Důležitost procitnutí

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
hubertjezpet
Poděkoval: 24 krát
Obdržel poděkování: 65 krát

Důležitost procitnutí

Příspěvek od hubertjezpet » 03 led 2020, 08:11

Také to někdo z Vás zažívá:
Mít malinkatou komfortní zónu, bát se z ní vyjít, cítit úzkost, strach, obavy, marnivost, život ve spěchu, nežít ale jen přežívat, cítit marnost svého života, vidět, jak všechny holky dělají, že vás nevidí.

Potom se jeden den odhodláte, je třeba víkend, jedete třeba do Prahy, máte na to celý den a klid. Ten den se odhodláte oslovovat, rozšiřujete si komfortní zónu, nálada roste, úzkost zcela mizí. Strach se mění na pocit vzrušení a chcete oslovit další a další.

V ten den si uvědomíte: To je ono. To je ta odpověď na můj život. V ten moment procitnete. V ten den poznáte, jaké to je žít naplno.

Důležité je zažít pocit procitnutí co nejčastěji.
Čím více budeme oslovovat, tím více zažijeme pocit procitnutí a tím více budeme žít naplno a cítit přítomný okamžik a o to méně přestaneme přežívat.

Třeba také někdo z Vás jako já byl již několikrát oslovovat (třeba jen jednou za půl roku), cítil se ten den skvěle, potom ale upadnul v další dny zase do svého původního života.

Jsme zvyklí na svoji komfortní zónu. Jeden den oslovujeme, třeba hodně. Pokud další den nepokračujeme oslovováním, naše tělo se vrací na původní naladění.

Máme třeba strach oslovovat, ačkoliv kdybychom oslovovat začali, ten pocit strachu by po pár oslovení zmizel.

Vidím tenkou hranici mezi tím zažít špatný promarněný život a zažít život naplno. Stačí překonat svoji komfortní zónu a otevřou se nám dveře a úplně nové možnosti nového světa.

Třeba já. Momentálně neoslovuji. Stačilo by se mi jeden den překonat a oslovit třeba 50 holek a v další dny pokračovat v oslovování, kdy bych již necítil tak velký strach a najednou bych žil úplně jiný život. Místo přežívání bych každý den řekl třeba 10 holkám "Ahoj, jak se máš?"

Ta hranice je tak tenká. Strach nás často drží v kleci. Stačí strach překonat a on už nebude mít takovou sílu a najednou můžeme zažít úplně jiný život.

Pokud bych to aplikoval na mě, měl bych v neděli 5.1.2020 jet do Prahy a celý den oslovovat a procitnout.

Myslím, že člověk může žít v jednom z dvou módů přežívat/procitnout a žít naplno.

Je velký rozdíl mluvit za měsíc s 0 holkami a s 100 holkami (díky streetgame).

Ze zkušeností vím, že pokud jsem se překonal a šel oslovit, strach rychle klesnul. Je to asi z toho důvodu, že pokud mám malou komfortní zónu a oslovil jsem třeba naposledy před 3 měsíci, je to již dlouho, dlouho jsem tu činnost nedělal a mám strach. Oslovím a ukážu tím tělu, že to není nic extra a že nemusí reagovat přehnaným strachem.

Myslím, že k úspěchu nás dělí jen málo, stačí začít něco dělat.

Myslím, že zrovna Princ někde psal, že v různých oblastech je často snadné uspět, stačí narozdíl od ostatních začít vůbec něco dělat.

Někdy zažívám silnou úzkost a záchvaty paniky, ze zkušeností ale vím, že pokud se překonám a oslovuji, veškerý strach mizí.

Smyslem tohoto příspěvku je asi důležitost streetaře procitnout a nenechat procitnutí odejít, oslovovat každý den a neustále znovu a znovu procitnout ten pocit žít naplno.

Také je důležité se správně myšlenkově naladit, myslet pozitivně.

Jde asi o to si vybudovat rozšiřováním komfortní zóny nové neuronové spoje.

Pokud máme malou komfortní zónu, neoslovujeme a zažíváme neustále strach, máme v mozku mnoho neuronových spojení vyvolávající úzkost. Pokud ale budeme oslovovat, tak náš mozek už nebude moci tak snadno přepnou na neuronovou dalnici strachu, třeba zapne novou neuronovou dálnici vybudovanou pomocí streetgame.

Daddy
Poděkoval: 9 krát
Obdržel poděkování: 30 krát

Důležitost procitnutí

Příspěvek od Daddy » 09 úno 2020, 20:22

Huberte, s tou tenkou hranicí to cítím stejně. Je potřeba prostě ZAČÍT a pak neusnout na vavřínech. Pro někoho to může být právě to první oslovení, pro někoho třeba kurz, ale je to ten prvotní impulz, který ti může změnit život.

Lucas
Poděkoval: 252 krát
Obdržel poděkování: 129 krát
Kontaktovat uživatele:

Důležitost procitnutí

Příspěvek od Lucas » 13 úno 2020, 12:00

Huberte co chceš v životě dělat? Kam směřuješ?
Když odpovíš na tyhle otázky, tak uvidíš, že se tvoje myšlení posunem správným směrem. 😉
Člověk by si měl ve svém srdci vytvořit pravý záměr a uskutečnit ho. - James Allen

Odpovědět