Koronavirus

Co se jinam vážně nevejde
Odpovědět
hubertjezpet
Udělil poděkování: 27 x
Obdržel poděkování: 71 x

Koronavirus

Příspěvek od hubertjezpet »

Byli byste pro to, aby se tu zavedl na 4 týdny Wuchanský režim z února 2020, všechno zavřené, ulice zatarasené, zákaz vycházení, jídlo roznášejí vojáci nebo by jste dostali třeba jednou týdně sms zprávou povolení jít v určitý čas nakoupit?
Ale asi by hodně stále zavření továren na 4 týdny v kuse.
Takový režim přísného zákazu vycházení by měl epidemii zlomit.
Myslíte si, že by se vyplatilo v ČR zavést na 4 týdny Wuchanský režim?
Každý by vydržel určitě psychicky 4 týdny nikam nejít a žít z zásob jídla.
Je ale nereálná snaha covid-19 v ČR vymýtit, pokud budou otevřené hranice. Alternativou je uzavření hranic a přísná kontrola na hranicích mnoha vojáky. Kdo by se chtěl ze zahraničí vrátit, musel by na 3 týdny jít do izolace v nějakém zařízení a náklady by mu byly naúčtovány.

Nebylo by lepší vše totálně na 4 týdny zavřít, než žít mnoho dalších let v této agónii?
4 týdenní totální uzávěra by byla ještě lepší, pokud by byla obohacena o otestování všech obyvatel ČR na covid-19.

Pokud ale nebudou zavřené hranice se zahraničím, nemá cenu 4 týdny této totální uzávěry asi prodlužovat s cílem o vymýcení covid-19.
Pokud nebudou zavřené hranice ČR, tak i kdybychom v ČR vymýtili covid-19, tak se sem opět ze zahraničí dostane.

Asi bych i přispěl nějaké peníze na případné programy na financování vakcín v zahraničí v chudých zemích, pokud by se jednalo o vakcíny od Pzeizeru či Moderny, které by měly snížit i riziko přenosu. Jsme jako celý svět propojeni, nejsme sami, jsme v tom všechny státy společně. Pokud se někde třeba v Kyrgystánu objeví nová mutace, na kterou by neúčinkovaly současné vakcíny, časem se tato nová mutace určitě dostane do všech států planety. Stačí,aby se do ČR dostal jediný člověk nakažený nějakou novou mutací covid-19 a i toto stačí, aby se nakazilo třeba 80 % Čechů v následujícím roce z virů tohoto jednoho člověka.

Chameleon
Obdržel poděkování: 10 x

Koronavirus

Příspěvek od Chameleon »

Normalne me uz sere jak kazdy resi ten covid.. vsude kam se kouknu tak to je.. uz staci :D to se uz neda: poslouchat, cist, bavit se o tom.. hrozny..
hubertjezpet

Koronavirus

Chameleon píše: 30 bře 2021, 22:44 Normalne me uz sere jak kazdy resi ten covid.. vsude kam se kouknu tak to je.. uz staci :D to se uz neda: poslouchat, cist, bavit se o tom.. hrozny..
Já se snažím vyhnout na Internetu (či v televizi) zprávám a zpravodajské servery jsem si v počítači zablokoval. Jen chci vědět, jaká jsou aktuálně opatření. Pokud ale neopustím své trvalé bydliště, tak asi ani nepotřebuji vědět aktuální znění opatření.

Vlastně už ani nechci vědět počty nových případů.

Už nechci vědět a číst žádné diskuze ohledně covid-19 a jeho budoucnosti na Internetu na zpravodajských serverech. Pravděpodobně se mi bude chtít vidět toto vlákno o koronaviru na forum.streetgame.cz jen v případě, že by díky očkování šly počty nakažených razantně dolů.

Pokud někdo z vás sleduje zprávy na internetu či v televizi každý den, mraky nových a nových negativních zpráv o covidu. Zeptejte se sami sebe, prospěje vám ta negativní energie, změníte něco tím, že si ty zprávy poslechnete.

Jen potřebuji vědět aktuální opatření. Třeba to, zda mám na ministerstvo zdravotnictví poslat sms zprávu, aby mi schválili, pokud si budu chtít jít nakoupit.

Vyvíjím už 5. rok počítačovou logickou hru, kromě toho ve volném čase pracuji i na řadě vlastních Java knihovnách, jednou vlastním organizačním systému a dalších produktech. Doufám, že mi volno časový vývoj vlastních aplikací do šuplíku dokáže vynahradit nemožnost sociálního kontaktu naživo s jinými lidmi, alespoň na to zapomenout.

Očekávám, že v ČR se nebude chtít očkovat dostatek lidí, maximálně asi 40%, v květnu se asi dostaneme do situace, kdy v ČR bude větší nabídka vakcín, než poptávka (= nekonečný lockdown a obchody navždy zavřené, jelikož je hygiena nikdy otevřít nedovolí, i kdyby nouzový stav skončil), což povede k tomu, že se tady covid-19 bude moct snadno stále šířit a nebude možné stlačit počet hospitalizovaných pod 3000, což znamená trvalé uzavření hranic okresů, což znamená, že již nikdy neuvidím Prahu, což znamená, že pro mě nemá smysl na něco čekat, čekat na něco, co nikdy nenastane. Když přestanu čekat, asi bude štastnější.

