Koronavirus

Co se jinam vážně nevejde
Odpovědět
Princ
Udělil poděkování: 530 x
Obdržel poděkování: 1798 x

Koronavirus

Příspěvek od Princ »

Nedostupní a drazí zubaři jsou čistě vinou státu, už jen kvůli přebujelé byrokracii. Nebudu ani vypisovat všechny důvody proč, ale v Urzově knize a videích to je, klasičtí američtí autoři o tom taky hovoří.

Trh díky konkurenci dokáže poskytovat kvalitní zdravotnictví extrémně levně a kvalitně, jako to vídáme ve všech málo regulovaných oborech. (Znova pozor, nikoli v USA, kde lidé platí brutální daně.)

Charita a solidarita existovaly (a mohou existovat daleko lépe) i beze státu.

Video například: Anarchokapitalismus - Sociální systém.
surfernamare píše: 07 bře 2021, 10:50 Horsia dostupnost zdravotnictva potom ovplyvnuje vsetkych, napr. mensi vyber zdravych zien.
Tady jsi uvedl super důvod, proč by i bez státu existovala motivace přispívat na zdraví těm úplně nejchudším! Teď akorát bez trhu tu motivaci nedokážeme měřit a nelze nijak určit, jestli chudí vlastně dostávají málo nebo moc. Viz zase Nemožnost ekonomické kalkulace.

Obecný princip je: dobré nápady nevyžadují sílu. Stát peníze (zde pro chudé) loupí násilím (amorální i drahé), kus požere byrokracie a korupce, cena je v monopolizovaném zdravotnictví extrémně vysoká, vhodné parametry (cena vs. rychlost vs. komfort...) nelze bez trhu správně ekvalizovat.

Nikdy nechraňte ženu před špatnými rozhodnutími. Sami buďte tím špatným rozhodnutím.
Ďábelská posedlost
Princ

Koronavirus

Příspěvek od Princ »

Nebo úplně jednoduše: spoustu tvých otázek ohledně toho, co by bez existence státu bylo s chudými, vyřeší studium možných tržních sociálních systémů.

Uvidíš, že trh dokáže chudobu řešit zdaleka nejefektivněji, stejně jako nejlépe poskytuje jídlo, rozváží balíčky, šije oblečení, vyrábí notebooky...

Nejchudším lidem chceme a z mnoha důvodů potřebujeme pomoct. To ale není argument pro stát (organizovanou skupinu, která si na daném území monopolizuje násilí, loupí peníze a část jich pak přerozděluje pro zdání své legitimity).
Nikdy nechraňte ženu před špatnými rozhodnutími. Sami buďte tím špatným rozhodnutím.
Ďábelská posedlost
hubertjezpet
Udělil poděkování: 29 x
Obdržel poděkování: 74 x

Koronavirus

Příspěvek od hubertjezpet »

Máte nyní v březnu 2021 optimističtější vidinu budoucnosti než loni v březnu 2020? Máme vakcíny, od dubna 2021 se tu očkování má rozjet naplno a je vidět z Izraele, USA a UK, že očkování funguje. Berete díky blížícímu se očkování covid-19 jako dočasnou epizodu vašeho života? Chcete se nechat očkovat nebo se vakcín bojíte? Chytli byste raději dětskou obrnu, než se naočkovali, to znamená, máte raději jehlu nebo hole a invalidní vozík?

Myslím, že očkování vakcínami proti covid-19 by mělo mít v různých zemích stejný efekt. Vyhledejte si v vyhledávači termíny jako "Israel pandemic", "Great Britain pandemic" a "USA pandemic"
Ledaže by v jiných zemích byly výrazně jiné mutace a kmeny nebo používány druhy vakcín v jiném poměru vůči sobě.

Pokud si někdo z Vás chcete představit, jak bude v ČR vypadat epidemiologická situace ohledně covid-19 po několika měsících, co se tu od dubna bude očkovat 100 000 lidí denně, koukněte se na vývoj nových případů v zemích, kde se nyní hodně očkuje, jako jsou Izrael, USA a Velká Británie.

Doufám, že až se v ČR bude očkovat 100 000 lidí denně, budeme tyto země kopírovat s ohledem na trendy počtů případů a reprodukční číslo.

