Pokojové rostliny a houby

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
4. Orgasmus
Poděkoval: 11 krát
Obdržel poděkování: 10 krát

Pokojové rostliny a houby

Příspěvek od 4. Orgasmus » 20 bře 2019, 22:28

Jsou nějaké pokojové rostliny, které jsou vyloženě dobré, pro naše zdraví?

Které jsou nejlepší na čištění vzduchu?

Slyšel jsem o levanduli a aloe vera..

Princ
Poděkoval: 421 krát
Obdržel poděkování: 995 krát

Pokojové rostliny

Příspěvek od Princ » 21 bře 2019, 09:05

Připravuju o tom velký článek, kde budou rozepsané konkrétní nebezpečné chemikálie, čím škodí, které rostliny co čistí, jak je pěstovat pro maximální čistící schopnosti... :)

Zrychleně ale teďka doporučuju hlavně tchýnin jazyk. Většina rostlin produkuje hodně kyslíku ve dne, a v noci ho mírně vydýchává. Tenury umí produkovat kyslík i v noci a představují tak jednu z nejlepších myslitelných květin do ložnice. Takže se ve spánku nepřiotrávíš CO2, což je jeden z častých důvodů ranní únavy (vedle dehydratace a narušeného cirkadiálního rytmu, o kterém budu psát taky).

Princ

Pokojové rostliny

Příspěvek od Princ » 05 dub 2019, 15:44

Článek Čerstvý vzduch jako nootropikum + květiny, které ho čistí, dnes vyšel!

Lajkujte prosím na FB, ať už se nesetkáváme s místnostmi bez květin ;) (Ostatně zahrnul jsem tam mnoho řešení i pro prostory, kde na klasické květináče není místo.)

Princ

Článek o další rostlině

Příspěvek od Princ » 05 dub 2019, 17:36

Základní série článků o biohackingu je tímto hotova.

Lajků je už docela dost, takže pokud to tahle bude pokračovat a ještě pár přibude, speciální Biohackovací článek o trávě bude!

Tygr
Poděkoval: 42 krát
Obdržel poděkování: 88 krát
Kontaktovat uživatele:

Pokojové rostliny

Příspěvek od Tygr » 07 dub 2019, 22:02

4. Orgasmus píše:
20 bře 2019, 22:28
Jsou nějaké pokojové rostliny, které jsou vyloženě dobré, pro naše zdraví?

Které jsou nejlepší na čištění vzduchu?

Slyšel jsem o levanduli a aloe vera..
CBD Cannabis :)
Nechci holku....chci jich pět.
Risk je zisk.
Bez práce nejsou koláče.
Komu se nelení, tomu se zelení.

Princ

Pokojové rostliny

Příspěvek od Princ » 10 dub 2019, 21:17

Dnes druhý rostlinný článek vyšel!

Lajkujte na FB, jestli mám s biohackerskou sérií článků ještě chvíli pokračovat i po přednášce :)

Princ

Pokojové rostliny

Příspěvek od Princ » 12 dub 2019, 14:05

Tak biohackerská série končí, ale občasné články o svádění budou dál ;)

4. Orgasmus
Obdržel poděkování: 10 krát

Pokojové rostliny

Příspěvek od 4. Orgasmus » 13 dub 2019, 02:41

Princ píše:
12 dub 2019, 14:05
Tak biohackerská série končí, ale občasné články o svádění budou dál ;)
Dávám “To mě štve”

Princ

Pokojové rostliny

Příspěvek od Princ » 24 dub 2019, 19:13

Už mám doma 29 rostlin :) (každý květináč s mnoha sazenicemi počítám jen za 1)

Jsou strategicky rozmístěné podle jejich i mých potřeb (všechny jedlé po ruce v kuchyni, tilandsie v koupelně, v ložnici výhradně tchýniny jazyky, rýmovníky každý jinde pro odhánění hmyzu...) a pokud jich je více jednoho druhu, provádím na nich různé experimenty :) Ono třeba existuje brutální množství způsobů, jak rostliny množit.

