Cestování

Co se jinam vážně nevejde
zdenek400
Poděkoval: 1 krát
Obdržel poděkování: 2 krát

Cestování

Příspěvek od zdenek400 » 10 bře 2016, 19:38

Zdravím, tenhle dotaz je spíše na Prince, ale samozřejmě budu rád za jakýkoliv další postřehy a reakce. :)

Letos maturuji a tak se snažím soustředit na školu, takže jsem teď hodně omezil výlety do Prahy na streetgame a musím uznat, že mi to chybí :D Každopádně kam směřuji, po střední jsem si ještě zcela nevyjasnil, co chci dál.. jestli chci jít na vysokou, nebo ne, ale v poslední době jsem začal hodně přemýšlet, že bych udělal něco podobného jako ty Princi, jak píšeš v článku "Sbírejte zážitky, akumulujte moudrost" , že jsi jednu dobu hodně cestoval a jen celý dny balil a přespával u neznámých baličů. Hrozně se mi to zamlouvá a myslím si, že by pro mě to mohl být velký posun kupředu.. ztratit zábrany, poznat spoustu nových lidí, nových míst a naučit se improvizovat a spoléhat sám na sebe a jistě spoustu dalšího :) A tak bych tě chtěl poprosit, jestli by ses k tomu mohl nějak rozepsat, napsat svoje postřehy, tipy a rady... Prostě k tomu napsat vlastní příběh.

Jak často jsi měnil lokality?
Vytyčil sis předem nějaký místa kam jsi chtěl?
Jak jsi řešil třeba přespání, když si nesehnal nějakýho neznámýho baliče? tohle mě zajímá nejvíc :)

Zakládám to jako nový téma, jelikož by to mohlo zajímat někoho dalšího, tak aby se mohl, taky případně inspirovat. Předem děkuji.

Nakonec vše dopadne, tak jste si přáli. Pokud to tak nedopadlo, ještě není konec.

Honza
Obdržel poděkování: 22 krát

Re: Cestování

Příspěvek od Honza » 10 bře 2016, 22:50

To všechno jsou dobré otázky. Také mě to zajímá. :)
Pokud ti život zavře dveře k čemukoliv, co rád děláš. Otevři si je. Jsou to dveře, tak byly stvořeny, aby fungovaly.

Fozi
Obdržel poděkování: 1 krát

Příspěvek od Fozi » 10 bře 2016, 23:10

To by mne velice zajímalo! Letos téže maturuji a mám obdobný plán - někam se náhodně vydat, po ČR i mimo ni... ;)

Honza
Obdržel poděkování: 22 krát

Příspěvek od Honza » 10 bře 2016, 23:12

Já v létě pojedu do Londýna, tam budu mít hotel a Streetgame může začít... :)
Pokud ti život zavře dveře k čemukoliv, co rád děláš. Otevři si je. Jsou to dveře, tak byly stvořeny, aby fungovaly.

Fozi

Příspěvek od Fozi » 10 bře 2016, 23:18

Já to vidím na méně tradiční země (Polsko, Litva, Bělorusko...třeba, uvidím, rozhodnu se 26.5 :) )

Princ
Poděkoval: 445 krát
Obdržel poděkování: 1090 krát

Týdny čistě streetgame

Příspěvek od Princ » 11 bře 2016, 18:35

Největší pokroky ve streetgame jsem za svůj život udělal:

1) Když jsme rekonstruovali a týdny nefungovala elektřina :)
2) Když jsem jen cestoval a balil
3) Když jsem se prosadil jako instruktor

Vybral jsem si město a kontaktoval baliče v něm. Vždy o mě byl zájem, byl jsem známý streetgame maniak :) Je třeba budovat si pověst a mít co nabídnout, ne být jen no name, který něco chce.

Udělal jsem si tabulku s jejich telefony a časový rozvrh. Dojel jsem vlakem nebo stopem a obvolával je. Celý den jsem balil a jen rotoval parťáky. Ráno streetgame, v poledne bazén, nějaké rande a večer kluby...

Většinou jsem zůstal pár dní. Občas jsme dělali jen jednodenní výlety do měst v okolí. Někdy jsem využil i byty/pozemky své rodiny.

zdenek400

Re: Týdny čistě streetgame

Příspěvek od zdenek400 » 12 bře 2016, 00:21

Děkuji za odpověď.
Princ píše:Vybral jsem si město a kontaktoval baliče v něm. Vždy o mě byl zájem, byl jsem známý streetgame maniak :) Je třeba budovat si pověst a mít co nabídnout, ne být jen no name, který něco chce.
Tak tahle varianta úplně nepřipadá v úvahu, jelikož si jméno vybudovat nestíhám a baličů znám se vším všudy 5, takže na tomhle stavět nemůžu. Asi budu muset najít jinou možnost, jak tohle uskutečnit.

Nejspíš se stanu poutníkem po čechách a budu spát pod širákem :D Nebo napadají někoho, nějaké další možnosti?

Princ píše:Většinou jsem zůstal pár dní. Občas jsme dělali jen jednodenní výlety do měst v okolí. Někdy jsem využil i byty/pozemky své rodiny.
Ale využít přespání u rodiny bych asi mohl pro začátek a pak přemýšlet o problematice dál. No jsem zvědavej, jak to dopadne. :)
Nakonec vše dopadne, tak jste si přáli. Pokud to tak nedopadlo, ještě není konec.