Březen 2021 je úplně jiný než březen 2020. Loni jsme žádnou vakcínu neměli, ani žádná nebyla na cestě, vůbec jsme nevěděli, zda proti covid-19 jde vakcína udělat. Neměli jsme tehdy vůbec žádnou jasnou představu o budoucnosti, vše bylo jen temné a rozostřené.

Nyní mě napadá se jen modlit ke svému bohu, aby se v ČR očkovalo od dubna 2021 skutečně nejméně těch 100 000 lidí denně a meditovat a čekat.
V kalendáři si odpočítávám dny do konce května 2021. Očekávám, a doufám, že ne mylně, že červen 2021 nám všem přinese zvrat.

Zbytek března a duben a květen 2021 já sám považuji za dobu výkonu vězeňské služby a upírám svůj zrak k 1. červnu 2021. Pokud se mýlím, tak si v červenci 2021 alespoň otevřu okno pokoje a načerpám ten pocit horkého letního vzduchu, i kdybych v červenci 2021 nemohl své bydliště stále opustit.

Ale pokud covid-19 jako virus bude hojně šířit i v červenci 2021 i přes očkování v plném proudu a i přes horké dny, tak by to bylo sakra hodně podivné.

Obávám se ale z pekla na podzim 2021. Pokud bude léto 2021 volné, měli bychom z něj vytěžit maximum a připravit se na podzimní lockdowny, až se tu objeví mutace odolné proti vakcínám, jelikož díky vakcínami se vyselektují covid-19 kmeny odolné proti vakcínám, ale snad se to nestane.

Shrnutí: Modleme se ke svému bohu, aby se v ČR od dubna skutečně masivně začalo očkovat. Pracujme na naší mysli třeba meditací. Vzdělejme se teoreticky třeba články a knihami od Prince. A na závěr věřme, že v ČR bude mít očkování stejný vliv na počty nových případů, jako v Izraeli, UK a USA.

Očkování by dle mě mělo srazit reprodukční číslo pod jedna. To znamená, že počet týdenní průměry nových případů se budou snižovat až časem doufám na nulu.

Já se nechám proti covid-19 očkovat, jakmile se na mě dostane řada, ačkoliv jsem covid-19 již prodělal.
(Má matka stopuje, stopne si desítky lidí měsíčně a nakazila mě, neví, od koho z těch desítek lidí, které si stopla, se nakazila. Hygieně to ale v telefonu vylíčila tak, že ji nakazil zlý syn, který jel dvakrát měsíčně do Prahy a díky tomu to v Praze v FFP3 respirátoru určitě chytil.).

Nic jiného, než věřit těm farmaceutickým firmám vyrábějícím tyto vakcíny, mi nezbývá. Věřím, že vakcíny mají více pozitiv než negativ. Díky tomu třeba tady byla vymýcena například dětská obrna, kdyby nebylo vakcíny, třeba mám dětskou obrnu a belhám se o holích. Kdyby se moji předci nenechali očkovat proti těm různým nemocím, třeba jsem se ani nenarodil.

Každý, kdo se nechá očkovat, může sám přispět k tomu, že se covid-19 v populaci bude šířit zase o něco méně snadněji. Čím více naočkovaných lidí, tím hůře se covid-19 bude schopný přeskakovat z člověka na člověka. Očkování proti covid-19 dle dat z Izraele má i vliv na šíření viru, očkovaný člověk by měl mít menší šanci druhého člověka nakazit.

Pokud se v ČR od dubna 2021 bude očkovat alespoň 100 000 lidí denně, bude se mi klidněji spát. V Izraeli, USA a UK, vypadá to, očkování zlepšuje viditelně situaci a já vidím důvod věřit tomu, že v ČR to bude mít také vliv.
Princ

Koronavirus

Příspěvek od Princ »

Uz to frci, v USA uz ockuji 3 miliony lidi denne, dalece pres 100 milionu vakcin tam aplikovali... Sleduju taky ty nove vakciny a pokusy, ktere se delaji. mRNA uz pofrci i bez korony.
Ďábelská posedlost
alfasamice
Udělil poděkování: 4 x
Obdržel poděkování: 17 x

Koronavirus

Příspěvek od alfasamice »

