Alkoholismus

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
Sparky
Udělil poděkování: 22 x
Obdržel poděkování: 1 x

Alkoholismus

Příspěvek od Sparky »

Čaute chlapi,

V poslední době si čím dál více uvědomuju, že mám asi fakt problém s alkoholem (resp. bez něj :lol: )

Vím, že mi to nedělá dobře, dokonce mi to zhoršuje sluch (už 3 roky mám pocit zalehlých uší, přičemž jsem si téměř na sto procent jistý, že to není zalehnutí, ale odumírání sluchových buněk vlivem dlouhodobé intoxikace alkoholem, jelikož jsem byl snad u všech doktorů, kteří by vás napadli, a kteří mi samozřejmě řekli, že jsem naprosto zdravý) a taky cítím, že mi funguje čím dál menší část mozku. Jako by se jeho funkce pořád přesouvala z levé hemisféry do pravé a naopak, přičemž se obě hemisféry pořád zmenšují a já mám tak čím dál větší pocit, že mi funguje jen střed mozku a mozková kůra.

Otázka zní: Jsem magor zralý na psychiatra, který si tohle všechno sugeruje jen na základě nějaké psychické poruchy vzniklé alkoholismem (už jsem CHVÍLI chodil k psychologovi i psychiatrovi, ale bez výsledku) a nebo jsou toto obvyklé biochemické pocity alkoholiků?

Kde se v člověku vůbec bere ta potřeba pořád chlastat, i když ví, že mu to nedělá dobře, kurva?! Proč musím pořád chlempat pivo místo nealka, dopíči?! :D Samozřejmě nemusím dodávat, že balení holek je v tomhle stavu velmi stížené, ne-li nemožné... ;)

jachaknecht
Udělil poděkování: 8 x
Obdržel poděkování: 2 x

Alkoholismus

Příspěvek od jachaknecht »

Ahoj, najdi si něco o tom. Začni wikipedii přes anonymní alkoholiky a další. Hlavně to začni řešit, protože škodiš sobě i okolí. To neděláš něco lepšího co by tě bavilo? Na ženský bych se zatím vykašlal. Co kariera, vzdělání? Najdi si něco, aby tě to zaměstnalo natolik, abys jednoduše na chlast zapomněl. Ja lil taky první ligu, vím o čem to je.
Hammer
Udělil poděkování: 22 x
Obdržel poděkování: 5 x

Alkoholismus

Příspěvek od Hammer »

Může to mít hodně důvodů .
Měl si problémy a hledal si úlevu v alkoholu jako únik z reality a momentální zapomenutí a táhne se to s tebou
Nemáš jak využít volný čas a začal si chlastat , protože ses třeba chytl lidí , jejichž život je jen hospoda
Často si pil až ses rozpil tak , že sis na to zvykl a je to prostě super , už si nedokážeš bez hladinky představit den , s tím je spojný návyk na pivo , proč by sis dával nealko , když si můžeš dát pivo a mít z toho lepší pocit .

Je důležité se zamyslet nad tím co tě k chlastání přivedlo , kam vše vede a uvědomit si ten problém . Pak zastavit celý špatný koloběh a vytyčit lepší cestu . Nejlepší je , najít si koníček , který by tě bavil .
Claune
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 4 x

Alkoholismus

Příspěvek od Claune »

Čau,
taky jsem léta chlastal jak zjednanej. Nutno podotknout, že jsem taky docela sportoval.

Momentálně jsem na 50 dnu bez alkoholu, ani na Silvestra jsem neměl kapku.
Nějak jsem poslední dobou měl čím dál větší kocoviny, už mi to nedávalo co mělo. K tomu druhej den úzkosti jak prase. Při pohledu na kamarády, který žijou po vesnicích a chodí denodenně do hospody jsem si udělal obrázek a usoudil, takhle ne. (Když vidím jejich proměnu za poslední dobu, denně 6 piv panáky jointy...mluvej v holejch větách, každý druhý slovo vole...).

Chlast je jed, normální je nepít.

Pokud chces přestat pít je řešení jediný, vyřadit všechny opilce kamarády ze života, zní to hrozně, ale je to jediný řešení, najít si nový kamarády, nový koníčky a to hlavně sport. PIT HODNE VODY, chut na pivo, dát půl litru vody na ex....
MYSLET NA SEBE! TVUJ ZIVOT! NEZIJES ZIVOT TVYCH KAMARADU CO TE ODSOUDI ZE NEPIJES!

Pijou vlastně slaboši co utíkají sami před sebou, jako je to se všema drogama (kromě halucinogenů, který jsou aplikovány pod zkušeným vedením). Pijou lidi co nevydržej se svojí duší, se sami se sebou...
--
Odpovědět