Koronavirus

Co se jinam vážně nevejde
Odpovědět
hubertjezpet
Udělil poděkování: 27 x
Obdržel poděkování: 66 x

Koronavirus

Příspěvek od hubertjezpet »

MindMess píše: 26 led 2021, 22:07 Hele kdyby si dal dokupy Matrix, ve kterém by sis naprogramoval vzhled Keanu Reevese, schopnosti Prince a majetek Elona Muska a tam každý den balil virtuální "desítky" a zažíval nekonečné stavy extáze, tak asi uznám, že jsme my ti idioti, co žijí "jenom" reálný život. Ale podle toho, co píšeš v jiných vláknech, tak Tvoje tělo docela chce, aby ses překonával v reálném životě a přišel do kontaktu s jinýma živýma bytostma. Když k tomu přidám to prepperství, tak musím uznat, že jsi děsně zajímavej člověk. :D Preppeři jsou totiž většinou lidi, kteří jsou strašně úzkostní ohledně budoucnosti a bojí se o svůj komfort. Prostě chtějí, aby se jejich život nijak nezměnil. Ty ale podle toho, co píšeš, žádný komfort nemáš. Ty bojuješ za to, aby si byl připravený na jakoukoliv nečekanou událost, která by mohla změnit to, že jsi dál na vesnici u počítači, s každodenní úzkostí. Buď jsi extrémní masochista, který si libuje ve vlastním utrpení nebo by Tě měl brát Princ na kurz o sebesabotáži jako ukázkový příklad. :lol: Přiznej se Huberte, že se vždycky před spaním modlíš za to, aby ta Korona ještě aspoň pět let vydržela a tudíž si měl důvod proto, proč vlastně "nemůžeš" jít streetovat? 8-) :D
Naopak. Každý den se modlím, aby covid byl očkováním výrazně potlačen.

27.1.2026, přesně za 5 let zhodnotíme, kolik bude nových případů covidu-19 26.1.2026 a zda zrovna nejsme třeba v 24. lockdownu.

Mám tabulku, kde se mi automaticky načítají z webu ministerstva data a tabulka mi počítá různé údaje dává mi to do grafu.
V současné době se ukazuje, že příští týden asi začne 4. vlna.

Tento aktuální graf je:
Obrázek

Co by asi udělalo s tímto grafem vše kromě elektráren na 3 týdny zavřít místo tohoto mnohaměsíčního divadla.

hubertjezpet

Koronavirus

MindMess píše: 26 led 2021, 22:07 Hele kdyby si dal dokupy Matrix, ve kterém by sis naprogramoval vzhled Keanu Reevese, schopnosti Prince a majetek Elona Muska a tam každý den balil virtuální "desítky" a zažíval nekonečné stavy extáze, tak asi uznám, že jsme my ti idioti, co žijí "jenom" reálný život. Ale podle toho, co píšeš v jiných vláknech, tak Tvoje tělo docela chce, aby ses překonával v reálném životě a přišel do kontaktu s jinýma živýma bytostma. Když k tomu přidám to prepperství, tak musím uznat, že jsi děsně zajímavej člověk. :D Preppeři jsou totiž většinou lidi, kteří jsou strašně úzkostní ohledně budoucnosti a bojí se o svůj komfort. Prostě chtějí, aby se jejich život nijak nezměnil. Ty ale podle toho, co píšeš, žádný komfort nemáš. Ty bojuješ za to, aby si byl připravený na jakoukoliv nečekanou událost, která by mohla změnit to, že jsi dál na vesnici u počítači, s každodenní úzkostí. Buď jsi extrémní masochista, který si libuje ve vlastním utrpení nebo by Tě měl brát Princ na kurz o sebesabotáži jako ukázkový příklad. :lol: Přiznej se Huberte, že se vždycky před spaním modlíš za to, aby ta Korona ještě aspoň pět let vydržela a tudíž si měl důvod proto, proč vlastně "nemůžeš" jít streetovat? 8-) :D
Vyvíjím sadu aplikací, které mi umožní zaplnit můj volný čas, něž se podaří koronu utlumit. Jsem zvědavý, kolik případů za den bude letos v létě a jak půjde očkování.

Malá ochutnávka z mé několikatisíc-hodinové práce posledních let ve volném čase (rozmazáno úmyslně):
Obrázek

Mám uložený obrovský seznam nápadů, stále mám, co programovat.
hubertjezpet

Koronavirus

Nyní to neroste ani neklesá.

Obrázek

Z mých odhadů usuzuji, že za 5 týdnů tu máme asi 30000 nových případů denně a v dubnu 50000, viz:

Obrázek
hubertjezpet

Koronavirus

Malé zamyšlení:

Počet nově nakažených začal z celosvětového hlediska klesat, nikdo neví proč a média Vám o tomto neřeknou. Je únor, jsme uprostřed zimy na severní polokouli, severní polokoule je mnohem více obydlena než polokoule jižní a covid by se měl uprostřed zimy šířit na maximum.
Uvidíme, co se bude dít do konce tohoto roku.
Obrázek

V Indii očekávali další velkou vlnu a místo toho mají v 1,4 miliardovém státě nyní jen asi 9000 nových případů denně, čím to je, Indové špatně testují, nebo se již promořili nebo je to těmi vedry, které tam nyní přicházejí?
Máme se těšit v ČR na oteplování díky nástupu jara a poté léta? Budeme to v červenci a srpnu pozorovat pokles nových případů nebo tu v srpnu bude 30000 nových případů za den?

