Jak vybrat mobil podle fotoaparátu

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
Woody
Udělil poděkování: 42 x
Obdržel poděkování: 112 x

Příspěvek od Woody »

Už před tím, než jsem znal streetgame, jsem chtěl mít kvalitní fotky a netahat při tom dycky zrcadlovku ven (stejně ji nemám :D). Takové které budou ostré, nezašuměné, vpodstatě skoro jak očima vyfocené. Vlastním Huawei P Smart, mám ho skoro 2 roky. Nemůžu říct že fotí mizerně, ale ještě by to šlo zlepšit. Při výběru mobilu soudě dle foťáku se tedy rozhoduju podle:

- Počtu megapixelů, ale to snad každej. Víc megapixelů znamená větší rozlišení fotky, což za dostatečných světelných podmínek znamená i kvalitní fotěnu.
- Maximální světelnost (f/číslo. Čím menší číslo, tím lépe). Tohle jsem dlouho nechápal. Můj současnej mobil má f/2. Můj kamarád Drak12 má f/1.8, což je o něco lepší. Je to vlastně jak moc se dokáže roztáhnout 'zornice' fotoaparátu, kolik nejvíc světla může propustit. Čím lepší světelnost, tím lepší fotky za tmy.
- Počet objektivů. Zatím jsem to neprozkoumal, jaké výhody to má, ale já mám dva. Prej se to hodí na takový ty efekty jako portrét, kde jsem já ostrej a pozadí rozmazaný. Asi objektiv navíc bodne, jen nevím v čem :D

Na co se kluci zaměřujete? Jaké máte mobily a jak dobře fotí?

Neoslovit krásnou dívku je jako nepustit starší paní sednout.
Princ
Udělil poděkování: 546 x
Obdržel poděkování: 2378 x

Příspěvek od Princ »

Já mám na Iphonu rád ten psychedelický ultra wide. Nový koupím, až bude ještě širší ultra wide :) Akorát s tím optickým zoomem by měli něco dělat, 2x je slabota.

Celkově mám víc čoček rád, ještě by mě přesvědčilo něco, co jich má 8 :)
Celý recept na úspěch:
1) Každý den cvičit Autentické charisma (7 minut ráno, 7 večer)
2) Každý den oslovit pár holek (kdo se bojí, dá kurz)
3) Tak ob den posilovna
Onfox
Udělil poděkování: 6 x
Obdržel poděkování: 2 x

Příspěvek od Onfox »

Jestli chceš vybírat telefon podle toho, jak fotí tak na to je dobrá stránka dxomark.com :ugeek:
Užívejte života a choďte na streetgame 8-)
Robi
Udělil poděkování: 15 x
Obdržel poděkování: 5 x

Příspěvek od Robi »

Chceš kvalitní fotky tak P30Pro,Mate 30Pro, P40Pro, Mate 40Pro tohle jsou fotomobily.
Princ

Příspěvek od Princ »

Princ píše: 08 lis 2020, 21:33 Akorát s tím optickým zoomem by měli něco dělat, 2x je slabota.
Tak jsem zjistil, že vůbec nejsem sám, každého to slabé telefoto otravuje :) Samsung S21 Ultra už má zezadu čtvrtou čočku - desetinásobný optický zoom, tak doufám, že se to brzy rozšíří všude.

Firemní Iphone jsem jen kvůli 2.5 telephoto z 11 pro na 12 pro max zatím neupgradoval a počkám na další vývoj :)
Celý recept na úspěch:
3) Tak ob den posilovna
martin123
Udělil poděkování: 471 x
Obdržel poděkování: 322 x

Příspěvek od martin123 »

Hlavně že chces všechno blidink eč, a pak mas ajfona... :D
Princ

Příspěvek od Princ »

Tak já v tom nejsem moc zatrvzelý, hlavně to točí líp než můj předchozí mobil :D
martin123 píše: 06 úno 2021, 00:36 Hlavně že chces všechno blidink eč
Jen rád rozvíjím bleeding edge pochopení komunikace, epistemologie nebo biohackingu, elektroniku nemám všechnu nejvíce pokrokovou. Byl by to i drahý koníček :D

Chtěl jsem jen říct, že mám rád hodně čoček a těším se na další :)
Woody píše: 08 lis 2020, 20:13 - Počet objektivů. Zatím jsem to neprozkoumal, jaké výhody to má, ale já mám dva. Prej se to hodí na takový ty efekty jako portrét, kde jsem já ostrej a pozadí rozmazaný. Asi objektiv navíc bodne, jen nevím v čem :D
Telefotem můžeš natáčet věci v dálce, ke kterým by ses fyzicky nepřiblížil (chceš třeba vyfotit hrad zblízka a sám k němu blíž nemůžeš přes řeku). Pouhým software zoomem bys přitom mohl ztratit část kvality.

