Streetgame jako odpověď na existencialismus

Kde a jak se seznámit s holkou, svádění na ulici a v klubu, problémy na streetgame, první rande...
Odpovědět
Uživatelský avatar
bixi
Příspěvky: 252
Registrován: 25 srp 2017, 00:05
Udělil poděkování: 115 x
Obdržel poděkování: 182 x

Streetgame jako odpověď na existencialismus

Příspěvek od bixi »

Streetgame je unikátní v mnoha směrech. Krom přívalu žen a uspokojení našich vrozených tužeb však nabízí i zajímavou životní filosofii.

Lidé se nemohli shodnout na tom, jaký je smysl života, od pradávna. Přeskočím antické Řecko a podobné útvary a přejdu rovnou k existecialismu. Tento směr, stejně jako například liberalismus, je natolik rozšířen, že je v podstatě základem dnešního světa a tak je zbytečné zabývat se minulostí, když streetgame je otázkou posledních let.

Tento směr si uvědomuje absurditu bytí. Místo sebevraždy, depresím a podobným kravinám nás však nabádá k vytvoření vlastního smyslu. Proto se lidé vždy upínali k náboženství, lásce nebo jinému výmyslu. Nedokázali snést myšlenku žití nesmyslné existence, a tak vymysleli absurdní smysl. V dnešní rychlé, industriální době je potom obdobou tohoto o zpomalit a vrátit se do přírody. Proto začali nejspíše vznikat skupiny jako skaut, proto si lidé kupují zahrady za městem, kde stejně o víkendech manuálně pracují poté, co celý týden pracovali a proto lidé hledají smysl v lásce, rodině a společných chvílích.

Streetgame v podstatě ničí stereotypně idealizované představy o lásce a vztazích. Klasický streetař, než aby se schovával v kostele a modlil k bohu za perfektní polovičku, jde raději do gymu, naloží si na tu osu neskutečnou píčovinu a cestou domů vezme osud do vlastních rukou a osloví pár holek. Streetaři v nahradili tyto zbytečné „smysly bytí“ tím nejjednoduším- biologický dostatek sexu a žen. Dá se tak říct, že jsme se vymanili ze světově přijímané lži nejen v ohledu vztahů, ale taky smyslu života, že? Špatně.

Pak je tady Albert Camus. Sice také existencialista, dle mnohých ale spíše představitel absurdismu. Podle něj je vtipné, jak jsou lidé zbabělí a před svým pravým životním údělem- tedy ničím- utíkají a schovávají se v komfortní zóně „nevědomosti“. Dle tohoto autora může být člověk opravdu šťastný pouze pokud si svou vlastní absurditu uvědomuje, užívá si ji a rozumí ji. Neschovává se za nesmyslné důvody žití, raději čelí prázdnotě.

Pochybuji že Princ vidí smysl života v dostatku sexu a v ženách samotných. Tím bychom se my všichni schovali opět do komfortní zóny, dali svému životu (ne)smysl. Jen s tím rozdílem, že od ostatních jsme dobří svůdníci. Ne, to co by mělo být na streetgame, co se filozofie týče, revoluční, je přítomný okamžik.
Do přítomného okamžiku se dostanete, jakmile začnete jednat rychleji, než stíháte přemýšlet.
Konfrontoval jsem Prince s předchozím odstavcem v soukromé zprávě:
Ahoj, ano, streetgame je celková duchovní cesta, nejen k přítomnému okamžiku, ale celkově k prohlédnutí matrixu, spatření pravdy holé na kost, k doteku s něčím vyšším a posvátným.
Streetgame tak, dle mého názoru, stojí na hraně absurdity. Místo toho abychom jí však čelili, se jí smějeme. Ale ne ledajak. Smějeme se jí v přítomném okamžiku a s rukou na klitorisu! Kdo z nás cítil tlak povinností nebo snad méněcennost během oslovení? Troufnu si říct, že nikdo. Je to proto, že v tu chvíli takové věci neexistují, jen přítomný okamžik, ve kterém se nemusíme schovávat za (ne)smysly, které definují náš život. A když v něm zrovna náhodou nejsme, tedy v té fázi oslovení, tak v dokonalém případě jsme zrovna někde na rande, s milenkou nebo přítelkyní. Máme tak dva vetší smysly života. Vedle posilování/bojových umění/snowboardu/vaření/*doplň dle sebe* potom přítomný okamžik a díky němu biologicky chtěný sex. Podle Camuse tak nejspíš nejsme dokonale odpoutáni od dávání smyslu nesmyslnému. Ale srát nějakého francouzského spisovatele, my máme přítomný okamžik! A jako sladký bonus spoustu zážitků, adrenalinu a nakonec žen.

