Jak vydělat peníze

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
Princ
Udělil poděkování: 528 x
Obdržel poděkování: 1709 x

Základy života: Do čeho investovat

Příspěvek od Princ »

Jedna z mých nejlepších finančních investic byla do těch deseti kilo čistého, funkčního masa. Do širších ramen a hrubších kostí.

Jen si představte: jdu natáčet Zephův street na YouTube. Na sobě oblečení za 50k (hodinky, boty...) a techniku za 100k (Iphone, kamera, mikrofony...). Někdo mě okrade a pak co?

Co neubráníte, to nemáte.

To maso musím umět používat, takže bojové sporty, semináře s nožem, střelba... Další mé skvělé investice.

A teď si vezměte tu aparaturu. Já se hlavně chtěl zbavit státních českých korun, kterým nevěřím. Do čeho je dám? Prostě zlato, stříbro? Určitě je dobré nějaké mít! Ale technika je taky investice. Ta kamera podrží nějakou hodnotu, můžu ji později prodat a hlavně s ní udělám obsah na YouTube a Instagram, který na ni velice rychle vydělá několikrát.

I to oblečení. Dobré hodinky, dobrou koženou bundu po mě ještě zdědí můj nejtlustší vnuk! Ono to vždycky nějak prodáte. A koupit super kabát, to jsem si koupil o něco lepší dojem klidně během následujících 20 let. Protože je mou prací balit holky, přednášet... investice do vzhledu se mi velice rychle vrací. Jakože extrémně rychle.

A když si platím experty na hlas a vystupování, když jsem několik let každý měsíc veřejně přednášel, když se učím jazyky... To jsou sakra investice!

On týpek chce obchodovat na Forexu s kávou, možná by ale měl nejdřív trochu investovat do sebe...

Řekněme si to upřímně: státem regulované školství moc nefunguje. Tam vás odložili, aby rodiče mohli do práce, abyste nějak zestárli, než budete moct fakt produktivně pracovat... Jestli se tam něco naučíte, je to takový bonus. Ale pro reálný úspěch se musíte sami pořád vzdělávat, pořád drilovat, drtit ty kroužky a kurzy a knížky...

Nikdo mi to neřekl. Myslel jsem, že když jsem student, tak jsem student, a docházením do školy už dělám své maximum. Nemám pořádné příjmy, protože chodím do školy... Moje životní chyba. Mě rozvoj vždycky bavil, takže moct se vrátit do dětství, drtím místo Playstationu jazyky, bojové sporty a klavír.

Protože fakt nikdo vám nic nedá. Nikdo na vás nečeká. Lidí je hodně a na vrchol se dostanou ti nejlepší.

Máme nějaký jakože sociální systém (násilím se vybere vypalné, část se rozkrade, část vezmou výběrčí, zbytek se rozdělí vybraným chudým), doopravdy ale o neschopné lidi nebude zájem v žádném systému.

Rozhodně žádný politik vám nechce jen tak pomáhat. Je to vše jen na vás. Co uděláte, jak si to zařídíte.

Takže pokud máte třeba sto tisíc českých korun, to není úplně majetek a já bych jako první nepřemýšlel, jestli to na Forexu dát do kávy nebo do sloních klů... A řešil bych:

- jestli už dřepujete s činkou 1.5x své váhy
- jestli nevypadáte jak prdel
- jestli nemáte hlas jak prdel
- jestli vás každý snadno nezabije a neokrade (i o data)
- jestli už umíte nějaký světový jazyk (čínsky, rusky, anglicky, španělsky)
- jestli máte sebevědomí, dobrý mindset, umíte komunikovat s lidmi, balit holky...
- jestli rozumíte marketingu a umíte se prodat
- jestli prostě něco hodnotného umíte a můžete být lidem nějak užiteční

Když vyřešíte takové věci, 100+k už uděláte týdně/měsíčně.

Chce to prostě né být hrozný člověk s majetkem, ale udělat ze sebe takovou super-jednotku, vzdělanou, svalnatou, v kůži a drahých kovech a aparatuře :)

Ezio
Udělil poděkování: 29 x
Obdržel poděkování: 1 x

Jak vydělat peníze

Příspěvek od Ezio »

Majkle, bude nějaké pokračování?
Coolman
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 5 x

Jak vydělat peníze

Příspěvek od Coolman »

Ahoj, kdyby někdo měl zájem, nabízím spolupráci v MLM. Jedná se o zakoupení frančízy na vlastní internetový obchod, kde se dá nakoupit v podstatě vše - od potravin, alkoholu, elektronika - zkrátka věci, které si stejně musíte denně pořizovat na živobytí, rozdíl je v tom, že dostáváte zpět procenta z obratu, který vy a váš tým měsíčně vybudujete.