Už 14. měsíc v kuse jsem vězněný doma v hrozném domě rodičů na vesnici daleko od normální civilizace od pondělí do neděle nonstop. Vidím naživo jen moji šílenou matku. Koncem dubna asi přijde 5. vlna. Na podzim přijdou asi mutace odolné proti současným vakcínám, díky tomu současné vakcíny budou jen bezcenné chcanky.

Pro mě už není aktuální otázka, kdy bude covid-19 potlačen a budu se moct v pražských ulicích zbavovat mé sociální fóbie.
Nyní se sebe jen ptám, čím mám vyplnit můj život, abych to do konce mého života doklepal. Je mi 28. Možná tu budu ještě 50 let, možná mě zítra raní mrtvice, nevím.
Jsem programátor, programuji v programovacím jazyce Java. Ve volném čase pracuji na několika soukromých softwarových produktech.
Můj jediný smysl života asi bude do konce mého života ve volném čase jen programovat mé soukromé softwary, vždy to mohu vylepšit, mohu na tom strávit deseti tisíce hodin života. Ústředním mým soukromým produktem je vývoj jedné logické hry s obrovským množstvím různých vedlejších funkcí a nástrojů.

Ptám se sebe, čím mám tedy strávit ten můj zbytek života, pokud očkování v ČR nezabere? Třeba se nebude chtít naočkovat dostatek lidí.

Pokud mi zbývá dejme tomu ještě 150 000 volného času do konce mého života, pokud odečtu spánek a pracovní dobu, tak naštěstí budu schopný vždy nalézt a vytvořit si nějaký nový úkol, nějaké nové vylepšení nebo opravu v některé z mých řady soukromě vyvíjených aplikací.

Představte si třeba operační systém Windows 10. Náklady na vývoj operačního systému Windows 10, pokud budeme počítat i náklady na vývoj předchozích verzí jako jsou Windows 8, 7, Vista, XP, 2000, 98, 95, 3 a 1. Kolik to asi dohromady v hodinách práce vývojářů za těch 30 let stálo, to musí být milióny či deseti milióny člověkohodin. Pokud programujete a stejně jako já si vytvoříte nějaký dostatečně robustní vlastní soukromý produkt, klidně si každý rok na tom vždy naleznete něco, co lze zlepšit, abyste za ten rok těch 3000 hodin volného času tím mohli spálit a mohli zapomenout na to, že tu třeba bude i 5. vlna, 6. vlna, 10. vlna, 40. vlna. Prostě budete programovat a programovat ve snaze zapomenout na minulý život.

Pokud ale covid-19 bude díky očkování potlačen, tím lépe.
surfernamare
Udělil poděkování: 85 x
Obdržel poděkování: 97 x

Koronavirus

Příspěvek od surfernamare »

Už 14. měsíc v kuse jsem vězněný doma v hrozném domě rodičů
Ty si tam väzneny 28 rokov kamo
hubertjezpet

Koronavirus

surfernamare píše: 02 dub 2021, 10:45 Ty si tam väzneny 28 rokov kamo
Ano, jsem 28 let vězněný. Jsem vězněm mé komfortní zóny. Dokud nezačnu svůj život radikálně měnit ve všech oblastech, budu se stále válet v tomhle smradlavém špinavém kriminále. Je to v mých rukách, buď se zbavím věcí, co mě táhnou ke dnu a nahradím je lepšími alternativami nebo budu třeba i celý zbytek mého života hnít za těmito mřížemi.

Celý svůj život žiju život někoho jiného, nežiju svůj život, jsem vězněný v pomyslné kleci, zatímco mé tělo řídí jiné síly, než má pravá mysl.

Nemám minulost, už se to stalo, nezměním to. Mohu pouze formovat budoucnost, mohu se pouze pokusit zachránit co nejvíce z mé budoucnosti, která mi zbývá.

Lidský mozek má neuroplasticitu, je schopný se reorganizovat, stačí jen dostatečně skrze nový způsob života, socializaci a streetgame budovat nové mozkové spoje, aby se staré škodlivé mozkové spoje oslabily až nakonec zmizely.

Potřebuji prostě vzít vidle a vyházet z mého života vše, co tam nedává smysl.

Je to jednoduché, buď na sobě začnu pracovat a transformuji se, nebo v opačném případě budu třeba až do konce života ta samá nula s mnoha záchvaty úzkosti a paniky každý den.