A tak můžeme považovat streetgame nejen za mocný nástroj svádění, ale i filozofií, která obstojí proti myšlenkám velkých myslitelů jako Sarter, Dostojevskij nebo již zmíněný Camus. Ale ještě musím říct jednu věc. Stejně jako každá filozofie nebo myšlenka, i streetgame může být jednou překonána. A stejně jako s každou myšlenkou, i se streetgame může někdo nesouhlasit, hlavně tedy její filozofickou složkou, kterou jsem popsal. My všichni jsme přišli z důvodu žen. Možná jsme googlili „jak ji pozvat ven“ nebo „jak se dostat z friendzone“. A co se balení týče, nalezli jsme odpověď na daleko širší spektrum otázek. SG prostě je recept na ženy. A podle mě i recept na vnitřní štěstí.

Jenže receptů na vnitřní štěstí je více. Myšlenky přítomného okamžiku nemusí přijat každý, nebo ho dosáhnout jinak (v tomto s princem nesouhlasím, že klasická meditace je přežitá), je to svobodná volba každého z nás. Proto mě však občas osobně mrzí, když někdo považuje všechny ne-streetaře za ubožáky, zatímco streetař je hustej cool týpek. Jak řekl Jan Werich:
Nikdo si nikdy nesmí myslet, že je něco víc nebo lepšího než ten druhý. Možná, že toho má víc v makovici, možná že nosí lepší košili, ale tohle všechno ho jen zavazuje. Aby toho udělal tím víc pro ty s menšími bicepsy a s horší košilí.
Všichni jsme se zde už určitě zasmáli, když někdo v našem okolí brutálně zabetoval před holkou. Ano, jsme lepší svůdníci, ne ale lidé. Místo povyšování mu raději řekněte o streetgame. Máme své štěstí, máme své techniky a své názory. To ale nedělá nikoho jiného horšího. Třeba je i streetgame iluze a celibát je jediná cesta k nirváně. S tím nesouhlasím, ale chci jen varovat před považováním své pravdy za tu absolutní.


uvedomelymuz
Příspěvky: 29
Registrován: 24 lis 2017, 17:53
Udělil poděkování: 4 x
Obdržel poděkování: 5 x

Streetgame jako odpověď na existencialismus

Příspěvek od uvedomelymuz »

Smysl života je celkem zřejmej, když se podíváš na to, co jsi a jak si se tu vzal. Člověk je výsledkem evoluce, která zařídila to, že hvězdnej prach je nyní schopnej zkoumat hvězdnej prach. Proč myslíte, že se u nás vyvinulo vědomí? Myslíte si, že to bylo, aby jsme byli schopný užívat si hedonistický potěšení nebo aby se zvýšila naše schopnost přežít? Je logický, že naším smyslem je dál se vyvíjet. To jak to každej pojme je už na něm.

Ale ještě bych rád napsal něco, co je dobrý si uvědomit a moc lidí o tom nepřemýšlí.

Hodně vědců se shoduje, že člověk je jeho vědomí - výsledek veškerých interakcí mezi neurony v mozku. Díky těmto interakcím vzniká to, co naše vědomí zažívá, což zahrnuje i veškeré naše okolí. To znamená, že celý naše tělo a všechno prostředí kolem jsou jen neurony, které spolu komunikují v mozku. Protože se všechna tahle komunikace odehrává uvnitř mozku, všechno, co zažíváme mimo nás, je jen projekce, která nám pomáhá pohybovat se prostorem. Nic se neděje mimo mozek, takže všechno existuje jen jako mapa v mozku.

