Maturitní práce

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
JirZa
Poděkoval: 43 krát
Obdržel poděkování: 23 krát

Maturitní práce

Příspěvek od JirZa » 17 led 2020, 23:50

Našel by se tu někdo schopný mi napsat maturitní práci? Jde o marketing. Na ceně bychom se domluvili určitě. 😇

Obrázek

Princ
Poděkoval: 460 krát
Obdržel poděkování: 1208 krát

Maturitní práce

Příspěvek od Princ » 18 led 2020, 08:16

Kamo ale tak to by ti pomohlo napsat si to sam, to muze byt sranda :)
Tvrdá práce na sobě šlechtí, co si ale zvýšit motivaci pár snadnými výsledky už v průběhu?

Obrázek

JirZa

Maturitní práce

Příspěvek od JirZa » 18 led 2020, 09:40

S čim by mi to pomohlo? 😅
Obrázek

Princ
Poděkoval: 460 krát
Obdržel poděkování: 1208 krát

Proč by měl každý umět trochu marketingu

Příspěvek od Princ » 18 led 2020, 10:28

Každému se hodí trocha marketingu. Hlavně pokud v budoucnu zvažuje podnikání. Ale i celkově, ať člověk dělá cokoli, potřebuje umět prodat sám sebe. Sebeprezentace je důležitá - marketing mi pomáhá obléct, strukturovat trénink, uspořádat byt... Považuji jej za součást emoční inteligence:

Máš špatný marketing - mluvíš o sobě. Máš dobrý marketing - mluvíš o lidech.

Trenér kulturistiky se divil, proč se chodím učit pózování, když neplánuju soutěžit. No protože sebeprezentace je důležitá! Proč asi chodím na lekce zpěvu? Hlas je součástí image!

Učit se na základkách trocha prodeje a ekonomie, zřejmě máme méně válek :) Potkat dobrého prodejce je výborný zážitek - naslouchá tvým potřebám a snaží se vyřešit tvůj problém. Magic jako vyjednavač světové úrovně je zároveň super parťák, protože je trénovaný naslouchat, nepřekračuje tvé hranice a dá ti přesně to, co chceš. Dovolená s Magicem vs. s mým taťkou, který není trénovaný prodejce :) :

"Mám jedinou podmínku - abych měl vlastní ložnici," oznámím. Taťka mi ji nerezervuje, a na poslední chvíli se mě snaží přesvědčit, abych jel, protože to platí on, protože to je blíž... Ale to je mi jedno! Já chtěl ložnici! Magic může položit otázky jako: "Jsi ochoten zaplatit víc, pokud budeš mít vlastní ložnici? Jsi ochoten posunout termín, pokud budeš mít vlastní ložnici? Jsi ochoten jít trochu déle, pokud budeš mít vlastní ložnici?" A já na vše odpovím ano, protože mi šlo o tu ložnici! Taťka se snaží smlouvat o jediné věci, přes kterou nejede vlak, kdežto Magic mi dá, co chci, a smlouvá o všem ostatním, pro mě nedůležitém. (Rakouská ekonomická škola: hodnota je subjektivní, proto každou dobrovolnou směnou bohatnou oba.)

Celkově se stačí dívat, jak s tebou jednají korporace (slušně, na bázi dobrovolnosti - pokud se ti to nelíbí, nemusíš kupovat), a jak jedná stát (děláme, co chceme, nemůžeš si totiž vybrat, případně si to vezmeme násilím). Pak vynikne komičnost té rétoriky, kdy stát, největší vrah celé historie, údajně potřebujeme na ochranu před vrahy nebo před "hamižnými" korporacemi :)

Kdo je hamižný, musí se sakra snažit, aby ti dal co potřebuješ a co rád vyměníš za své peníze. Byznysy sledují svou reputaci, chrání značku, velice často se podílejí na charitě... Marketing je prostě takové světové dobro :) A učit se marketing ti dá cenné dovednosti, jako zajímat se o opravdové potřeby a motivace lidí, budovat si pověst dobrého člověka, umět jasně a srozumitelně komunikovat...

Na Mr. Olympia hodnotí i vystupování, hledají vhodného ambasadora celého sportu... Pokud ten kulturista nerozumí marketingu, nevyhraje to. Pokud hledám číšníka, potřebuju někoho, kdo bude upsellovat nápoje a dezerty, ne člověka, co po objednávce odnese lístek pryč... Představ si Rammstein hudbu bez celé té pečlivě promyšlené image...
Tvrdá práce na sobě šlechtí, co si ale zvýšit motivaci pár snadnými výsledky už v průběhu?

Obrázek

JirZa

Maturitní práce

Příspěvek od JirZa » 18 led 2020, 15:27

Ono marketing neni primo to tema prace.. jen to spada do nej jakoby.
Obrázek

Anngel
Poděkoval: 1 krát
Obdržel poděkování: 5 krát

Maturitní práce

Příspěvek od Anngel » 19 led 2020, 20:35

JirZa píše:
18 led 2020, 15:27
Ono marketing neni primo to tema prace.. jen to spada do nej jakoby.
Jirko, já si myslím že máš marketing rozhodně dost propracovanej, hlavně ten v ulicích u Staromaku :DD
„Člověka soudíme ne podle toho, co o sobě říká, nebo co si o sobě myslí, ale podle toho, co dělá.“

Dokud to uzvednu, tak se s tím jen kamarádím..

JirZa

Maturitní práce

Příspěvek od JirZa » 19 led 2020, 21:46

Anngel píše:
19 led 2020, 20:35
Jirko, já si myslím že máš marketing rozhodně dost propracovanej, hlavně ten v ulicích u Staromaku :DD
Ahahaha, tam ale tenkrát chyběla ekonomika 🤣
Za to bych si nakopal 🤣
Obrázek

Odpovědět