Alkoholismus

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
Sparky
Udělil poděkování: 24 x
Obdržel poděkování: 1 x

Alkoholismus

Příspěvek od Sparky »

Čaute chlapi,

V poslední době si čím dál více uvědomuju, že mám asi fakt problém s alkoholem (resp. bez něj :lol: )

Vím, že mi to nedělá dobře, dokonce mi to zhoršuje sluch (už 3 roky mám pocit zalehlých uší, přičemž jsem si téměř na sto procent jistý, že to není zalehnutí, ale odumírání sluchových buněk vlivem dlouhodobé intoxikace alkoholem, jelikož jsem byl snad u všech doktorů, kteří by vás napadli, a kteří mi samozřejmě řekli, že jsem naprosto zdravý) a taky cítím, že mi funguje čím dál menší část mozku. Jako by se jeho funkce pořád přesouvala z levé hemisféry do pravé a naopak, přičemž se obě hemisféry pořád zmenšují a já mám tak čím dál větší pocit, že mi funguje jen střed mozku a mozková kůra.

Otázka zní: Jsem magor zralý na psychiatra, který si tohle všechno sugeruje jen na základě nějaké psychické poruchy vzniklé alkoholismem (už jsem CHVÍLI chodil k psychologovi i psychiatrovi, ale bez výsledku) a nebo jsou toto obvyklé biochemické pocity alkoholiků?

Kde se v člověku vůbec bere ta potřeba pořád chlastat, i když ví, že mu to nedělá dobře, kurva?! Proč musím pořád chlempat pivo místo nealka, dopíči?! :D Samozřejmě nemusím dodávat, že balení holek je v tomhle stavu velmi stížené, ne-li nemožné... ;)

jachaknecht
Udělil poděkování: 8 x
Obdržel poděkování: 2 x

Alkoholismus

Příspěvek od jachaknecht »

Ahoj, najdi si něco o tom. Začni wikipedii přes anonymní alkoholiky a další. Hlavně to začni řešit, protože škodiš sobě i okolí. To neděláš něco lepšího co by tě bavilo? Na ženský bych se zatím vykašlal. Co kariera, vzdělání? Najdi si něco, aby tě to zaměstnalo natolik, abys jednoduše na chlast zapomněl. Ja lil taky první ligu, vím o čem to je.
Hammer
Udělil poděkování: 35 x
Obdržel poděkování: 13 x

Alkoholismus

Příspěvek od Hammer »

Může to mít hodně důvodů .
Měl si problémy a hledal si úlevu v alkoholu jako únik z reality a momentální zapomenutí a táhne se to s tebou
Nemáš jak využít volný čas a začal si chlastat , protože ses třeba chytl lidí , jejichž život je jen hospoda
Často si pil až ses rozpil tak , že sis na to zvykl a je to prostě super , už si nedokážeš bez hladinky představit den , s tím je spojný návyk na pivo , proč by sis dával nealko , když si můžeš dát pivo a mít z toho lepší pocit .

Je důležité se zamyslet nad tím co tě k chlastání přivedlo , kam vše vede a uvědomit si ten problém . Pak zastavit celý špatný koloběh a vytyčit lepší cestu . Nejlepší je , najít si koníček , který by tě bavil .
Claune
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 8 x

Alkoholismus

Příspěvek od Claune »

Čau,
taky jsem léta chlastal jak zjednanej. Nutno podotknout, že jsem taky docela sportoval.

Momentálně jsem na 50 dnu bez alkoholu, ani na Silvestra jsem neměl kapku.
Nějak jsem poslední dobou měl čím dál větší kocoviny, už mi to nedávalo co mělo. K tomu druhej den úzkosti jak prase. Při pohledu na kamarády, který žijou po vesnicích a chodí denodenně do hospody jsem si udělal obrázek a usoudil, takhle ne. (Když vidím jejich proměnu za poslední dobu, denně 6 piv panáky jointy...mluvej v holejch větách, každý druhý slovo vole...).

Chlast je jed, normální je nepít.

Pokud chces přestat pít je řešení jediný, vyřadit všechny opilce kamarády ze života, zní to hrozně, ale je to jediný řešení, najít si nový kamarády, nový koníčky a to hlavně sport. PIT HODNE VODY, chut na pivo, dát půl litru vody na ex....
MYSLET NA SEBE! TVUJ ZIVOT! NEZIJES ZIVOT TVYCH KAMARADU CO TE ODSOUDI ZE NEPIJES!