To znamená, že kdybyste mohli pozorovat vaše vědomí, viděli byste se jako člověka ve skutečném světě - vaše tělo, emoce, hodnoty a vzpomínky a zároveň vaše prostředí - lidi, věci, slunce, a celý vesmír. To je to, co opravdu jsme. Kombinace všeho, co zažíváme. Část mozku, kterou se klasifikujeme jako “já”, je jen jednou z částí všech interakcí našeho vědomí. Stejně se s ní identifikujeme, jakoby to bylo jediný, čím jsme.

Pokud tohle uvědomíte pak zjistíte, že poškozováním přírody poškozujete sebe. Pokud vám nezáleží na ostatních lidech, ostatním nezáleží na nás. Selhání ostatních jsou naše selhání. Růst ostatních je náš růst a jako jedinec se nikdy neposuneme vpřed, protože ostatní jsou také naší součástí.
Uživatelský avatar
Antihrdina
Příspěvky: 206
Registrován: 12 úno 2017, 15:44
Bydliště: Wasteland
Udělil poděkování: 96 x
Obdržel poděkování: 168 x
Kontaktovat uživatele:

The Void

Příspěvek od Antihrdina »

uvedomelymuz píše: 01 pro 2017, 12:19 ...
No nevím, tohle dost zavání esoterikou, chtěl bych vidět nějaký studie který by potvrzovaly to, že všechno kolem nás je jen naší projekcí. Navíc říct že pokud nám nezáleží na ostatních a budeme věci kolem sebe rozjebávat tak se nikam neposuneme (což tuším navazuje na fakt, že jsme všichni vlastně jenom oživlej hvězdnej prach - to je pravda), protože to kolem nás jsme vlastně taky my, je dost zvláštní hraní si s definicí toho, co jsme vlastně my.

Abych se vyjádřil k původnímu příspěvku, dospěl jsem k hodně podobnýmu závěru a StreetGame považuju za aktuálně moderní filozofickej směr bez příkras (negativních nebo pozitivních). Osobně ale rád napadám i samotnou otázku "Co je smyslem života?" Pravda je totiž taková, že jazyk, slova nebo definice jsou až náš lidskej vynález. To my jsme formulovali jazyk i mentální procesy za ním a stejně tak i náš konstrukt smyslu. Když se máš sám zeptat na to, co to vlastně znamená "smysl," tak jak si odpovíš? Znamená to "Sloužit dalšímu účelu?" Pokud jo, tak kde je finální účel? Na tuhle otázku si rádo bere patent náboženství a cpe tam boha, jako ultimátní smysl všeho, to je ale (nejspíš) kravina a je dost možný že tahle otázka, otázka "Kde je finální smysl všeho v našem univerzu?" (Je to ještě dál než "Co je smysl života?" - ale ne tak daleko jako "Co je ultimativní smysl absolutně všeho?"), je jen takovej vedlejší odpadní produkt našeho konstruktu "smyslu." Jako lidi jsme zvyklí na to, že všechno by mělo mít smysl (na což úplně nevím jak jsme došli) a tak ho hledáme i za životem. ŘÍct že smysl je "Rozmnožit se a předat geny dál" je sice pravda, ale dá na to nadhodit další otázka a sice - "A co je smysl toho všeho rozmnožování a předávání genů? Stejně to nakonec sežere vesmír."

Jinými slovy, nejspíš nemá smysl odpovídat na otázku "Co je smysl života/vesmíru/všeho?" Protože ta otázka samotná je náš konstrukt a je to čistě naše nutkavá potřeba, hledat za vším smysl, ať už je to bůh nebo absurdita - "smysl" sám o sobě je taky náš konstrukt. Takže já osobně říkám: "Ptát se na tyhle otázky je dobrá mentální gymnastika, ale člověk je nesmí brát moc vážně."

