Odemkni svou nejatraktivnější možnou verzi! 💘🚀 Přitažlivost právě vyšla!

Spánek, usínání, vstávání

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
hubertjezpet
Poděkoval: 20 krát
Obdržel poděkování: 61 krát

Příspěvek od hubertjezpet » 30 bře 2020, 10:41

Máte tu někdo, prosím, nějaký nápad, jak se přinutit ráno vstát, pokud se mi nechce a cítím únavu. Polít se vodou? Dát budík daleko od postele?
Usnutí večer je druhotný problém. Pokud se mi podaří vstát dříve vždy, o to snáze usnu další večer. Čím dříve usnu večer, tím snáze ráno brzo vstanu.

Vím, že když bych se přemohl, únava by mě přešla a už ani by se mi nechtělo spát. Špatně ale podle mě je zůstat ležet v posteli a usnout znovu.

Ohledně usínání vím o pravidlech jako vyvarovat se modrého světla nebo si zapnout filtr modrého světla, vyvarovat se kofeinu.

Vím, že existují i nějaké triky, jak usnout. Já vím, že usínám v okamžiku, kdy moje množství myšlenek klesá k nule.

Mým snem je každý den usnout v 20:00 a probudit se vyspalý v 4:00.

Asi bych se měl večer vyvarovat modrého světla, kofeinu, který je například v čaji, jídla. Jít spát o hodinu dříve, než chci usnout. Pokud chci usnout v 20:00, měl bych jít spát v 19:00. Zkusím to asi jako pokus

Princ
Poděkoval: 490 krát
Obdržel poděkování: 1395 krát

Příspěvek od Princ » 30 bře 2020, 11:19

Právě teď je východ slunce 6:41. Vstávat ve 4:00 letního času nepotřebuješ, to máš fakticky 3:00 pravého času. Ve tři ráno všichni spí, to každý ví! :)

Když dnes půjdeš spát v 19:00, prošvihneš západ slunce, který teď máme tak 19:30. Tím bys záměrně spal za světla a vstával za tmy.

Ideál právě teď může být usnout okolo 22:30 (velice brzo, fakticky 21:30 opravdického času) a vstát kolem 6:30.

Tvá únava může být lecčím. Začal bych skálopevnou ranní rutinou a krevním testem včetně hormonálního panelu.

Otevřít oči a hned jít na ledovou sprchu, to se dá zautomatizovat a brzy to nestojí moc sil, pokud si nějaký biohacker třeba obří dávkou magnézia před spaním nesestřelí ještě ranní kortizol...
"Přitažlivost potřebná k sexu je menší, než přitažlivost potřebná, aby vám žena dala kompliment."
Přitažlivost, 25. 5. 2020

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 30 bře 2020, 11:28

Princ píše:
30 bře 2020, 11:19
Právě teď je východ slunce 6:41. Vstávat ve 4:00 letního času nepotřebuješ, to máš fakticky 3:00 pravého času. Ve tři ráno všichni spí, to každý ví! :)

Když dnes půjdeš spát v 19:00, prošvihneš západ slunce, který teď máme tak 19:30. Tím bys záměrně spal za světla a vstával za tmy.

Ideál právě teď může být usnout okolo 22:30 (velice brzo, fakticky 21:30 opravdického času) a vstát kolem 6:30.

Tvá únava může být lecčím. Začal bych skálopevnou ranní rutinou a krevním testem včetně hormonálního panelu.

Otevřít oči a hned jít na ledovou sprchu, to se dá zautomatizovat a brzy to nestojí moc sil, pokud si nějaký biohacker třeba obří dávkou magnézia před spaním nesestřelí ještě ranní kortizol...
Obří dávku magnézia určitě zkusím, abych věděl, co to se mnou udělá.. Ráno mám asi často vysoký kortizol. Hodně kortizolu dle mě se rovná potřebě hodně magnézia.

aldot
Poděkoval: 138 krát
Obdržel poděkování: 27 krát

Příspěvek od aldot » 30 bře 2020, 11:39

hubertjezpet píše:
30 bře 2020, 10:41
Máte tu někdo, prosím, nějaký nápad, jak se přinutit ráno vstát, pokud se mi nechce a cítím únavu. Polít se vodou? Dát budík daleko od postele?
Usnutí večer je druhotný problém. Pokud se mi podaří vstát dříve vždy, o to snáze usnu další večer. Čím dříve usnu večer, tím snáze ráno brzo vstanu.