Pijou vlastně slaboši co utíkají sami před sebou, jako je to se všema drogama (kromě halucinogenů, který jsou aplikovány pod zkušeným vedením). Pijou lidi co nevydržej se svojí duší, se sami se sebou...
--
Sparky

Alkoholismus

Příspěvek od Sparky »

Claune píše: 11 led 2021, 17:47 Čau,
taky jsem léta chlastal jak zjednanej. Nutno podotknout, že jsem taky docela sportoval.

Momentálně jsem na 50 dnu bez alkoholu, ani na Silvestra jsem neměl kapku.
Nějak jsem poslední dobou měl čím dál větší kocoviny, už mi to nedávalo co mělo. K tomu druhej den úzkosti jak prase. Při pohledu na kamarády, který žijou po vesnicích a chodí denodenně do hospody jsem si udělal obrázek a usoudil, takhle ne. (Když vidím jejich proměnu za poslední dobu, denně 6 piv panáky jointy...mluvej v holejch větách, každý druhý slovo vole...).

Chlast je jed, normální je nepít.

Pokud chces přestat pít je řešení jediný, vyřadit všechny opilce kamarády ze života, zní to hrozně, ale je to jediný řešení, najít si nový kamarády, nový koníčky a to hlavně sport. PIT HODNE VODY, chut na pivo, dát půl litru vody na ex....
MYSLET NA SEBE! TVUJ ZIVOT! NEZIJES ZIVOT TVYCH KAMARADU CO TE ODSOUDI ZE NEPIJES!

Pijou vlastně slaboši co utíkají sami před sebou, jako je to se všema drogama (kromě halucinogenů, který jsou aplikovány pod zkušeným vedením). Pijou lidi co nevydržej se svojí duší, se sami se sebou...
--
Díky moc kámo za tvou odpověď, máš fakt kurva recht v tom, že bych se měl vysrat na lidi, kteří chlastaj. Problém ovšem nastává v případě, když máš nejlepšího kámoše toho největšího alkoholika, kterého znáš. On totiž vůbec není takovej ten vychlastanej dement, vo kterým píšeš kámo, von je můj nejlepší kámoš už skoro 10 let a nedokážu si představit, že bych se na něho měl teď a tady, kvůli chlastu, vysrat. On je jedinej člověk, se kterým můžu řešit svou složitou povahu a kterej mě s těma všema mýma problémama nepošle do píči, i když by to kolikrát rád udělal... Naopak, skoro vždycky z něho vypadnou ty stejný problémy, a právě proto si tak rozumíme, nejvíc u piva... :roll: :roll:
Uniq
Udělil poděkování: 5 x
Obdržel poděkování: 3 x

Alkoholismus

Příspěvek od Uniq »

ja chlast milujem a tiez milujem byt ozraty a pivo a party atd...
lenze fakt je taky, ze chlast ti naozaj tak ako pisej nici mozgove bunky, doslova ti pohlcuje mozog
takze som sa jedneho dna sam seba spytal, co mam radsej, chlast alebo svoj zivot a svoju cestu...
asi vies co vyhralo...proste som si povedal, ze chlastat proste mozem ked uz budem fakt stary, a ked uz nebudem moct v podstate ani nic moc ine robit. Myslim tym, ze ked moje telo uz skratka nebude vladat sa pohybovat dostatocne rychlo a nebude mat dost sily. Potom uz len budem posedavat pred barakom, fajcit marsky a chlastat a budem si to uzivat.
Ale dokial mam fyzicku silu tak ju proste vyuzijem na to, aby som robil to co mam rad - sex, cestovanie a pod...
mal som uz 2 x v zivote obdobie, kedy som nepil 2 roky a viac a teraz som uz 3 mesiace triezvy a poviem ti, vzdy sa mi tie bunky mam pocit akoby obnovia po istom case. najtazsie su tie prve dva mesiace, hlavne ten prvy. po tom uz prichadzaju dni, kedy zacinam citit zmenu.
dolezite je to vydzrat za akychkolvek okolnosti a neporusit slub, ktory si das, ze nebudes chlastat. ak to vydrzis , bude ti to dodavat silu pokracovat a nakoniec uz ani nebudes mat chut velmi pit.
co sa tyka tvojho najlepsieho kamosa, to je tazke no ked chlasce a nechce s tym prestat. vies, ked vydrzis nechlastat, tak ti pridu potom do zivota novi ludia, ktori tiez nechlascu. ale opustit najlepsieho kamosa je urcite tazke, takze si proste urob nejaky plan ako na to, ci uz s nim alebo bez neho.
tiez ti doporucujem si spysat na papier veci, ktore mas rad a ktore by si este chcel v zivote dosiahnut a kedy by sa tak malo stat a co pre to musis urobit. mne to dost pomohlo.
kazdopadne drzim palce, urcite to ale za to stoji nechastat.
Sparky