Já počítám s normálním létem 21. Minulý rok jsem tu pauzu uvítala, upgradovala jsem co šlo ale teď už bych to ráda "prodala" :lol: . A vzhledem k tomu že zrovna teď velmi lehký průběh kovidu mám, tak vím že s tím vládním plánem ho už do třetice nedostanu.
Lepší 5 kamarádů, než jeden vysírač :lol:
hubertjezpet

Koronavirus

Současný stav je:
Obrázek
A stav od září 2020 doteď + odhad do konce května 2021 (dle mě) je:
Obrázek

A jak je na tom nyní Izrael:
Obrázek
hubertjezpet

Koronavirus

Mám v tabulkovém dokumentu vytvořeny nějaké výpočty ohledně vývoje a odhadů covid-19.
Z grafu jasně vidím, jak na tom nyní jsme a jakým směrem se to pro následující měsíce ubírá. Zda mám čekat pokles či růst a v jakém měřítku.

Upravil jsem způsob mého výpočtu odhadu nových případů v budoucnosti.
Nyní to vypadá mnohem přesněji. Používám tam poměry klouzavých 7 denních průměrů nových případů za daný den a před 7 dny, průměr případů za posledních 7 dní(pokud je to v budoucnosti, tak tento průměr obsahuje i odhadované počty případů), dále můj výpočet zohledňuje i aktuální trend před týdnem pro daný den ohledně toho, v jakém poměru je počet případů za daný den k průměrů nových případů za posledních 7 dní k danému dni.

Na vysoké škole jsem měl statistiku. Když máte nějaká data, můžete pomocí nějakých statistických nástrojů, jako je třeba regrese, změřit, jak moc jsou nějaké hodnoty závislé na jiných. Možná by i šlo odhadnout, na čem závisí třeba počet hospitalizovaných, jsou to ale jen odhady a nikdy nebudeme mít všechna data.

Výhled do konce května 2021, pokud by byl trend stále stejný, je následující:
(Je to jen odhad, kolik by bylo případů, kdyby se to vyvíjelo stejným tempem, jako nyní. Nezohledňuje to případná rozvolnění, větší promoření obyvatelstva, či větší proočkovanost, pokud se po Velikonocích bude skutečně očkovat těch 100 000 lidí denně.)
Každým dnem, kdy se mi objeví počet nových případů za další den, se přepočte můj odhad počtu případů do budouccnosti.

Obrázek

Současným tempem bychom se dostali na průměr 2000 nových případů za posledních 7 dní 15. května 2021 a covid-19 bychom vymýtili na 0 případů 16. února 2022. Viz:

Obrázek

Na ty hodnoty průměr asi 150 nových případů denně za posledních 7 dní, které byly obvyklé loni na jaře, bychom se současným tempem dostali letos v srpnu.

A ještě tu dám graf, jak by to vypadalo, kdyby ten trend, který tu byl letos posledního února, byl stále stejný celý letošní rok:
(samozřejmě to jsou nereálná čísla, jen to ukazuje směr, který se to pohybovalo, tento graf ale nepočítá s promořením, očkování a teplejším počasí na jaře a létě.)

Obrázek

Samořejmě by do budoucího vývoje mělo výrazně zasáhnout očkování.
Jakmile bude v počtu nových případů znatelně znát vliv očkování, mohli bychom být na dobré cestě.

Tabulkový dokument covid-19.ods, který jsem vytvořil v aplikaci LibreOffice Calc (alternativa Excelu), vám můžu nějak předat, pokud byste o něj měl někdo zájem.
surfernamare
Udělil poděkování: 97 x
Obdržel poděkování: 117 x

Koronavirus

Příspěvek od surfernamare »

Vedel by si spravit podobnu analyzu pre ceny Eth a Btc? :D
hubertjezpet

Koronavirus

surfernamare píše: 24 bře 2021, 13:17 Vedel by si spravit podobnu analyzu pre ceny Eth a Btc? :D
To bych asi nebyl schopný zvládnout udělat.
Nevím, jaké vědecké nástroje by se hodily pro tvoje potřeby analýzy cen Etherium a Bitcoin. Obchodování na burze s komoditami jako jsou zelenina či měny je složitá záležitost vyžadující mít nastřádané zkušenosti a vypěstovanou citlivost na odhad, jakým se ceny budou vyvíjet dle aktuální či očekávané budoucí situace a já s tím zkušenosti nemám. Existuje ale i obchodování na burze fiktivní, kdy obchoduješ, ale není to skutečné, nepoužíváš skutečné peníze, jen se učíš.