Vím, že když bych se přemohl, únava by mě přešla a už ani by se mi nechtělo spát. Špatně ale podle mě je zůstat ležet v posteli a usnout znovu.

Ohledně usínání vím o pravidlech jako vyvarovat se modrého světla nebo si zapnout filtr modrého světla, vyvarovat se kofeinu.

Vím, že existují i nějaké triky, jak usnout. Já vím, že usínám v okamžiku, kdy moje množství myšlenek klesá k nule.

Mým snem je každý den usnout v 20:00 a probudit se vyspalý v 4:00.

Asi bych se měl večer vyvarovat modrého světla, kofeinu, který je například v čaji, jídla. Jít spát o hodinu dříve, než chci usnout. Pokud chci usnout v 20:00, měl bych jít spát v 19:00. Zkusím to asi jako pokus
strúčik cesnaku, ľubovníkovy čaj alebo valerianovy čaj
Dormeo - výzivovy doplnok, nie je spoľahlivý, ale zo začiatku pomôže.
pohyb, vyvetrat - snáď berieš ako samozrejmosť.
hudbu - nie relaxačnú z youtube, ale nejakú s nízkym Bpm

tiež si myslím že kľudne stačí povedzme o 21.30(letného) a vstať o 5.00. dôležitá nie je ani tak dĺžka ako kvalita/hĺbka. sú techniky, kedy aj krátky spánok cez deň ti dodá energiu a pritom neposunie večierku. a kvalita spánku ti pomôže aj ráno vstávať, lebo telo sa samé zobudí, keď má dosť energie.

aldot

Příspěvek od aldot » 30 bře 2020, 11:44

Princ píše:
pokud si nějaký biohacker třeba obří dávkou magnézia před spaním nesestřelí ještě ranní kortizol...
len či som správne pochopil:
ak si dám príliš veľa magnezia večer, tak ráno mám problém vstať? užívam magnezium aj ráno aj večer, ak by to malo robiť problém, len si ho presuniem na inú dobu.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 30 bře 2020, 12:06

Princ píše:

Můj praktický lékař mi minulý rok dělal testy na krev a nic nenašli. Asi to byli nějaké testy typu letem světem.
Můj praktický lékař umí jediné, poslat mě na psychiatrii. Psychiatr umí jediné, mávat na mě předpisem na antidepresiva, která stejně neberu.
Antidepresiva mi nezmění chybné myšlenkové vzorce a únavu naopak prohloubí. Takže si budu muset změnit myšlenkové vzorce sám.

Myslím, že je lepší brát vysoké dávky hořčíku glycinát než nějaká antidepresiva.

Asi si nechám v budoucnosti udělat nějaké pořádné krevní testy na vlastní náklady, doufám, že je to možné.

Princ

Příspěvek od Princ » 30 bře 2020, 12:41

Krevní testy od praktika jsou OK základ, přidělal bych k nim urologa (včetně štítné žlázy, pokud od praktika nebyla).

Psycholog s tebou může víc pokecat, pokud nechceš rychlý předpis od psychiatra.
aldot píše:
30 bře 2020, 11:44
len či som správne pochopil:
ak si dám príliš veľa magnezia večer, tak ráno mám problém vstať? užívam magnezium aj ráno aj večer, ak by to malo robiť problém, len si ho presuniem na inú dobu.
Sám magnézium večer užívám, pouze moc velká dávka uspávacích suplementů může snížit kortizol ještě ráno.
"Přitažlivost potřebná k sexu je menší, než přitažlivost potřebná, aby vám žena dala kompliment."