V Německu jsou i názory, že by bylo dobré nařídit lidem být doma i po konci pandemie, aby jsme zachránili planetu z důvodu globálního oteplování.
V Německu i uvažují o taktice zero-covid- úplné vymýcení covidu. Inspirovali se od Austrálie, problém ale je, že Německo není ostrov. Němci se tedy chystají všechno zavřít do té doby, než u nich budou případy covidu na nule a plánují značit takzvané zelené zóny- města, vesnice, okresy či větší územní celky bez výskytu korony.

Co se asi děje v Bělorusku, nic moc omezení tak za ten poslední rok nemají a masakr se tam nekoná? Nebo bělorusové nepodávají světu pravdivá data o stavu korony v tomto státě?

Pokud bych měl dalších 15 let sedět doma, možná by bylo lepší se nechat vykastrovat, abych už neměl nikdy touhu streetovat.

Co by udělalo s počty nových případů, kdybychom se všichni doma skutečně na ty 4 týdny zavřeli a nikam nevycházeli, běžely by jen elektrárny a kontakt by se dal na skoro nulu. Bez kontaktu není nákaza. Co by se ale stalo, kdybychom tento režim od 15.2. na 4 týdny zavedli? Měli bychom 15.3.2021 20 případů za den nebo 0 nebo 200 případů za den? Za jak dlouho bychom se dostali z těch 20 případů za den zpět na 10000 nových případů za den? Za 2 týdny, za měsíc, za 3 měsíce, za půl roku?

Neměly by státy začít investovat do firem vyrábějící vakcíny, aby vyráběli více? Je toto dobrá investice? V dlouhodobém horizontu bychom měli více vakcín a rychleji očkovali.
Je dobrý nebo špatný nápad, kdybych byl vláda, investovat velký balík peněz do lepších testů a vychytat ty nakažené z populace s tím, že každý bude prostě počítat s tím, že to asi někdy chytne a testy to ukáží a borci z hygieny jej na pár týdnů či měsíců vypnou?
Je výhra nebo prohra, že my jako EU máme vakcíny koupené za nižší ceny než jiné státy? Možná to je prohra! Jiný stát, který za dávku platí dvakrát tolik je pro farmaceutickou firmu vyrábějící ty vakcíny lukrativnější a tato firma bude chtít asi více vakcín prodat ve státě, kde platí více. Kdo vyhrál, ten, kdo zaplatil za vakcíny, ale má lidi dříve naočkované nebo ten, kdo zaplatil za vakcíny méně a ušetřil, ale kvůli vypnutí ekonomiky kvůli opožděné vakcinaci má náklady 1000 krát větší. Kdyby EU státy platily za vakcíny více než Izrael, možná by tu vakcín bylo mnohem více, nevím.
Je výhra se najíst jídla z popelnice za 0Kč? Záleží na situaci. Pokud jsem bezdomovec, tak díky tomu neumřu na podvýživu- alespoň něco, pokud ale budu chtít jíst jídlo z popelnic, protože je to za 0 Kč, i když nejsem podvyživený bezdomovec na pokraji smrti, chytnu z jídla z popelnice možná parazity, možná nějakou chorobu. Je pro mě jako zaměstnavatele dobré najít programátora ochotného pracovat za minimální mzdu (nyní asi 15000)? Takový chlapec asi nebude motivovaný mi předvést dobrý pracovní výkon a nebude mít asi OK schopnosti,.

Co si myslíte, že se stane s těmi budovami škol, hotelů, bazénů, restaurací atd., pokud současný lockdown bude navždy? Pokud bude každý den už napořád třeba 9000 případů a ne třeba jen 150 případů, tak hygieny s naprostým klidem vše i restaurace již nechají zavřené navždy. Pokud očkování nezabere, tak se prostě budu muset nechat vykastrovat, pokud mi ministerstvo nařídí nevycházet z domu do konce mého života, testosteron je mi na nic, díky kastraci již nebudu mít nikdy touhu streetovat.
Předělají se školy na byty? Bude mít cenu si kupovat auta, pokud prožijeme naše životy až do smrti zavření doma? Má cenu pro automobilky dávat reklamu v tv na auto, když stejně nikam nemohu jet ten život prožít.

Je hřích plodit děti, které nikdy ani nebudou moct zažít život? Je fér zplodit dítě, které bude muset celý život sedět doma mezi 4 stěnami?
hubertjezpet

Koronavirus

Je to velmi zajímavé.
Můj domov opouštím asi jen jednou za měsíc, když jdu na poštu.
I přesto se virus šíří.
Můžu se snažit sebevíc a stejně tu bude každý den tisíce a tisíce nově nakažených.

V dubnu nás čeká 45 000 nových případů za den. Oranžová čára je předpověď.

Mám několik způsobů, jak vypočítat odhad, nezahrňuji do něj promořenost či proočkovanost. Stačí zjistit, jakým tempem se čísla zvedají a v tabulce ty čísla protáhnout třeba až do června, kdy se asi již dostaneme na 70000 nových případů za den.
Obrázek
Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1693 x

Koronavirus

Příspěvek od Princ »

hubertjezpet píše: 17 úno 2021, 16:21 Je to velmi zajímavé.
Můj domov opouštím asi jen jednou za měsíc, když jdu na poštu.
I přesto se virus šíří.
Ale ty ho dostat nemůžeš :)
Cílem je milovat častěji, milovat snáz
hubertjezpet

Koronavirus

Princ píše: 17 úno 2021, 16:26 Ale ty ho dostat nemůžeš :)
Nemyslím si, že se mi podaří následujících 50 let se nesetkat s covid-19 nakaženým. Buď to chytnu nebo to můj imunitní systém zastaví.
Odpovědět