Ve statistice existuje i část ohledně časových řad, kdy se modeluje z současných dat budoucnost. Ceny těch měn závisí asi na spoustě faktorů. V časových řadách, kterými jsou i ceny Bitcoinu či počty nových případů lze třeba najít nějakou sezónnost, má to ale i řadu dalších charakteristik, je to vědní obor, kdy asi budeš potřebovat větší matematické dovednosti, než třeba sčítání čísel do tisíce ve třetí třídě.

Já jsem jen svým selským rozumem obohaceným o mé středoškolské a vysokoškolské studium a obohaceným o ty tisíce hodiny programování vytvořil v tabulkovém dokumentu pár výpočtů souvisejících s covid-19 s daty z Ministerstva zdravotnictví ČR a dal je do grafu.
Z počtu nových případů jsem vypočítal, zda se to zrovna nyní zhoršuje nebo zlepšuje a o jak moc a dále jsem použil i to, že jsou určité trendy (poměr počtu případů dle dne v týdnu vůči průměru za poslední týden), kdy v neděli je nejméně případů, sobota má 2. místo a současné době je nejvíce případů v úterý a od středy do pátku to padá. Tímto jsem předpověděl počty případů v budoucnosti v případě, že by to mělo stále stejný trend jako nyní, což se nestane, trend se mění, toto jen ukazuje, jakým směrem se to nyní ubírá.
hubertjezpet

Koronavirus

MZČR má různé modely pro odhad počtu nových případů denně a počtu hospitalizovaných, jako proměnné tam mají různé okolnosti a model jim z toho vyjede graf, jakým směrem se to bude odvíjet v různých scénářích.
hubertjezpet

Budoucí pandemie lidstva, katastrofické scénáře a co dělat, aby to zalepilo díru po streetování

Tohle nejsou pohádky, to je realita.

Čím bychom mohli zaplnit život v případě, že by v budoucnosti byla nová pandemie nějakého viru, na který bychom ani neuměli udělat vakcínu a ten vir by byl tak agresivní, že bychom se i báli vyjít ven, třeba nějaké zmutované pravé neštovice, reprodukční číslo 8, inkubační doba 3 týdny, smrtnost 20%. Ti, kdo přežijí, by měli kvůli puchýřům zjizvené tělo.

Představte si tu situaci, už byste nikdy nemohli streetovat, žádná naděje, zbývalo by vám třeba ještě 50 let života, nemohli byste opouštět své bydliště, jídlo by rozváželi jednou za měsíc v konzervách vojáci. Žili byste v naprosté izolaci doma navždy, žádný živý kontakt s jinými lidmi, jen komunikace přes Internet online.

Existuje něco, co by nás bylo schopné zabavit do konce života a zaplnit tu díru po zmizení streetování sociálního kontaktu s jinými lidmi naživo.
Představte si to, je vám 25, budete třeba ještě dalších 50 let žít a už nebude nikdy žádné streetování, žádný sex s holkami, žádné balení holek, jen budete do konce života zavřeni doma.

Dokázali by mi některé z následujících činností vynahradit doživotní izolaci a nemožnost streetovat:

naučit se špičkově hrát na piáno všechny možné notové melodie
programování (programování mě baví, ale jde tím vyhořet)
naučit se co nejlépe anglicky (ale na co, když bych už nikdy nemohl opustit domov)

Existuje vůbec něco, co by Vám mohlo vynahradit doživotní nemožnost streetovat, balit holky a mít někdy třeba i sex? To znamená případ žádného světla na konci tunelu, žádná vakcína, jen temno.

Dokázalo by třeba to hraní na piáno vynahradit doživotní nemožnost streetování?