Alkoholismus

Příspěvek od Sparky »

Uniq píše: 29 bře 2021, 00:39 ja chlast milujem a tiez milujem byt ozraty a pivo a party atd...
lenze fakt je taky, ze chlast ti naozaj tak ako pisej nici mozgove bunky, doslova ti pohlcuje mozog
takze som sa jedneho dna sam seba spytal, co mam radsej, chlast alebo svoj zivot a svoju cestu...
asi vies co vyhralo...proste som si povedal, ze chlastat proste mozem ked uz budem fakt stary, a ked uz nebudem moct v podstate ani nic moc ine robit. Myslim tym, ze ked moje telo uz skratka nebude vladat sa pohybovat dostatocne rychlo a nebude mat dost sily. Potom uz len budem posedavat pred barakom, fajcit marsky a chlastat a budem si to uzivat.
Ale dokial mam fyzicku silu tak ju proste vyuzijem na to, aby som robil to co mam rad - sex, cestovanie a pod...
mal som uz 2 x v zivote obdobie, kedy som nepil 2 roky a viac a teraz som uz 3 mesiace triezvy a poviem ti, vzdy sa mi tie bunky mam pocit akoby obnovia po istom case. najtazsie su tie prve dva mesiace, hlavne ten prvy. po tom uz prichadzaju dni, kedy zacinam citit zmenu.
dolezite je to vydzrat za akychkolvek okolnosti a neporusit slub, ktory si das, ze nebudes chlastat. ak to vydrzis , bude ti to dodavat silu pokracovat a nakoniec uz ani nebudes mat chut velmi pit.
co sa tyka tvojho najlepsieho kamosa, to je tazke no ked chlasce a nechce s tym prestat. vies, ked vydrzis nechlastat, tak ti pridu potom do zivota novi ludia, ktori tiez nechlascu. ale opustit najlepsieho kamosa je urcite tazke, takze si proste urob nejaky plan ako na to, ci uz s nim alebo bez neho.
tiez ti doporucujem si spysat na papier veci, ktore mas rad a ktore by si este chcel v zivote dosiahnut a kedy by sa tak malo stat a co pre to musis urobit. mne to dost pomohlo.
kazdopadne drzim palce, urcite to ale za to stoji nechastat.
Díky za odpověď kámo, seš fakt frajer, pokud jsi dokázal několikrát tak dlouho abstinovat, protože mě to přijde jako nadlidský úkol.
Já si hlavně neumím představit, co bych dělal místo toho chlastání s kámošem. Dejme tomu, že bych mu řekl, že s ním končím a on by řekl tak jo kámo, dělej si co chceš, ale já budu chlastat jak s tebou, tak i bez tebe, a je jen na tobě, jestli se přidáš, nebo ne.

Já totiž chlastám i sám doma a poslouchám hudbu na YouTube, abych se nezbláznil ze samoty, kterou nemůžu vydržet. Z ní mi pomáhá hlavně onen zmíněný nejlepší kámoš.

Ono to totiž ani není tolik o alkoholismu, jako spíše o sebenenávisti a neschopnosti vydržet sám se sebou... :(
Uniq

Alkoholismus

Příspěvek od Uniq »

odkial si Sparky?
Sparky

Alkoholismus

Příspěvek od Sparky »

Uniq píše: 04 dub 2021, 20:38odkial si Sparky?
Z Orlové, takové menší město u Ostravy, proč?
Uniq

Alkoholismus

Příspěvek od Uniq »

myslim, ze by ti mohlo pomoct sa stretnut s niekym mimo kruhu ludi, s ktorimy sa obvykle stretavas. Ked budes v prahe, v klude sa ozvy.
alkohol a sebanenavist idu podla mna spolu ruka v ruke - prestanes chlastat = zacnes sa mat radsej.
dalsia vyhoda nechlastat je, ze mozog mi funguje spolahlivejsie, rychlejsie a preto sa dokazem viac sustredit na to, co vlastne v zivote chcem.
moja motivacia nechlastat je tiez to, ze sebalutost mi pride ako totalna strata casu.
nehovoriac o tom, ze to stoji kopec loove.
mysli na to, skus to vydrzat mesiac bez alkoholu a uvidis, kam ta to posunie.
drzim ti prsty, urcite to das ak budes velmi chciet...
Chameleon
Udělil poděkování: 27 x
Obdržel poděkování: 11 x

Alkoholismus

Příspěvek od Chameleon »

Doporucuji knizku atomove navyky!! Mohla by ti pomoct a samozrejme se to da vyuzit uplne na cokoliv.. je to brutalni..
Odpovědět