Proč osobní rozvoj pro skoro nikoho nefunguje

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
plysak20
Poděkoval: 6 krát
Obdržel poděkování: 37 krát

Příspěvek od plysak20 » 14 srp 2020, 09:25

Nedávno jsem četl poměrně zajímavý příspěvek u knížky "Myšlením k bohatství", jedná se o skvělou knížku, kterou napsal člověk najatý Carnegiem (v minulosti nejbohatší člověk na planetě), když vyspovídal přes 500 bohatých lidí a na knížce pracoval kolem 10 let, jedná se o celoživotní dílo Napoleona Hilla.

Dotaz zněl: "Proč všichni co si čtou tuto knížku jsou nešťastní a v dluzích". Skoro by to mohlo napovídat, že rady tam zmíněné prostě nefungují. Proč si myslíte, že to tak je? Občas se směju a říkám, že na světě je tolik informací jak si udělat skvělý život, že člověk si stěží jen může vybrat, hodně jich nefunguje, ale mnohé fungují.

Když se ovšem podívám opravdu na to, co lidé dělají, jsem kolikrát překvapen. Nedávno mi jeden kluk vysvětloval, co je to láska k holce, a pak jsem ho viděl pobíhat od jedné k sukni k druhé, přičemž měl přítelkyni. Ale mě povídal o tom, jaký jsem bezcitný, že to beru prakticky. Že on je ten, který se zamiluje.

Slyším lidi povídat o tom, jak jim záleží na ostatních, jak chtějí lepší svět, jak jim jde o ekologii - čímž často myslí používání papírového brčka na palubě letadla, které letí 10.000 km a zamoří naší planetu za jediný den tolik, jako náš předek za celý rok.

Když se člověk podívá opravdu na činy lidí, kolikrát vidí velké prázdno. Mám kamaráda, a když se bavím o jeho životě, o tom co by mohl změnit, udělat lépe, jak se rozvíjet, sotva plácne slovo, kolikrát slyším, že se o tom nechce bavit, ale když dojde na politiku, o tom co by mohli udělat ostatní, co špatně udělali ostatní, a co mohou udělat ostatní, úplně se rozehřeje a je schopen diskutovat hodiny totálně zapálený, mě už to trošku unavuje.

Možná příště, když budete uvažovat o tom, proč osobní rozvoj skoro nikomu nefunguje, podívejte se kolem sebe na lidi, co to říkají. V knížce jim napíšou meditujte denně - kolik měsíců, let, oni tohle udělali? V knize jim napíšou, udělejte si vizi - kolikrát to oni ve skutečnosti udělali? V knize jim napíšou, vytvořte si návyky, kolik měsíců či let jim ty návyky vydrželi?

Ono, ano osobní rozvoj opravdu skoro nikomu nefunguje. Je jen na zamyšlení nás, jestli je to tím, že podávané informace jsou špatné, nebo spíše tím, že je nikdo ve skutečnosti nevyužívá. Slyšel jsem na přednášce jednoho speakera mluvit z publika nasraného člověka - já za všechny tyhle přednášky utratil už milion korun a nic nefunguje, vůbec to nefunguje! A ano, měl pravdu, chození na přednášky, čtení knížek, materiálů, a honění si vlastního mozku, myslíte že to opravdu funguje?

Zajímalo vás někdy, v čem se liší ti, kteří opravdu věci dělají od těch, co si o nich jen čtou a diskutují je? Myslíte si, že to nemůžete být vy, že vy nemůžete být ten, co dává věci do praxe? Taky jsem si to myslel, možná někdy příště o tom, co tenhle mindset u mě změnilo...

--
Tuto sobotu 15/8 pořádám výlet do kempu na diskotéku - viewtopic.php?f=10&t=4872

Honzulinek
Poděkoval: 5 krát
Obdržel poděkování: 1 krát

Příspěvek od Honzulinek » 16 srp 2020, 13:38

Tak když je někdy jelito a nic nedělá, tak co čekáš😂😂

ityity95
Poděkoval: 19 krát
Obdržel poděkování: 8 krát

Příspěvek od ityity95 » 16 srp 2020, 16:41

ja bych neřešil kdo co o mě říká, začni dělat něco kde tě holky ocení. Já se třeba začal učil portréty tak ta cesta k těm holkám tam je. A prachy a kariéra je nepodstatná, holky tohle neřeší. Já když hrál fotbal (nebyl jsem hezkej) tak holky jsem vždy. Teďka se to změnilo. Najdi si koníček co mají rádi holky a připadá jim to sexy. 8-)

Gargamel
Poděkoval: 51 krát
Obdržel poděkování: 19 krát

Příspěvek od Gargamel » 16 srp 2020, 22:27

Řekl bych, že je to přesné.

Ty, kteří si kupují knihy na osobní rozvoj, je možné rozdělit do tří skupin.
1. Ti, co si ty knihy osobního rozvoje kupují, ale nečtou.
2. Ti, co ty knihy i čtou, ale nedělají to, co se v těch knihách píše.
3. Ti, kteří ty knihy čtou a zároveň uplatňují poznatky v těchto knihách načerpané. Asi je takových lidí fakt minimum.

Bohužel právě nestačí si ty knihy kupovat (to je to nejsnažší), je nutné je i číst (to už je těžší) a dělat ty věci, co se tam píšou (to už je nejtěžší).