Já o StreetGame uvažuju takhle - Naše současná kultura je plná všemožných zákazů, restrikcí a omylů, který jsou důsledkem toho, že někde se někdo hodně nahlas urazil, tam zase jinej nepoznal ženskej test tak kolem toho udělal další pravidlo slušnýho chování atd... Dá se říct že současná kultura je jedno obrovský nedorozumění, který funguje svým naprosto absurdním způsobem (monogamie, betapohádka, lynčování sexuálně nevázaných holek, komfortní zóna jako alfa a omega života.) StreetGame tyhle kulturně vnucený píčoviny detekuje, poukazuje na ně a dává novou možnost jak se k nim postavit, postupně člověka zbavuje limitujících přesvědčení a probírá ho z tragédie betapohádky, umožňuje mu opravdu si život prožít po svým, ne podle oficiálních pravidel společnosti. Spíš než recept na štěstí je to recept na příčetnost, recept na štěstí už si musí každej napsat sám, StreetGame je ale schopná mu v tomhle zkurveně hodně pomoct (hlavně vyřešit sexuální frustraci, kterou společnost tak parádně podporuje).
In a dedicated search for higher knowledge, absolute answers and ultimate happiness, I have lost everything else - friends, family and myself. Eventually waking up from my selfish delirium, I have lost this religion as well, returning back into the Wasteland.
Uživatelský avatar
bixi
Příspěvky: 252
Registrován: 25 srp 2017, 00:05
Udělil poděkování: 115 x
Obdržel poděkování: 182 x

Pyramida potřeb

Příspěvek od bixi »

Také známa jako Maslowova pyramida lidských potřeb

Obrázek

Abraham H. Maslow pocházel z brooklynu a bůh ví jak jednoduché dětství neměl. Měl dalších 6 sourozenců, komplikovaný vztah s matkou a otce cholerika. Dá se tedy chápat jeho pojetí potřeb- v rodině moc souznění nenašel a asi se těžko chodí do posilovny a čte naučná literatura, když je barák plný chaosu. I přesto to dokázal a je jedním ze zakladatelů humanistické psychologie.

Nevím jak vy, my měli tuhle pyramidu na tabuli na gymplu několikrát v různých společenských vědách. A já ji nikdy moc nerozuměl, možná kdyby nám řekli o Maslowovi tak bych to pochopil. Ale teď už chápu, proč jsem ji dříve nechápal.

Základ jsou fyziologické potřeby, docela logické. Dále potřeba bezpečí, opět nemám co namítnout. Ale potřeba lásky a sounáležitosti, že podepírá seberealizaci? Že potřebujeme uznání před seberealizací?

Jak jsem řekl, chápu tuto pyramidu v jeho případě, chápu ji i jako pyramidu potřeb vyrůstajícího dítěte. Nechápu ji jako normu, kterou nám tlačili ve škole a já z ní psal několikrát testy.

Jakým právem by mě měl někdo milovat nebo snad respektovat, pokud jsem prázdná bytost, která se neseberealizuje. Jsou to přece koníčky, nabyté vědomosti, vtipné historky, charisma a další, které nám takovéto postavení zajistí ve společnosti. Není jediný důvod se seberealizací čekat, až nás bude někdo respektovat. Musíme si respekt zasloužit! Nemůžeme nastavit životní normu: najdi si partnera, vybuduj si k němu iracionální, hormonální závislost a tu využij k cestě nahoru. Kdyby nám někdo řekl "potřebuji heroin, abych to zvládl", pošleme ho na odvykačku. Když to řekne o partnerovi, reakce většinové populace bude "awwww, ste tak sladký pár".

Postavme se normě! Vybudujme vlastní pyramidu potřeb, kde láska a úcta okolí bude podepřena seberealizací a streetem.
Uživatelský avatar
Antihrdina
Příspěvky: 206
Registrován: 12 úno 2017, 15:44
Bydliště: Wasteland
Udělil poděkování: 96 x
Obdržel poděkování: 168 x
Kontaktovat uživatele:

Fraud

Příspěvek od Antihrdina »

Tady ta jeho pyramidka je už celkem překonaná, aspoň co já vím, ono v psychologii je/bylo X konceptů, který buď vyloženě hraničily s pavědou nebo jim prostě něco chybělo. Ona se totiž psychologie xichtí dost neexaktně a tak je složitý ji zkoumat fakt pořádně.
In a dedicated search for higher knowledge, absolute answers and ultimate happiness, I have lost everything else - friends, family and myself. Eventually waking up from my selfish delirium, I have lost this religion as well, returning back into the Wasteland.
Uživatelský avatar
Princ
Příspěvky: 5016
Registrován: 19 srp 2015, 20:05
Bydliště: Praha, ale na kurzy po celé Evropě
Udělil poděkování: 530 x
Obdržel poděkování: 1798 x