Lidem se již podařilo uměle vytvořit virus pravých neštovic jen s pomocí znalostí genetického kódu tohoto viru. Jako když si dle plánku postavíte domek na stromě. Pokud by unikly pravé neštovice: sice na ně máme vyvinuté vakcíny, ale již se neočkuje 50 let a ty tehdejší vakcíny by se musely znovu vyrobit, trvalo by to dlouho a tyto tehdejší vakcíny by asi již nyní byly ohledně typu výroby zastaralé. Pravé neštovice by také mohly zmutovat a staré vakcíny by na ně už nemusely fungovat. Pokud by unikly pravé neštovice, tak bych si dokázal představit, že až do konce mého života by platila povinnost mít všude mimo domov FFP3 respirátor.
surfernamare
Udělil poděkování: 97 x
Obdržel poděkování: 117 x

Koronavirus

Příspěvek od surfernamare »

Respirator na prave neštovice? Kamo ty si inde :lol:
Čím bychom mohli zaplnit život v případě, že by v budoucnosti byla nová pandemie nějakého viru
Ja dufam, ze sa mi dovtedy podari kupit si vlastnu vinicu a pokusim sa vytvorit najlepšie víno ever. Potom tam budem volat holky na ilegalnu degustaciu.
bixi
Udělil poděkování: 115 x
Obdržel poděkování: 182 x

Koronavirus

Příspěvek od bixi »

surfernamare píše: 24 bře 2021, 13:17 Vedel by si spravit podobnu analyzu pre ceny Eth a Btc? :D
na tom pracuju momentálně já, více v jak vydělat peníze

tohle je ale téma o koronaviru

hubertovi modely jsou už trochu sofistikovanější, ale vychází pouze z minulých dat. jako odhad hezké, ale neberou v uváhu očkování, změny v nařízení ani jiné chování lidí (čím dál více lidí na omezení sere). ono ale je těžké tyhle věci brát v úvahu, až na očkovaní se těžce kvantifikují

MZČR má ještě lepší modely, ale například miliardář a matematik janeček opakovaně tvrdí že jsou ve zkratce k ničemu a zavádí se na základě nich zbytečná opatření. Kde je pravda nikdo neví, pořád jsou to jen modely a ne realita

je mi jasné že tady nejte o předpoveď budoucnosti ale pro hrubý výhled do budoucnosti
hubertjezpet

Koronavirus

Pokud by bylo nějaké rozvolnění dejme tomu 12.4.2021, tak v mé předpovědi očekávám postupné vychylování od mého grafu a zhoršování situace od asi 22.4., koncem dubna očekávám v tomto případě znatelný postupný nástup páté vlny.
Pokud počet nových případů za období několika dní se začne znatelně odchylovat směrem k vyšším číslům v mém modelu, tak logicky mé předpovědi nových případů v budoucnosti poletí vzhůru a třeba místo ústupu mi mé předpovědi budou ukazovat růst počtu nových případů.
Já i z mých výpočtů a grafu vidím, zda se situace zlepšuje či zhoršuje (čára bettering or worsing * 10000). Nyní je stále trend, že reprodukční číslo klesá.

Pokud je reprodukční číslo nad 1 a čára bettering or worsing je nyní pod 10000, značí to, že situace směruje ke snižování reprodukčního čísla a je to dobrý signál.
Pokud bude reprodukční číslo 0.7 a bettering or worsing buda nad 10000, je to pro mě špatný signál a budu potom očekávat nástup další vlny asi ještě dřív, než ministr.
Současná situace vypadá zatím dobře, reprodukční číslo je pod nějakých 0.78 a bettering_or_worsing čára v grafu je pod 10000 a nyní to nevypadá na to, že by reprodukční číslo letělo nahoru.
Pokud by se covid-19 v ČR šířil stále stejně, jako dnes (což se nestane, situace se mění- rozvolnění, další lockdowny, očkování, promoření), tak by covid-19 v ČR byl vymýcen 7.12.2021, což se ale nestane, hranice zavřené nejsou a stále do ČR budou jezdit nakažení lidé ze zahraničí a tím situaci zhoršovat a okresy asi nebudou zavřené navždy.
hubertjezpet

Koronavirus

Zde je úryvek z grafu, oranžově je to, co jsem pro tento týden pondělí až pátek 21.března předpověděl, zeleně je realita, byl jsem blízko, covid-19 v šíření ale zpomalil oproti tomu, co bylo před týdnem a realita je tedy pod oranžovou čárou mého odhadu.

Obrázek
Odpovědět