Jackie
Obdržel poděkování: 13 krát

Příspěvek od Jackie » 14 bře 2016, 17:34

Tak nemusíš rovnou přespávat jen u baličů, existují platformy jako couchsurfing (vygoogli si), kde lidé bezplatně nabízejí místo na spaní, funguje to mezinárodně. :)
All is fair in love and war. :*

Fozi

Příspěvek od Fozi » 14 bře 2016, 23:48

Nebo napadají někoho, nějaké další možnosti?

Když je v létě teplo, lze přespat v opuštěných stavbách, je jich hodně a na venkově v nich ani nepřebývají drogově závislí. Jedinou otázkou je hygiena

zdenek400

Příspěvek od zdenek400 » 15 bře 2016, 17:58

Jackie píše:Tak nemusíš rovnou přespávat jen u baličů, existují platformy jako couchsurfing (vygoogli si), kde lidé bezplatně nabízejí místo na spaní, funguje to mezinárodně. :)
To je zajímavý to si určitě vygooglim, díky! :)

Kuba920 píše:Když je v létě teplo, lze přespat v opuštěných stavbách, je jich hodně a na venkově v nich ani nepřebývají drogově závislí. Jedinou otázkou je hygiena
To bude spíš ta poslední možnost :D

Jackie
Obdržel poděkování: 13 krát

Příspěvek od Jackie » 15 bře 2016, 18:13

Nebo jet pod stan/pod širák.
Nevýhodou je hygiena (šlo by to nějak kombinovat s tím couchsurfingem jednou za čas, nebo s přespáním čas od času u nějakého kamaráda, pokud je máš všude po republice/světě, nebo s campama, kde mají sprchy), která prostě zákonitě nebude taková, na druhou stranu budeš za drsného muže, cestovatele a dobrodruha, na což holky také letí. :)
All is fair in love and war. :*

Princ
Poděkoval: 445 krát
Obdržel poděkování: 1090 krát

Jak si vybudovat pověst

Příspěvek od Princ » 27 bře 2016, 14:30

zdenek400 píše: Tak tahle varianta úplně nepřipadá v úvahu, jelikož si jméno vybudovat nestíhám a baličů znám se vším všudy 5, takže na tomhle stavět nemůžu.
Tohle fórum bude nevyhnutelně důležitější a důležitější. Nechci prozrazovat příliš, ale už teď tu máme pár bohatých lidí a politiků :) Fórum nabízí skvělou příležitost získat si parťáky, mít kde přespávat na cestách, ale také hřát se ve společnosti alfa samců a najít mocné přátele pro své projekty.

Jak si v komunitě uděláš jméno?

1) Dělej streetgame každý den (ale ekologicky) -> automaticky získáš hromadu bláznivých zážitků
2) Stýkej se s lidmi z fóra, choď na kurzy
3) Zaznamenávej do deníku, který vynikne
4) Nahraj si avatar

KapitánLáska
Poděkoval: 19 krát
Obdržel poděkování: 15 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KapitánLáska » 19 dub 2016, 23:52

Někdy v srpnu se vracím zpátky do ČR a budu mít asi 3 volné měsíce. V té době chci udělat dva tripy: První poznávací cesta bude skrz celou Evropu a druhá streetovací po Česku. Budu přespávat u kámošů, lidí z tohoto fóra nebo přes couchsurfing. Mohl bych s sebou ještě něho vzít, ale asi bych nejel celou cestu ve více lidech než ve dvou, aby se to dalo udělat low budget (stopování atd). V každý den budu streetovat a večer chodit do klubů.

Už teď jsem zvědavý, kolik nových věcí zažiju :D :D
"Do you have a lot of possessions? Lot of money in the bank?"
"Possessions making rich? I dont have that type of richness. My richness is life." Bob Marley

zdenek400

Příspěvek od zdenek400 » 20 dub 2016, 13:54

tomek14 píše:Někdy v srpnu se vracím zpátky do ČR a budu mít asi 3 volné měsíce. V té době chci udělat dva tripy: První poznávací cesta bude skrz celou Evropu a druhá streetovací po Česku. Budu přespávat u kámošů, lidí z tohoto fóra nebo přes couchsurfing. Mohl bych s sebou ještě něho vzít, ale asi bych nejel celou cestu ve více lidech než ve dvou, aby se to dalo udělat low budget (stopování atd). V každý den budu streetovat a večer chodit do klubů.

Už teď jsem zvědavý, kolik nových věcí zažiju :D :D

Tak to je hustý ! My jsme s Hitchezem mluvili o něčem podobném, že by jsme o prázniny podnikly, jestli znáš Lowcost Race. Tak tím jsme se inspirovali. Uvidíme jak to dopadne, jestli vůbec něco takovýho podnikneme. Jinak bych se možná i přidal, ale nevím, co bude v srpnu, takže to neber 100% :D

KapitánLáska
Poděkoval: 19 krát
Obdržel poděkování: 15 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KapitánLáska » 21 dub 2016, 01:20

Zdeňku Lowcost Race zní jako skvělý nápad. Klidně bych se do toho zapojil. 2500Kč je sice ultra malý budget, ale za 10 dní se to dá zvládnout jak nic. Asi je to asi dobrá zkušenost v tom, že se zkusíš podívat na peníze z jiného úhlu pohledu.

Jinak ten trip v ČR bych udělal asi na přelomu srpna a září. Chci do toho zakomponovat HipHop Camp nebo Uprising. :) Nejdřív však musím zjistit, jestli se ke mě nechce přidat můj wing z Norska. Kdyby nemohl dojet, vzal bych s sebou kohokoliv jiného. Přednostně asi toho kdo by mi potvrdil účast jako první.
"Do you have a lot of possessions? Lot of money in the bank?"
"Possessions making rich? I dont have that type of richness. My richness is life." Bob Marley

Odpovědět