Telephoto ti taky dá svůj vlastní look - takový jako špionážní, jako bys něco pozoroval sniperkou :) A víc se ti to při pohybu třese, takže můžeš ve scéně budovat napětí... Takže když něco natáčíš, chceš si cíleně vybrat, jestli půjdeš blíž NEBO použiješ jinou čočku. Když se třeba v akční scéně jeden na druhého dívá dalekohledem a ty chceš ten jeho pohled ukázat divákovi, tak to nenatočíš normální čočkou zblízka, ale právě to zdálky telefotem přiblížíš (a máš to bez těch okrajů).

Ultrawide ti naopak vezme více věcí okolo záběru, aniž bys musel odstoupit dozadu. Věci jsou nerovnoměrně zkreslené, s čímž můžeš záměrně pracovat (jako efekt širokých ramen a uzoučkého pasu, který jsem učil na webináři Jak sbalit ženu na Instagramu). Záběry obličeje zblízka přes rybí oko můžou vypadat dost dramaticky (zvýrazní to některé rysy), jak se to dělá třeba v Harry Potter 4, když Harryho podezírají, že hodil své jméno do Ohnivého poháru :) Ultrawide může vypadat hodně krásně a taky psychedelicky, protože když natáčíš video a s kamerou hýbeš, věci díky zkreslení plynule morfují.
Celý recept na úspěch:
3) Tak ob den posilovna
Princ

Příspěvek od Princ »

Woody píše: 08 lis 2020, 20:13 Prej se to hodí na takový ty efekty jako portrét, kde jsem já ostrej a pozadí rozmazaný.
Tam hlavně LIDAR může zlepšit portréty, například v noci (telefon laserovým paprskem měří, jak jsou objekty vzdálené). Bylo by dobré, kdybychom v budoucnu všichni měli v telefonech pořádné lasery :)

Iphone 13 Pro má nově i portrétové video (řečník ostrý, pozadí rozmazané). Viděl jsem ale i nepřesvědčivé výsledky, chce to trochu citlivosti.

Samsung prý umí používat víc čoček naráz? To já nemám a určitě bych si s tím hrál :)
Princ píše: 03 úno 2021, 09:09 Firemní Iphone jsem jen kvůli 2.5 telephoto z 11 pro na 12 pro max zatím neupgradoval a počkám na další vývoj :)
Tak už jsem objednal komunitní Iphone 13 Pro, který má telephoto x3. Ale proniká do něj méně světla, než dříve, takže v horších světelných podmínkách Iphone 13 tajně přechází na digitální zoom místo optického (prostě ořeže to, co má z široké čočky) a to pak může vypadat jako olejová malba. (To je vůbec další téma: nejnovější telefony se fakt hodně brání šumu, občas s tím zajdou asi moc daleko a vytvoří tenhle olejový efekt.)

Nechtěnému tajnému přepínání mezi čočkama Iphonu jde zabránit použitím placené appky Halide Mark II.

Hlavní problém teďka je, že pořádné čočky se do telefonu nevlezou. Musí být maličké a za to platíme cenu. Dobrým řešením může být i koupit si na telefon velkou externí přicvakávací čočku a podle potřeby si ji tam občas nasadit.
Celý recept na úspěch:
3) Tak ob den posilovna
Princ

Příspěvek od Princ »

Tak už jsem hodně testoval Iphone 13 Pro:

- fakt lépe fotí v noci, hlavně s desetivteřinovou expozicí líp než vidím já :)
- telephoto x3 se mi hodí více, než x2
- díky výdrži baterky často zapomenu, že nějaká baterka vůbec existuje :) To z něj dělá mnohem lepší Bootcampový mobil, kde mi občas baterka v zahraničí došla a musel jsem dělat fakt divné hacky, abych se dostal na apartmán.
- jinak je to skoro jak Iphone 11 Pro :)

Moje první rychlá fotka v noci, když jsem běžel z obchodu s PanzerGlass Privacy:
Obrázek
Nesnaží se tedy předstírat, že by byl den.
Celý recept na úspěch:
3) Tak ob den posilovna
Princ

Příspěvek od Princ »

Princ píše: 01 lis 2021, 08:18 Samsung prý umí používat víc čoček naráz? To já nemám a určitě bych si s tím hrál :)
Opravuju, Iphone taky UMÍ nahrát více čoček naráz, jen je potřeba mít na to appku.
Celý recept na úspěch:
3) Tak ob den posilovna
Odpovědět