Žiju sebezničující život. Vím to. Jsem vězněm své vlastní pohodlnosti. Ty záchvaty paniky a úzkosti každý den si zasloužím. Mé tělo mě tak spravedlivě informuje o tom, že něco dělám ve svém životě špatně a je to v rozporu s mým vnitřním přesvědčením a snaží se mě zachránit, posílá mi signály směrující k cestě z temného tunelu na světlo, podává mi pomocnou ruku na poslední chvíli, když se řítím do propasti.
hubertjezpet

Koronavirus

Romča vraj dáva covidu ešte dva mesiace. Potom vraj bude covid-19 v ČR sám od seba spontánne vďaka zamorenosti a zaočkovanosti ustupovať. Je vidieť, že Romča má zmysel pre humor.
A Péťa je tiež super osobnosť. Deti v školách chce v školách testovať cez riti.
Keď sa chcem zasmiať, pustím si Dva a pol chlapa alebo rozhovory s českými ministrami zdravotníctva. Sú to veselé kopy.
Pokiaľ ale covid-19 v ČR skutočne bude niekedy ustupovať (pravdepodobnosť 1: 100), bude to pre mňa nebezpečne, pretože ma asi kvôli tomu šoku raní mŕtvica.
Harrycze
Udělil poděkování: 30 x
Obdržel poděkování: 0

Koronavirus

Příspěvek od Harrycze »

Hubert se přihlásil na kurz!!
Doufám, že trénuješ slovenské oslovení...
hubertjezpet

Koronavirus

Harrycze píše: 14 dub 2021, 12:30 Hubert se přihlásil na kurz!!
Sledoval jsem mnoho dílů Dva a půl chlapa v slovenštině.

Učit se cizí jazyk poslechem rádia či filmů a seriálů v originále se mi ukázalo za ty roky jako účinný nástroj. Prostě koukáš desítky hodin na videa v daném jazyce a zapíše se ti to do mozku a potom spontánně jsi schopný tím jazykem i mluvit, jelikož jsi se tím obklopil.

Možná bych byl schopný se pokusit nějakou holku oslovit slovensky a asi to udělám, bude to zábava: Třeba: Ahoj, ako sa máš? Ako sa ti páčí dnešnie pocasie, iba to vyzaralo na slunko a nakoniec pršie.
hubertjezpet

Koronavirus

Harrycze píše: 14 dub 2021, 12:30 Hubert se přihlásil na kurz!!
Super nápad. Ještě si seženu z Internetu nějaký slovník česko slovenký s frázemi a nastuduji to.
Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1735 x

Koronavirus

Příspěvek od Princ »

To bude legendární - něco jako když všichni účastníci kurzu hráli Huberty :)
Woody
Udělil poděkování: 40 x
Obdržel poděkování: 74 x

Koronavirus

Příspěvek od Woody »

Princ píše: 14 dub 2021, 15:15 To bude legendární - něco jako když všichni účastníci kurzu hráli Huberty :)
Jakože si četli mapu na Andělu místo oslovování? :D
Neoslovit krásnou dívku je jako nepustit starší paní sednout.
Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1735 x

Koronavirus

Příspěvek od Princ »

Sešel se Hubert, Spinning, já a ještě 1 pokročilý. Všichni pak mohli používat pouze Hubertovy hlášky z deníku.
hubertjezpet

Koronavirus

Jak se připravit podzim 2021, dle mě to bude tedy masakr, nějaká nová mutace, 9 měsíců zase v kuse lockdown, zavřené okresy, nařízené respirátory FF3 a obličejové štíty na ksichty, všichni potom budeme vypadat jak idioti, co jdou svářet nějaký kov.

Jak z léta 2021 vytěžit maximum?

Lepší je asi předpokládat extrémní množství přísných omezení od října 2021 do dubna 2022, než být poté překvapený a zklamaný.

Já jsem myšlenkově naladěn na to, že sem na podzim 2021 přijde nějaká nová mutace a tedy v říjnu 2021 budeme ve stejné situaci jako v říjnu 2020.

Takže asi bychom si měli naplno využít léto 2021.

Možná mám pravdu, snad se to ale nestane.
Kéž by tato moje předpověď nebyla pravda a nikdo sem do tohoto vlákna v prosinci 2021 nemusel psát, Hubert měl pravdu, fízlové mě teď nepustí ani do vedlejší ulice.
Davidulous
Udělil poděkování: 11 x
Obdržel poděkování: 29 x

Koronavirus

Příspěvek od Davidulous »

hubertjezpet píše: 10 kvě 2021, 11:10 Hubert měl pravdu, fízlové mě teď nepustí ani do vedlejší ulice.
Tohle si ty přeješ ne ? :D :lol: :lol:
Nepřitahuješ to co chceš, přitahuješ to čím jsi.
hubertjezpet

Koronavirus

Davidulous píše: 10 kvě 2021, 13:26 Tohle si ty přeješ ne ? :D :lol: :lol:
Asi je dobré žít v naději, že odteď bude covud-19 v republice na lopatkách. Pokud se to jednou posere, budeme to muset těch pár let hold vysedět.

Mně může být asi jedno, zda mě Babiš pustí nebo nepustí do vedlejší ulice. Všechny holky v republice dělají, že mě nevidí, sice můžu streetovat, žádná holka se mnou ale nebude komunikovat. Ať je nebo není lockdown, pro holky budu vždy neviditelným hovnem.
Odpovědět