Lákají mě další pokusy (např. vodní rostliny, mechy, houby...), takže číslo se asi bude dále navyšovat.

Na facebooku během následujících dnů bude post o pozitivních účincích kontaktu s hlínou + už je tam ten jeden o vlivu starání se o něco na přitažlivost.

Princ

Pokojové rostliny

Příspěvek od Princ » 24 dub 2019, 19:32

Jinak jak jsem říkal na přednášce, kdyby někdo chtěl kefírová zrna nebo kombuchu, vyzkoušet nějaký suplement nebo ode mě dostat řízek tchýnina jazyku nebo kus rýmovníků, dejte vědět, a až se příště potkáme, dám vám to.

Doma krom rostlin mám i soustavu zrcadel na vedení denního světla, umělé slunce... Jednou bych ale moc chtěl střešní zahradu... Pracovat si nahý u východu i západu slunce...

Západ je teď tk běžím ven!

Princ

Pokojové rostliny

Příspěvek od Princ » 28 dub 2019, 10:18

Dokud mě to drží, chci vám říct, že jsem si právě koupil borovici :) Hodně lidí to neví, ale jehličí mnoha stromů je jedlé.

(Když si o něčem nejste jistí, zda je to jedné, nejprve to fermentujte, tím se vaše šance zásadně zvyšují :) )

Zkusím na tu borovici naočkovat i nějaké houby, a nechat strom žít v přirozené symbióze.

Symbionti se mi strašně líbili už když jsem poprvé viděl Hvězdnou bránu :) Celkově mě láká tvorba složitějších systémů - např. terárium, kde by nějak spolupracoval hmyz, květiny, houby, mikroorganismy...

Už jsem zkoušel air plants, klíčení, řízkování, rozdělení rostliny na dvě menší, teď mám první houby, první jehličnan, takže mě asi brzy čeká ekosystém akvária.

V přírodě houby jako jediné umí štěpit celulózu. Jsou to ony, kdo po katastrofě čistí prostředí a dělají půdu znova úrodnou. "Kořeny hub", mycelium, mohou být i kilometry dlouhé a tvoří obrovskou podzemní super-inteligentní informační síť.

Dnes víme, že stromy spolu komunikují skrze kořenový systém, mohou si předávat informace, vytváří "stromové rodiny" a informační banky... Houby jsou ale vývojově mnohem dál, než rostliny, a informace, které si předávají, si ještě nedokážeme vůbec představit. Super týpek je Paul Stamets.

Aragorn
Obdržel poděkování: 104 krát

Pokojové rostliny

Příspěvek od Aragorn » 28 dub 2019, 10:49

Princ píše:
28 dub 2019, 10:18
Dokud mě to drží, chci vám říct, že jsem si právě koupil borovici :) Hodně lidí to neví, ale jehličí mnoha stromů je jedlé.

(Když si o něčem nejste jistí, zda je to jedné, nejprve to fermentujte, tím se vaše šance zásadně zvyšují :) )

Zkusím na tu borovici naočkovat i nějaké houby, a nechat strom žít v přirozené symbióze.

Symbionti se mi strašně líbili už když jsem poprvé viděl Hvězdnou bránu :) Celkově mě láká tvorba složitějších systémů - např. terárium, kde by nějak spolupracoval hmyz, květiny, houby, mikroorganismy...

Už jsem zkoušel air plants, klíčení, řízkování, rozdělení rostliny na dvě menší, teď mám první houby, první jehličnan, takže mě asi brzy čeká ekosystém akvária.

V přírodě houby jako jediné umí štěpit celulózu. Jsou to ony, kdo po katastrofě čistí prostředí a dělají půdu znova úrodnou. "Kořeny hub", mycelium, mohou být i kilometry dlouhé a tvoří obrovskou podzemní super-inteligentní informační síť.

Dnes víme, že stromy spolu komunikují skrze kořenový systém, mohou si předávat informace, vytváří "stromové rodiny" a informační banky... Houby jsou ale vývojově mnohem dál, než rostliny, a informace, které si předávají, si ještě nedokážeme vůbec představit. Super týpek je Paul Stamets.
Pěkný článek princi... příroda je fajn. ;) Přeorientoval jsi se z oblasti streetování na bylinkářství? :)

Princ

Pokojové rostliny

Příspěvek od Princ » 28 dub 2019, 12:33

Tak já vedle streetu vždy rotuju nějaké další související koníčky.