Dá se na tom poměrně snadno a za malé náklady zbohatnout, jenom je potřeba dát dohromady aspoň pár lidí, kteří už nechtějí být ovce ve stádu, finančně zápasit a chtějí si zkusit podnikat, ale bojí se, že pak o všechno přijdou. Tady jsou k dispozici zkušení mentoři, kteří už mají výsledky a budou vám pomáhat, navíc tu funguje dobrý vzdělávací systém, který vás učí finanční gramotnosti a připravuje vás na budoucnost plnou finančních pohrom, které nevyhnutelně přijdou. Nebojte se, nejde o žádný scam, jen musíte trochu chtít. Kdo tedy máte jako já pocit, že jen konzumuje, vše co vydělá, jde hned do kapes nenasytných institucí a chce prostě nastavit proudění peněz také směrem k sobě, napište mi a řeknu víc ;)
Princ

Jak vydělat peníze

Příspěvek od Princ »

A vy hoši chcete mít sto internetových obchodů, které budou prodávat to samé a konkurovat si, nebo jich chcete založit tisíc? :)
Saty
Udělil poděkování: 43 x
Obdržel poděkování: 66 x

Jak vydělat peníze

Příspěvek od Saty »

Tyvole, kdybych měl spočítat kolikrát mi nějaký streetař nabízel MLM... Proč to tolik stretařů dělá? Vždyť je to sračka. Nepodnikáš. Nemáš svůj produkt. Nemůžeš určovat cenu. Je to normální práce.
Coolman

Jak vydělat peníze

Příspěvek od Coolman »

Ne ne, e-shop je jen jeden, ke kterému každý dostane licenci. Ten obchod se nemusí ani spravovat, nemáte na starost žádné dodavatele, logistiku ani sklady - to vše už je zastřešeno. E-shop už existuje a využívá ho statisíce lidí po celém světě, něco jako když si koupíte licenci na provozovnu MC Donaldu, akorát že byste za ni dali několik milionů a museli byste tam i fyzicky být. Tady jde v podstatě jen o to dělat nákupy ve svém vlastním obchodě místo třeba v Tescu a ještě za to dostávat zaplaceno.
Princ

Udělejte to o klientovi

Příspěvek od Princ »

Na hlavní stránce jsme mívali napsáno: Učíme svádění v praxi. Později jsem to přepsal na Naučte se svádění v praxi.

Dříve to bylo o mě. Teď je to o studentovi samotném.

Můžete si myslet, že vaše stránka by měla být o vás. Jenže lidé se primárně starají o sebe.

Nechtějí číst o vás, chtějí číst o sobě. Do takové míry, že i VAŠE stránka by měla být o NICH.

Těm lidem je jedno, co vy děláte. Zajímá je čistě, co z toho můžou mít oni. Tomu se všechno musí přizpůsobit.

To samé platí na seznamkách.
surfernamare
Udělil poděkování: 82 x
Obdržel poděkování: 87 x

Jak vydělat peníze

Příspěvek od surfernamare »

Vsetkych, ktori mi ponukali MLM som sa vzdy spytal: preco nazov svojej firmy tajite az do poslednej chvile a uvadzate ho az na konci prezentacie?
Skuste mi to vysvetlit, nikto z nich mi okrem "lebo my sme iní" nic k tomu nevedel povedat.
+ ich business model je vacsinou taky, ze vyssie poschodia zarabaju na nizsich. Zakaznici prakticky neexistuju
surfernamare

Jak vydělat peníze

Dalsia vec: v dobe online marketingu a eshopov je absolutny nezmysel promovat a predavat nieco osobne, ako nejaky predajca Nota bene. Nech ste v tom akokolvek dobry, vzdy je to aspon neefektivne. A vacsinou aj podozrive.
Coolman

Jak vydělat peníze

Příspěvek od Coolman »

Právě proto, že mají lidé zastaralé informace o společnosti, která dělala podomní prodej v 90. letech, když přicházely mobily, dnes už je doba dávno jinde a podniká naopak v tom, co bude růst v budoucnu. Znovu opakuji, že vlastníte e-shop.
surfernamare

Jak vydělat peníze

"vlastníte"
tipujem Amway
bixi
Udělil poděkování: 115 x
Obdržel poděkování: 182 x