Sám s tím mám problém. Nakoupeno těch knížek mám tolik, že docela pochybuju, jestli to vůbec stihnu všechno přečíst, možná polovinu jsem toho už přečetl, zbytkem se pomalu prokousávám. Nejhorší je, že ty věci nedělám. Nevím, jestli je to leností nebo neschopností si přečtené věci zapamatovat.

Je to podobné jako když někdo chodí do posilovny, jenže udělá si tam akorát fotku a jde domů. To musí být pro majitele skvělý kšeft, takoví klienti :D.

Ladieslove
Poděkoval: 10 krát
Obdržel poděkování: 14 krát

Příspěvek od Ladieslove » 16 srp 2020, 22:45

Moc dobrý článek...a navíc, včera jsem měl tu možnost poznat Tě osobně...a jsi přesně ten člověk, který nežvaní a na sobě maká. Neznám Tvou "předchozí verzi" Martina...ale i po našem včerejším rozhovoru...je vidět, že pokrok je tam zřejmý...palec nahoru...
...."mysl boha a pohled šelmy"..( citace a překlad ze slovenského originálu tracku od Kali ft. Majk Spirit - Nedotknutelný..:-) )

jachaknecht
Poděkoval: 8 krát
Obdržel poděkování: 2 krát

Příspěvek od jachaknecht » 19 srp 2020, 08:23

ityity95 píše:
16 srp 2020, 16:41
ja bych neřešil kdo co o mě říká, začni dělat něco kde tě holky ocení. Já se třeba začal učil portréty tak ta cesta k těm holkám tam je. A prachy a kariéra je nepodstatná, holky tohle neřeší. Já když hrál fotbal (nebyl jsem hezkej) tak holky jsem vždy. Teďka se to změnilo. Najdi si koníček co mají rádi holky a připadá jim to sexy. 8-)
Co se týče peněz, tak doporucuju je mit a cim vic tím lip. Schopnost vydělat peníze je sexy, ale nemachrovat a neohanet se jima. Penize jsou dobry i třeba na nakup kurzu od Prince.

Majkl
Poděkoval: 86 krát
Obdržel poděkování: 147 krát

Příspěvek od Majkl » 19 srp 2020, 13:12

Jo, taky jsem si toho všiml. Podle mě je to tím, že lidé se chtějí hlavně cítít dobře.

Koupit a přečíst si knížku, jít na seminář, uvědomit si něco nového, všechno to mám dává dobré pocity. Vždycky, když najdeme novou revoluční informaci, říkáme si "Tohle je ono! Můj nový život bude super!". Troufl bych si říct, že někteří lidé jsou na těhle pocitech přímo závislí. Nechtějí se ani tak moc zlepšovat, chtějí mít že sebe dobrý pocit, že se zlepšují. Proto je to tak velký byznys.

Sám jsem byl dlouho závislý na podobné věci, a to na představách mé budoucnosti. Klidně jsem si celé dny jenom představoval, jak super bude život, tak příjemné to bylo. Říká se tomu mentální masturbace, a je pocitově hodně podobná té normální. Nebezpečná věc.

Každopádně co že to ostatním nefunguje, my víme že hlavní je AKCE 🔥🔥🔥
The most dangerous thing you can do in life is play it safe - Casey Neistat

Vlákno Jak vydělat peníze

TristanPRG
Poděkoval: 64 krát
Obdržel poděkování: 48 krát

Příspěvek od TristanPRG » 04 zář 2020, 13:44

Majkl píše:
19 srp 2020, 13:12
Troufl bych si říct, že někteří lidé jsou na těhle pocitech přímo závislí. Nechtějí se ani tak moc zlepšovat, chtějí mít že sebe dobrý pocit, že se zlepšují. Proto je to tak velký byznys.
Sám jsem byl dlouho závislý na podobné věci, a to na představách mé budoucnosti. Klidně jsem si celé dny jenom představoval, jak super bude život, tak příjemné to bylo. Říká se tomu mentální masturbace, a je pocitově hodně podobná té normální. Nebezpečná věc.
Tak v tejto vete vídím doslovne do písamena svoj život a myslenie:) po každom živom seminármi osobného rozvoja, prednáške, či online webinári, čítaní kníh k tomu, či ebooku, alebo jedného z kopy programov, ktorý ako som čítal referencie niektorých brutálne posunul, behom týždňov, mesiacov,...a ja ich mám kopu a rozmýšľam jak k tomu sakra prišli:) A predstavujem si to teda ďalej..a ďalej...:)

Jakub Očko
Poděkoval: 7 krát
Obdržel poděkování: 1 krát

Řešení?

Příspěvek od Jakub Očko » 16 zář 2020, 06:14

Měl jsem to stejně (v některých oblastech života pořád mám :D), ale dost pomáhá zpomalit, soustředit se na míň konkrétních materiálů a postupně ty tipy implementovat.

Většina lidí nezvládne během jednoho týdne zařadit ledový sprchy, meditaci, posilování, pořádnej jídelníček,...po chvíli to většinou vzdávají, protože to je moc věcí co ze začátku vyžadují vůli :).

Když se budeš soustředit jen na jednu (někdo zvládá i více) část seberozvoje, postupně budeš potřebovat míň a míň vůle a ten proces se ti zautomatizuje.

Myslím, že na webu je o vůli nějaký článek taky :D
Jaký si to uděláš, takový to máš.
Nemáš peníze? Začni vydělávat. Nemáš svaly? Začni cvičit. Nemáš holky? Začni se seznamovat.
Přiznej se. Jsi vlk nebo ovečka?

Odpovědět