Princ

Ranní kortizol

Příspěvek od Princ » 30 bře 2020, 12:42

hubertjezpet píše:
30 bře 2020, 11:28
Obří dávku magnézia určitě zkusím, abych věděl, co to se mnou udělá.. Ráno mám asi často vysoký kortizol. Hodně kortizolu dle mě se rovná potřebě hodně magnézia.
Ranní kortizol ti pomáhá vstát. Chceš optimální kortizol, ne moc nízký nebo vysoký.

aldot

Příspěvek od aldot » 30 bře 2020, 14:23

Ešte jedna životná skúsenosť.
Zaspatie dosť ovplyvní aj miera únavy/bolesti. pri prekročení určitej hranice to telo dostane do stavu, že človek proste nezaspi, resp. stále sa budí alebo má plytky spánok.
V takýchto prípadoch je dobrým uspavacim prostriedkom aj analgetikum(paracetamol alebo kyselina acetylsalycilova). samozrejme nie dlhodobo. Eventuálne dobrá masáž.

dobrý prostriedok je aj poriadne sa najesť, tak zaspavaju bábätká. to ale nie je zdravotne správne. (plný zaludok spúšťa tvorbu serotoninu)

v podstate, z psychologického hľadiska je vhodné doplniť si serotonin. Napriklad ľadový šalát je fajn. myslím si že aj výživky na spanie podporujú práve tvorbu serotoninu, ale ten sa dá doplnit stravou, netreba na to urgentne chémiu.

JirZa
Poděkoval: 56 krát
Obdržel poděkování: 56 krát

Příspěvek od JirZa » 30 bře 2020, 18:10

Me se libi jak hubert v kazdem prispevku popise podrobne svuj problem, pak napise i presne jake reseni ma ten problem, ale pak to stejne neudela.
Obrázek

Výzvy na fighty rovnou do DM a nezapomeňte připsat i kolik z toho budu mít.

hubertjezpet

Příspěvek od hubertjezpet » 01 dub 2020, 08:58

Včera jsem si nainstaloval do mobilu aplikaci na buzení.
Dnes ráno jsem musel splnit nějaké úkoly, aby budík přestal zvonit.
Po dokončení úkolů se mi už nechtělo spát a cítím se lépe, než když jsem spal třeba o několik hodin více.

Uvidím. Dnes mám šanci brzy usnout.

Princ

Příspěvek od Princ » 01 dub 2020, 09:00

No v ložnici nevedu žádnou elektroniku. Doporučuji ten mobil alespoň co nejdále od hlavy a v leteckém režimu.

aldot

Příspěvek od aldot » 01 dub 2020, 09:29

hubertjezpet píše:
01 dub 2020, 08:58

Uvidím. Dnes mám šanci brzy usnout.
Stačí teply čaj na noc bez cukru. Alebo zababušiť sa. Ono aj príjemné teplo je dobrým uspavacim prostriedkom.

A nerozmýšľal si nad tým že budeš zaspávať po sexe? Aj ranajší sex je lepší budík ako mobil. Navyše ťa to nabije aj energiou, že celý deň budeš slapat ako švajčiarske hodinky. 😉

Horrson
Poděkoval: 19 krát
Obdržel poděkování: 15 krát

Příspěvek od Horrson » 01 dub 2020, 09:36

Borci, no offense, ale není hořčík náhodou nakopávací? Mně to jednou dala jistá slečna po prosouložené noci kdy jsem měl celý den jezdit se šalinou, s tím že jako nouzový řešení mi to tu šichtu pomůže dojezdit, ale nesmím to brát pořád, pak se efekt snižuje až úplně zmizí (tělo si na to asi zvykne a spát se prostě musí)

Jinak žádný zobky neberu a nechci, mám problém si vzít obyčejnej brufen když mně bolí palice jak střep, takže sorry za lama dotaz, nejsem v oboru vůbec kovanej, ale ten hořčík v pytliku mně docela nadchnul. A vy to zobete na noc.... Tak jsem zmatenej :)
The only thing worse than being wrong is staying wrong.
-Sun Tzu

Ženský jsou moje prokletí, zvlášť ty, kvůli kterým chlapi mění závěti

Princ

Příspěvek od Princ » 01 dub 2020, 09:47

Jen jestli to byl horčík... :)

Hořčík v těle pomáhá jak s energií, tak s uklidněním. Má ohromné množství funkcí. U akutního účinku záleží, v jaké formě jej přijmeš. Například magnézium malát je mírně energizující, magnézium glycinát uklidňující.

Na suplementaci hořčíkem nevzniká tolerance, je to naopak jeden ze základních suplementů, který bych doporučil skoro každému.

Je to normálně minerál, obsažený třeba v zelené zelenině nebo kakau. Akorát jak klesá kvalita půdy, většina populace je nedostatková.

Odpovědět