S tou borovicí, vyloženě jsem chodil po zahradnictví a hledal nějaký jehličnan, který by vypadal chutně :) Vybral jsem instinktivně tuhle borovici, teprve potom jsem googlil a zjistil, že se opravdu velice často jí (třeba jehličí tisu je jedovaté).

K houbám - tak jako lidé, i ony při kontaktu se světlem produkují prohormon D2, a to dokonce i po utržení. Pokud si tedy chcete upgradovat žampióny, nechte je před snězením půl hodinky na slunci ;)

Princ

Pokojové houby

Příspěvek od Princ » 02 kvě 2019, 16:23

Nyní se víc a víc zabývám houbami. Je jich asi 6x více, než rostlin, a jsou mnohem vyspělejší.

Houby s psilocibinem ovlivnily expanzi lidského vědomí, houby jsou a ještě budou zdrojem těch nejlepších antibiotik a houby se dají využít i jako "zdravý pesticid", který může nahradit nebezpečné chemikálie v zabíjení hmyzích škůdců.

Houby jako první pronikly na zemský povrch a připravily ho pro rostliny a zvířata.

Po katastrofě v Černobylu se v okolí vyrojila spousta hub. Zjistilo se, že jsou radiotrofní - dokáží pohlcovat radiaci a živit se jí.

Kdykoli nastane velký únik škodlivin, musí přijít nejprve houby. Ty vytvoří podmínky pro rostliny, přilétne hmyz... A krajina se postupně vrátí do normálu. Právě houby a bakterie v budoucnu budeme potřebovat k vyřešení problémů se skládkami, ropnými skvrnami, plasty v oceánech...

Radiace jsou plné i naše domy, a to kvůli wifi, dvbt vysílání, mobilních sítí, bezdrátových sítí... Jako ochranu doporučuji právě domácí pěstování hub. Kit na pěstování žampiónů, hlívy, reishi nebo shitake stojí okolo stovky nebo dvou. Vše je připraveno, stačí postavit vedle wifi a nechat růst :) Zásoba čerstvých hub se taky bude hodit. Pamatujte jen: houby se nejí syrové, je třeba je vždy tepelně upravit (popřípadě poté fermentovat s trochou syrové zeleniny jako zdroje prospěšných bakterií).

Při stavění měst už se dnes běžně myslí na dostatek zeleně - parky, trávníky, stromové aleje... Nyní je potřeba, aby ve městech z výše uvedených důvodů rostlo i dostatek hub. Ne nutně plodnic, toho nadzemního ovoce, ale hlavně inteligentní sítě podhoubí.

Houby se velice hodí do lékařských ordinací, kde se provádí rentgen nebo se ozařují pacienti s rakovinou.

A pokud houby trháte, opatrně je vykruťte a místo pak zakryjte mechem nebo trochou půdy - tak je to pro mycelium (přírodní internet :)) nejšetrnější.

Aidam
Poděkoval: 1 krát
Obdržel poděkování: 1 krát

Pokojové houby

Příspěvek od Aidam » 03 kvě 2019, 14:25

Princ píše:
02 kvě 2019, 16:23
Radiace jsou plné i naše domy, a to kvůli wifi, dvbt vysílání, mobilních sítí, bezdrátových sítí... Jako ochranu doporučuji právě domácí pěstování hub. Kit na pěstování žampiónů, hlívy, reishi nebo shitake stojí okolo stovky nebo dvou. Vše je připraveno, stačí postavit vedle wifi a nechat růst :)
Tohle mě celkem zajímá. Pošleš sem prosím nějaký zdroj ohledně toho, že proti radiaci pomáhají i žampiony, reishi atd.? Podle rychlého googlování jsem našel, že radiotrofní jsou jen specifické druhy (např. Cryptococcus).

Odpovědět