Streetgame jako odpověď na existencialismus

Příspěvek od Princ »

J meditace a street hackují pyramidu, i největší vyvrhel po nich cítí sounáležitost :)
Nikdy nechraňte ženu před špatnými rozhodnutími. Sami buďte tím špatným rozhodnutím.
Ďábelská posedlost
Uživatelský avatar
bixi
Příspěvky: 252
Registrován: 25 srp 2017, 00:05
Udělil poděkování: 115 x
Obdržel poděkování: 182 x

Paradox svádění stvořen ženskou nevědomostí

Příspěvek od bixi »

„As he was passing by the house where Jeff Thatcher lived, he saw a new girl in the garden—a lovely little blue-eyed creature with yellow hair plaited into two long-tails, white summer frock and embroidered pan-talettes…

...He worshipped this new angel with furtive eye, till he saw that she had discovered him; then he pretended he did not know she was present, and began to “show off” in all sorts of absurd boyish ways, in order to win her admiration...

…Tom came up to the fence and leaned on it, grieving, and hoping she would tarry yet awhile longer. She halted a moment on the steps and then moved toward the door.“
(krátký překlad: do sousedství Toma přijela nová dívka, Becky. Byla krásná a tak začal Tom dělat hlouposti a předvádět se, jen aby urval kousek její pozornosti)


V přírodě jsou to věci jako šílené zbarvení, velké peří, imitace zvuků sexu nebo nošení dárečků, které přilákají samice k samci. V úryvku z knihy Dobrodružství Toma Sawyera od Marka Twaina vidíme, jak se Tom začne chovat jen co zpozoruje hezkou dívku. Nahodí tunelové vidění a začne se před ní předvádět „hej hej, všimni si mě, jsem nejvíc cool kluk v sousedství!“ přímo křičí řečí svého těla.

V dnešní době tohle holky nechápou. Neví co muži chtějí. Nejen ženu, chtějí se předvést! Dokázat si mužnost a vyhrát ji. Ženy jsou pro muže motivace, něco úžasného. Muži se chtějí ukázat jako cení.

Tu část ohledně mužského ega ale ženy nevidí podle mě. Ženy by nás měli právě v tomto „vychloubání se“ podporovat více. Většina z nich nás v tom podporuje v podobě testů ale jen ať to dělají ještě víc. Muž ukazuje svou cennost skrz testy, žena nechť se chlubí v pravém slova smyslu. Jak tady na fóru bylo mnohokrát řečeno- když tě testuje, jsi na dobré cestě. Ženy nám fandí, abychom byly super a ony nás pak mohli ukázat všem holkám z účtárny „tenhle ten můj je třikrát takový chlap, než ten tvůj buzík, krávo!“. Jenže občas se ukáže, že muž na testy nemá, tak je ani nedostává, jen by ženu zklamal víc a víc. Žena s ním možná je, ale že by jí tekly rodidla při každém pohledu na něj…

A teď ten zajímavý paradox- zejména mladí kluci se neskutečně bojí holek! Podle mě ženy ani nemají tušení jaké strasti to pro ně jsou „pokud se mu líbím už rok, proč mi to neřekne?“ diví se průměrná patnáctka, která se dozvěděla, že její BFF ji miluje. Muži se bojí, že test neprojdou, ztratí hodnotu a přijdou o ženu. Tak raději hodnotu nebudují.

Důvodem je, že v takové situaci nevidí ženu ale společensky stvořený ideál v ženském těle. Takový ideál, který v nás potlačuje našeho vnitřního páva, který se chce předvést. Místo toho aby honili dívku, honí idealizovaný symbol a ve výsledku o dívce moc neví. To je důvod proč tolik mužů betuje a proč ze sebe Tom dělal idiota.

