Elegance v pohybu a "jazzový život"

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Odpovědět
Viktor
Poděkoval: 29 krát
Obdržel poděkování: 56 krát

Příspěvek od Viktor » 13 pro 2018, 22:58

Celkově mi přijde, že elegance v pohybu (a i mimo něj) je neskutečně přitažlivá.
Takhle, je pár lidí, u kterých mi přijde, že mají v sobě jakousi zvláštní eleganci. Nedokážu popsat, či přiblížit čím, ale strašně je to zvedá.
Krom osobních setkání, jednou jsem to viděl v televizi, když jsem po hodně dlouhé době viděl v televizní adaptaci Saturnina scénu, jak Saturnin jde v obleku s kloboukem noční Prahou a snaží se sehnat mikulášskou škrabošku. Něčím vypadal úplně jinak, jak kdokoliv v obleku, ba i s kloboukem, koho jsem kdy viděl. Pravděpodobně právě kvůli té eleganci, o které mluvím.

Rád bych toto kouzlo také nabyl. Nevím přesně jak, ale mám teorii. Přemýšlím: "jaký hudební doprovod by se hodil k mému životu?" Když nad tím přemýšlím, napadá mě něco sice celkem veselého, ale trochu zmatečného jako třeba "Flea Waltz" (viz. YouTube)
Přijde mi, že by se toho dalo dosáhnout "snahou o jazzový hudební doprovod".
Napadá mě snaha o celkové zklidnění se a o trénování plynulých pohybů, které ideálně úplně nahradí cokoliv trhaného.

Řekl bych, že zklidnění se dá dosáhnout meditací, kterou jsem doteď úspěšně opomíjel. Jak na pohyby, jestli vůbec nějak, příliš nevím.

Dostal jsem nápad. Pojďme tady udělat v rámci třeba 10 dnů brainstorming na toto téma - zkusím pak z něj vypracovat nějaký hypotetický postup a ten se snažit třeba dva, tři měsíce (v případě úspěchu po dobu neurčitou) dodržovat a pokoušet se vypozorovat jakékoliv změny. Pokud bude nějaký nikoliv nicotný výsledek, sepsal bych o tom raport/článek s postřehy pro ostatní.

Pro začátek vypisuji své body:
- naučit se alespoň základy meditace a zklidnění se a využívat toho, když není co dělat (třeba jízda MHD)
- nekřivit se (třeba při sezení) a případně toho ihned nechat
- při zaznamenání trhavého pohybu (třeba máchání rukama při chůzi) zkusit najít lepší pohyb a snažit se ho dostat do automatických pohybů
- občas si pouštět jazz(?)

Ten s plynovou maskou.

Princ
Poděkoval: 441 krát
Obdržel poděkování: 1068 krát

Příspěvek od Princ » 13 pro 2018, 23:04

Hlavně je potřeba rozvíjet pohybovou inteligenci sportem.

Super je vzít silový trénink, a přidat k němu ještě něco více softwarového, např. gymnastiku, BJJ nebo tanec...

Obvykle to tolik neřešíme, mám ale studenty, kteří se hýbou natolik kostrbatě, že jim to přímo doporučím. I já se kdysi hýbal naprosto roboticky.
28. 9. - Biohacking 3

28. 9. - Výcvik Řeči těla

5. 10. - KickStart Bratislavy

Čuchoprd
Obdržel poděkování: 1 krát

Příspěvek od Čuchoprd » 19 pro 2018, 20:31

A co si třeba zahulit. Trochu to zpomalí, ale začneš vnímat a chápat více. Já se takto Jazzu.

Viktor
Poděkoval: 29 krát
Obdržel poděkování: 56 krát

Příspěvek od Viktor » 19 led 2019, 21:42

Ať to nevypadá, že jsem rezignoval.
V dny těsně následující po založení tématu byly předtermíny, načež jsem si naložil 4 zkoušky ve 3 dnech + dokončení těžkého programovacího úkolu. (Ale vyplatilo se) Každý snad uzná, že při učení se o ochraně soukromí nebo hádání se s Javou, se sedí elegantně dost blbě. Hned pak přišly Vánoce a hned po nich nemoc...no, prostě se mi to za tu dobu z větší části vykouřilo z hlavy.

Asi to celkově nebude až takový boom, jak jsem původně myslel - snažit se jít "elegantněji", jak v ideálním případě chodím, by už bylo přehrávání. Prostě se na to budu snažit myslet a držet se výše vypsaných pravidel, co jsem si stanovil.
Ten s plynovou maskou.

Odpovědět