Proč jste nudní? - krutá realita

Co se jinam vážně nevejde
Odpovědět
plysak20
Poděkoval: 9 krát
Obdržel poděkování: 44 krát

Příspěvek od plysak20 » 21 říj 2020, 20:04

Stalo se vám to někdy, na Facebooku jste zveřejnili příspěvek, pět lidí napsalo pozitivní komentář, a byl jeden negativní komentář, na který z komentářů jste reagovali, kterému jste věnovali největší pozornost?

Vsadil bych se, že těch pozitivních jste si ani nevšimli, a hned jste se hrnuli k tomu negativnímu, pokud neznáte způsob, jakým funguje vaše mysl, je to zcela normální a intuitivní - i když špatné jednání. Po čase tréningu se dá naučit tomu, že se budete věnovat jen pozitivním komentářům, ty olajkujete, povzbudíte, odpovíte, a negativní budete zcela ignorovat, ale toto chce tréning, naše mysl v zásadě nejvíce věnuje energii tomu negativnímu.

Je to z důvodu šetření energie, když toužíte po moci, není třeba věnovat energii lidem, kteří vás uznávají, potřebujete věnovat energii lidem, u kterých si chcete uznání ještě získat.

Velká chyba množství lidí je to, že ostatní až příliš validují. "Ty jsi krásná, ty jsi skvělá, jsi dokonalá, jsi nejlepší, nemáš chyby"... A tramtaradá, zapne se spořící režím mozku, tomuhle člověku není třeba věnovat pozornost, a pak holka začne chodit s psychopatem, a vy to nechápete. Říkáte, že je blbá, ale takto v základním módu funguje mozek nás všech, není to její chyba, takto prostě facháme.

Jste nudní, ano vaše psychika skvěle funguje na vydělávání peněz, protože penězmi platíme především za úsporu času a pohodlí, tam se nám nejvíc hodí, když člověk nevyžaduje naší žádnou energii, ale ve vztazích je to přesně naopak. Proto lidé, kteří bývají finančně úspěšní často toto nedokáží převést do vztahů.

Co mě strašně dostává je to, jak když někoho napumpujete negativní energií, jak je o vás schopný hodiny přemýšlet a uvažovat, proč nedostal (nedostala) pozitivní validaci. Ono to vůbec není špatné, když o vás ostatní uvažují. Dostává mě, jak si lidi myslí, že politik by se nad sebou měl zamyslet, když se sejdou tisíce lidí, co ho nenávidí. To ani není tak na zamyšlení, mnohem horší by pro něj bylo, kdyby se neukázal nikdo kdo ho nenávidí :lol: Mnohem horší pro vás je, když už nezajímáte ani vašeho psa.

Negativní pozornost je taky pozornost, a myslím, že pokud člověk chce mít nad svým životem nějakou moc, musí se sžít s tím, že bude mít pozornost ostatních. Občas je to nepříjemné být na očích, ale to není nic proti ničemu. Kolikrát sám vymýšlím, jak lidem kolem sebe řeknu něco, čím je rozhodím, co se jim nebude líbit, protože vím, že pak budou nade mnou uvažovat. Moje zkušenost je taková, že když všechny své kamarády i kamarádky zvaliduji, řeknu jim jak jsou skvělí a vynikající, nevyvolám žádný konflikt, tak mě budou považovat za nudného a už se nikdy neozvou.

Michal.pt
Poděkoval: 1 krát
Obdržel poděkování: 4 krát

Příspěvek od Michal.pt » 25 říj 2020, 10:13

Velmi dobře napsaný a souhlas.

Odpovědět