A tak pro vztah s ženou musíme obětovat vztah s ideální a dokonalou ženou. Taková není, get over it. Vlastně tady tkví ta zábavná část a snad ji vysvětlím správně:

Tím že ženy nechápou koncept dokazování mužnosti jako nutnost pro mužskou část svádění dále napomáhají vzniku mužů preferující snění o ideální ženě, místo bytí v přítomnosti, kteří pro ně samotné nejsou atraktivní.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Na této myšlence jsem v hlavě pracoval non-stop zhruba od přednášky. Každý si z ní odnesl něco jiného, já tuto větu:
„Když se ženy zeptáte, jak ji má kluk sbalit, řekne vám že by se o ni měl zajímat, mít ji rád, nosit dárečky. Ale to mluví o někom, kdo se jí už líbí a má přitažlivost. Mluví třeba o Bradu Pittovi, od kterého potřebuje důkaz, že to myslí vážně, ne o betovi co sedí v rohu mimo skupinu a srká pivo“
Princ

S vypůjčením kostry této myšlenky od Jordana Petersona, jehož koncept jsem pochopil až s tímhle chybějícím kouskem od Prince.
Uživatelský avatar
Antihrdina
Příspěvky: 206
Registrován: 12 úno 2017, 15:44
Bydliště: Wasteland
Udělil poděkování: 96 x
Obdržel poděkování: 168 x
Kontaktovat uživatele:

Anesthetic society

Příspěvek od Antihrdina »

Ta část z té knížky co cituješ je přesně typická kapka betatoxinu, je to už ale tak normalizovaný že většina knížek přistupuje ke vztahu chlap-ženská takhle. Je to ten samej problém co je o něm článek o romantických filmech.

Tyhle knížky čtou ale i ženský, jejich "ženská" stránka jim sice asi napovídá že je něco špatně, ale asi si to v hlavě taky fixujou jako normální jednání.

Výsledek jsou pak borci přesvědčení o tom že "holky chodí jen s hajzlama" a holky přesvědčený o tom že "správní chlapi už vymřeli." Jasně že to tak je, když si to naše úžasná kultura očkuje.

Očkujeme si anestetickej betatoxin.
In a dedicated search for higher knowledge, absolute answers and ultimate happiness, I have lost everything else - friends, family and myself. Eventually waking up from my selfish delirium, I have lost this religion as well, returning back into the Wasteland.
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 590
Registrován: 24 srp 2015, 08:52
Bydliště: Rozšiřuji pole působnosti, Brno
Udělil poděkování: 278 x
Obdržel poděkování: 139 x
Kontaktovat uživatele:

Anesthetic society

Příspěvek od Lucas »

Antihrdina píše: 31 led 2018, 22:25 Výsledek jsou pak borci přesvědčení o tom že "holky chodí jen s hajzlama" a holky přesvědčený o tom že "správní chlapi už vymřeli." Jasně že to tak je, když si to naše úžasná kultura očkuje.

Očkujeme si anestetickej betatoxin.
Naštěstí jsem tu my, abychom ženy dělali šťastné. :D
Člověk by si měl ve svém srdci vytvořit pravý záměr a uskutečnit ho. - James Allen
Uživatelský avatar
bixi
Příspěvky: 252
Registrován: 25 srp 2017, 00:05
Udělil poděkování: 115 x
Obdržel poděkování: 182 x

Předvádět se =/= beta

Příspěvek od bixi »

Na fb stránce streetgame je video, kde kapitán láska balí holku hlavou dolů. Někde jsem viděl report, kde si typek lehl na ulici a oslovoval tak holky. Vždyť to je úplně to stejné, jen u toho použili princovi technologie.

V příštím díle "bixiho pseudo-intelektuální žvásty" se možná podívám do hloubky na alfa x beta muž (samozřejmě s citací z různých knih)
Uživatelský avatar
toto_culugno
Příspěvky: 744
Registrován: 18 dub 2016, 23:23
Bydliště: Praha
Udělil poděkování: 245 x
Obdržel poděkování: 188 x

Předvádět se =/= beta

Příspěvek od toto_culugno »

bixi píše: 01 úno 2018, 10:12 "bixiho pseudo-intelektuální žvásty"
Kdy to výjde knižně? :)
Kdo dlouhodobě streetuje a nedává pravidelně holkám sex, ten si holek neváží, upřímně je nemiluje a měl by být z komunity vyloučen.
Odpovědět