Abraham Maslow

marty1111
Obdržel poděkování: 3 krát

Příspěvek od marty1111 » 30 pro 2018, 23:31

Stačí to jen přetočit a využít ve svůj prospěch.

Příklad kámoš třeba Tonda tě pomlouvá před holkama: až domluví, tak řekneš: No on to Tonda mě chce před Váma trošku zhodit, protože většinou když jsme spolu, tak mu vyfouknu ty nejlepší holky atd.., ale tohle je už nejtězší kalibr, kdy už ho opravdu zhodíš, ale pokud by mě štval, tak bych to řekl, pohodovým a vtipným tónem.

nebo třeba řekneš, Tonda má nudný život, tak raději vykládá historky o mě a trošku je přikrášluje.

Já tohle naštěstí používat nemusím, mám v pohodě kámoše, ale jen tak mě napadlo co třeba ne to říct.

bixi
Poděkoval: 106 krát
Obdržel poděkování: 159 krát

Příspěvek od bixi » 31 pro 2018, 18:46

Až za tebou budou chodit holky v hospodě se slovy "ahoj, ty jsi bixi, že" a ví předem velkou část tvých trapasů i když jsi je ty sám v životě neviděl, zjistíš že je to vlastně fuk. Kamarádovi řekni že je kokot, pokud to myslí zle, nemá si na tobě co honit ego. Co prostě chodit bez něj? Ale historek samotných si nevšímej, každá tvá slabost může ukázat že jsi nad věcí a neděláš si vrásky kvůli každé blbosti. Každou slabost co ti někdo vmete do ksichtu přejdi, projdeš "sociálním testem" a bude to pro tebe ještě bonusový bod

Sorrow
Poděkoval: 42 krát
Obdržel poděkování: 92 krát

Příspěvek od Sorrow » 01 led 2019, 13:16

Pokud tohle dělá se zlým úmyslem, vykašli se na něj :) Já jednoho takovýho měl a teď doslova vyhledává příležitosti k tomu, abychom se aspoň chvíli někde viděli. Absolutní odstřihnutí! To si potom člověk lépe vybírá kamarády. Naštěstí je to jen jeden případ z mnoha mých kamarádů, takže to tak nebolí :) Rány pod pás čekej jen od malých lidí ;) Ti velcí tě budou plácat po ramenou :) ;)
Nemusíš být nejlepší kamarád. Stačí, když jsi jen nejlepší.

Jsem jako deset lidí zabalených do jedné osoby.
Tak, roztočte kolo štěstí, z.rdi! :twisted:

whiskyandsoda

Příspěvek od whiskyandsoda » 03 led 2019, 13:24

já bych to nijak tragicky neviděl. Možná naopak, alespoň se o tobě mluví (i když se ti to asi zrovna nelíbí). Nepouštěl bych se do nějaké konfrontace, ale přihodil bych k tomu pár svých vět a je skoro jedno co, může to být i dopředu připravené. Klidně bych mu i přitakal, ale jde o to, abys ty z toho vylezl jako ten alfa macho a hlavně vtipný. Tedy ne agresivní, domýšlivý, ale vtipný a dominantní.

Fiil

Příspěvek od Fiil » 25 led 2019, 11:56

Jak už tu padlo, pokud to myslí zle a chce si na tom jen honit ego, vykašli se na něj. Nicméně pokud jde jen o přátelské popichování, je zde hned několik možností.

První možnost, práskni to na sebe jako první. Pokud plánuješ vzít nějakou novou holku do okruhu svých přátel a víš, že tu historku dříve nebo později někdo vytáhne, tímhle jim sebereš vítr z plachet a navíc před tou holkou budeš vypadat víc jako"obyčejný smrtelník" a hlavně v pohodě, když uvidí, že se ti stávají trapasy, ale dokážeš se tomu zasmát + můžeš ještě vybudovat spojení, když to použiješ jako tajemství.

Druhá možnost, pokud se už stalo, že tě někdo ve vyprávění předběhl, ještě si na to přisaď, zveliči to, rozmázni to. Vždycky se najde něco, nějaká vtipná část, kterou vypravěč zapomněl zmínit. V tuto chvíli rád používám své oblíbené "... a to není všechno! On vám vůbec neřekl, že..." čímž si pak ukradneš pozornost na sebe a jseš to ty, kdo vypráví historku a baví okolí. Vlastně ho využiješ jako předskokana pro své následné vystoupení.

Důležití je se hlavně neobhajovat, nerozmazávej to hovno, raději ho trochu navoň, posyp konfetama a prodej jako super dekoraci, kterou chce mít každý doma.
Čím větší blbost, tím větší má úspěch.

Odpovědět