Jak vydělat peníze

Příspěvek od bixi »

mě to připomíná momentálně populární videa v americe "jak se stát milionářem prodejem na amazonu". Ve zkratce máte koupit použité zboží na internetu a zase ho prodat na amazonu a udělat profit. Šílená myšlenka, že zrovna Jeff Bezos, nejvíce nemilosrdný podnikatel současné generace, který zefektivnil snad všechno ve svém oboru na setiny procenta dříve úplně nepředstavitelné, by jen tak na své stránce nechal prostor pro milionové provize random samouků z youtubu :D

pokud prodáváš něco co není tvoje, někomu jinému, nemusíš to ani mít na skladu a jsou to zaručeně easy money, šance jsou, že ty jsi produkt. ale hey, všem přeju ať vám to vyjde

rozdíl mezi tím co jsi popsal a koupením si licencí na mcdonald je právě risk. do vlastní pobočky mcdonaldu musíš narvat spoustu kapitálu, nejspíš se upsat nějakému úvěru, nabrat zaměstnance za jejichž výplaty a odvod daní ty jsi zodpovědný. Odhadnout správnou velikost skladu a frekvenci dodávek, aby jsi ho stačil otáčet než ti to jídlo projde atd. a pak za další kapitál ten sklad nakoupit. Kde je risk ve tvém modelu? No risk, no money. To jsem se naučil já

co znamená "vlastníte e-shop"? Máš živnost, tedy IČO, sklad, účetnictví, dodavatele (závazky), kapitál, majetek?

Díval jsem se na stránky Amway, slyším o tom poprvé, a přestal jsem číst přesně u věty "Představte si přehledný model podnikání bez rizika"

Mimochodem osobně znám kluka, který na bezrizikovou díru v systému opravdu přišel. Kupoval na zahraničních serverech klíče na Microsoft produkty pro firmy (tedy mnoho klíčů na mnoho zařízení) a prodával to běžným uživatelům za cenu lehce pod tržním průměrem u nás. Vše šlo skvěle, koupil si byt a 2 auta. Riziko ho stejně dohnalo, když ho předvolali k policii a na finanční úřad |(to je příběh mimo soutěž o existenci rizika v každém modelu, nenaznačuji že se tady snažíš přesvědčit lidi k něčemu na hranici legálnosti)
surfernamare

Jak vydělat peníze

šance jsou, že ty jsi produkt. ale hey, všem přeju ať vám to vyjde
Business model Amway je praveze v tom, ze ty si zakaznik a ani o tom nevies. Je tam rocny poplatok + chodis na rôzne seminare, ktore su tiez platene, samozrejme pouzivas ich produkty.
Je to vlastne uplny opak francizy, kde podstatou je, ze si kupis brand a ten ti pomoze s rozbehom podnikania. Zatial co tu si kupis brand, ktory ked niekto pocuje, tak sa mu otvori nozik vo vrecku :D A ty mas byt ten, kto pomoze im. Ten "tvoj eshop" je v podstate obycajny referral.
Princ

Jak vydělat peníze

Příspěvek od Princ »

Prodáváš cizí produkt za provizi z prodeje - Amway nebo třeba Amazon - jsi tedy marketér. Byl ti delegován prodej. Můžeš třeba zaplatit PPC reklamu, založit web co tam bude odkazovat, propagovat to přes videa, říkat svým známým... Každý další takový marketér je tvou konkurencí. Např. pokud už 3 lidé platí PPC pro Amway (dokáží tam nasměrovat levnější google reklamu, než dostanou na provizi), čtvrtý se chytne mnohem hůř, než kdysi první sám. Začíná závod, kdo prodá první.

Něco prodávat je vhodné pro lidi, kteří... umí něco prodávat. Nejsou to peníze za nic. To píšu jako OPRAVDOVÝ podnikatel, který vydělal milióny a milióny.

Kolik lidí potřebuješ pod sebou, aby tě uživili? 10? 10*10*10*10*10*10 by vyústilo v milión Amwayáků. To znamená, že se MLM vyčerpá dříve než v šesti generacích. Pokud to založíš, můžeš vydělat. Přímo pod zakladatelem taky. Pod člověkem pod zakladatelem taky. Ale každému letadlu rychle dojdou lidi. Vydělají zakladatelé a doplatí na to poslední naverbovaní dole, kteří už nemají koho verbovat. To se v letadle vždycky stane, vždycky nakonec dojdou lidi. Buď vstupuješ pozdě a doplatíš na to, nebo vstupuješ brzy s vědomím, že na to doplatí ostatní.

5*5*5*5*5*5*5*5*5=1953125. Představ si, že by u nás běhaly ty dva milióny amwayáků! (MLM není čisté letadlo, je tam produkt, stejně tam ale většina lidí nechce prodávat produkty, chce mít lidi pod sebou. Takže pro ty, kdo neprodávají a budují týmy prodejců, kteří zase chtějí vlastní týmy..., se to rovná letadlu. Nikdo sám neprodává, každý chce tým, těm posledním dole ale dojdou lidi.)

Takto se dá matematicky dokázat i neexistence upírů. Kdyby každý upír za život kousl jen 3 lidi, už bychom všichni byli upíři. Kdyby každý amwayák za život zlanařil jen 3 lidi, už bychom dávno všichni byli v Amway.
Princ

Jak vydělat peníze

Příspěvek od Princ »

Jinak v tomto vláknu klidně můžete teoretizovat o MLM, rozhodně by ale nebylo vhodné, abyste se v komunitě snažili doopravdy konvertovat někoho pod sebe.
Odpovědět