Filmové recenze a interpretace

Co se jinam vážně nevejde
Davidulous
Udělil poděkování: 18 x
Obdržel poděkování: 57 x

Venom 2

Příspěvek od Davidulous »

Princ píše: 18 říj 2021, 09:19 Joooo a někdo říká, že je Venom 2 moc krátký, že jakoby tam chybělo jedno dějství...

Mě právě ta Skin the cat struktura často přijde natahovaná. Divím se, že hrdinův plán musí napoprvé selhat, pak zpytuje svědomí, shromáždí komunitu, postupně se jde na druhý plán... Já se v těch chvílích už nudím, vůbec mi nevadí, že tentokrát vyšel hned první plán :)
Taky mi to tak včera přišlo, jen mě vyloženě vytáčí, když hlavní záporák vyhraje souboj a získá co vždy chtěl a najednou se rozhodne, že má na práci něco důležitějšího, zatímco hlavní hrdina nabere sílu a pomocí lásky, týmové práce a dalších kravin najednou dokáže vyhrát.

Marvel je celkově přehnaně schématický, ale co si budem... prodává to

Nepřitahuješ to co chceš, přitahuješ to čím jsi.
Princ
Udělil poděkování: 546 x
Obdržel poděkování: 2378 x

Spider-Man: Bez domova

Příspěvek od Princ »

Spidermana mám rád z dětské nostalgie. Přemýšlel jsem, jestli mám jít na nový film, a na ČSFD jsem viděl 93%. To jsem byl v šoku, že to přepisuje žebříčky, a nechal jsem se přesvědčit.

Mě osobně ale film tak super nepřišel. Cítil jsem se, jako bych to už prostě celé několikrát viděl. A okolo efektů tu máme třeba Tenet, takže mě nic bombastického nepřekvapilo, snad jen psychedelická chvilka v zemi za zrcadlem byla dobrá.

Jinak je zajímavé sledovat v tomhle druhu filmů, jak kdysi stačil jeden superhrdina a jeden padouch, pak více padouchů, a teď je tam dokonce několik stejných superhrdinů :) Nakonec se snad bude bít celá armáda Spidermanů s armádou Doc Ocků :)

Pro mě je to signál, že Venomové stačili a měl bych se vrátit ke čtení klasické literatury a v kině počkat leda na Matrix 4. Třeba za pár let přijdou nové technologie, díky kterým na mě ty efekty zapůsobí tak silně, až mi přestane vadit slabá teze díla, ale zatím tomu fakt dávám pauzu.

Nevím, já bych chtěl něco hodně chytrého, hodně temného, tohle byly dvě a půl hodiny šablonovitých dětských her.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Princ za příspěvek:
martin123 (17 pro 2021, 12:13)
Hodnocení: 2.9%
Celý recept na úspěch:
1) Každý den cvičit Autentické charisma (7 minut ráno, 7 večer)
2) Každý den oslovit pár holek (kdo se bojí, dá kurz)
3) Tak ob den posilovna
Woody
Udělil poděkování: 42 x
Obdržel poděkování: 112 x

Princezna a půl království

Příspěvek od Woody »

Doufám, že tohle vlákno můžou k rozboru díla použít i další streetaři a né jen Princ :D
Bacha, spoilery. Chceš se jim vyhnout? Přečti si poslední odstavec.

Nekoukám na pohádky, protože mě nebaví, ale na ČT1 jsem dnes viděl krásnou pohádku o Honzovi, co zachránil princeznu před drakem, ale totálně neznal etiketu a při společné večeři s princeznou a její rodinou se choval jako totální buran.

Princezna mezitím byla hotová z krále Egona, který etiketu ovládal, ale byl totálně zahleděnej do sebe a později nešel daleko pro lži, potažmo násilí. Honza byl sice buran, ale emoční inteligenci měl a nechal princeznu Egonovi, který se zdál jako lepší volba.

Později se zjistilo, že Egon je psychouš zahleděnej do sebe. Všechny občany nutil křičet na ulici oslavné verše, kdykoli projížděl na koni, měl všude portréty sebe a každé město v jeho království se jmenovalo po něm :D

Jak dostal příležitost, princeznu i její rodinu pozval k sobě, kde je zajal, aby si princeznu mohl vzít a ovládnout tak i její království, nejbohatší široko daleko. Jediný, koho se mu zajmout nepodařilo, byl učitel dvorské etikety, který se vypravil pro Honzu. Vysvětlil mu situaci, doučil ho etiketu a prolezli až na svatební ples. Pomocí Managementu pozornosti zařídili aby Egon musel na chvíli princeznu nechat bez jeho dozoru a vyměnili jí svatební vohoz se služkou, která měla na Egona crush :D

Na obřad potom Honza vtrhl a s Egonem se popral o (skutečnou) princeznu tak, jak se naučil v rychlolekcích šermu, a když to vypadalo, že Egon bude mít vyhráno, vzal dělnické kladivo a málem ho s ním umlátil, podobně jako umlátil draka. Všechno dobře skončilo, Honza se naučil etiketě a s princeznou žili šťastný život a zplodili haldu dětí.

Poučení, které jsem si z pohádky vzal je, že můžeš mít dobré srdce jak chceš, ale občas to není poznat skrze to, že se neumíš chovat. A pokud se chovat umíš, ale v jádru jsi špatný člověk, jednou se na to přijde a pak už ti nic nepomůže. Podobně i Princ hovoří o důležitosti pasivní i aktivní přitažlivosti. Je to jako kdyby Honza měl dobré vnitřní nastavení, ale špatnou vnější složku, a Egon měl strašné vnitřní nastavení, ale uměl to vnější složkou maskovat. Na to, jak pohádky vynechávám, se mně tahle jedna velice líbila, protože mě dokázala pobavit, mohl jsem si z ní odnést poučení a celou dobu mohl zkoumat oblékání šlechty.
Neoslovit krásnou dívku je jako nepustit starší paní sednout.
Odpovědět