Odemkni svou nejatraktivnější možnou verzi! 💘🚀 Přitažlivost právě vyšla!

Spánek

Zdraví, sport, peníze, koníčky, móda, svaly, nootropika, mikrodávkování psychedelik, meditace...
Karlos
Obdržel poděkování: 3 krát

Spánek

Příspěvek od Karlos » 01 pro 2015, 09:32

Zdravím,
poslední dobou mám problémy ohledně spánku. Stává, že jdu spát a mám před sebou přes 8 hodin spánku. Ovšem než dokážu usnout, tak to dost dlouho trvá a stává se, že se vzbudím třeba 1-2 hodiny před budíkem. A pak se mi nedaří znovu usnout. Znáte nějaké rady ohledně rychlého usnutí ?
Díky

streetar
Poděkoval: 4 krát
Obdržel poděkování: 8 krát

Re: Spánek

Příspěvek od streetar » 01 pro 2015, 15:24

Ja si lehnu, udělám se a pak do 20min usnu :D
Cizí je člověk proto, protože jsi ho ještě nepoznal.

kubas

Příspěvek od kubas » 01 pro 2015, 20:26

Když nemůžu usnout, tak začnu dělat věci, který jsou nudný ale potřebný. (učím se, uklizim si a tak). Nemá cenu ležet v posteli. Takhle se suprově odreaguješ, něco ještě uděláš a tak za 15 minut toho necháš a vpohodě usneš.

Honza
Obdržel poděkování: 22 krát

Příspěvek od Honza » 01 pro 2015, 20:50

V tomhle případě se řídím rád, které jsem získal od Prince. Pokud nemůžeš spát, zavři oči, lež. Nemysli na to, že musíš usnout. To nepomáhá, nýbrž právě naopak.

Zkus tohle: Vzbudím se před budíkem a nemohu zabrat. Lehnu si, na nic nemyslím, mám zavřené oči a snažím se alespoň odpočívat. Aby jsi mě správně pochopil, mám na mysli plně využívat benefity tohoto typu odpočinku. Jsou stejné jako když spíš, jenom v menší míře.

Takže rada vstát a začít pracovat není moc dobrá...

Pak si můžeš ještě ohlídat, co jíš před tím než jdeš spát. Jestli tam náhodou není složka, která té takto vzbudí. ;)
Pokud ti život zavře dveře k čemukoliv, co rád děláš. Otevři si je. Jsou to dveře, tak byly stvořeny, aby fungovaly.

kubas

Příspěvek od kubas » 01 pro 2015, 21:55

Honza píše:Takže rada vstát a začít pracovat není moc dobrá...

Pak si můžeš ještě ohlídat, co jíš před tím než jdeš spát. Jestli tam náhodou není složka, která té takto vzbudí. ;)
Já to nemyslel v případě, kdy se ráno dřív zbudíš, to samozřejmě souhlasím s tebou. Ale když nemužeš usnout večer, nejlepší odreagování je začít něco dělat.

KapitánLáska
Poděkoval: 19 krát
Obdržel poděkování: 18 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KapitánLáska » 01 pro 2015, 23:50

Mě se usíná líp když se udělám nebo zhulím :D
"Do you have a lot of possessions? Lot of money in the bank?"
"Possessions making rich? I dont have that type of richness. My richness is life." Bob Marley

Kvjat_RB
Poděkoval: 55 krát

Příspěvek od Kvjat_RB » 02 pro 2015, 12:00

streetar píše:Ja si lehnu, udělám se a pak do 20min usnu :D
tomek14 píše:Mě se usíná líp když se udělám nebo zhulím :D
Hoši, to vám závidím. Já když se udělám, tak většinou musím ještě na záchod než usnu. :mrgreen:

Princ
Poděkoval: 490 krát
Obdržel poděkování: 1395 krát

Příspěvek od Princ » 04 pro 2015, 19:05

Sám jsem měl se spaním vždycky problém. Třeba Adam, ten se moc nevyspí, ale furt vypadá v pohodě. Já když se nevyspím, jsem dezorientovaný, zažívám derealizace a někdy dokonce slyším hlasy :)

Vyřešil jsem to tím, že nechodím do práce a vydělávám jinak, takže nemusím nikdy vstávat :)
"Přitažlivost potřebná k sexu je menší, než přitažlivost potřebná, aby vám žena dala kompliment."
Přitažlivost, 25. 5. 2020

Honza

Příspěvek od Honza » 05 pro 2015, 21:59

Přátelé potřebuji vaší pomoc. Zítra (Neděle) to bude 4. den za sebou v práci a ještě k tomu jdu hned po směně do tanečních. Domů se budu vracet cca v pondělí 00:30 hodin. To mi nevadí, problém vzniká u vstávání. Musím být na nohou v 5:00, abych dojel do školy. Do školy musím, máma mě nenechá doma se vyspat. Rady ohledně vstávání bych uvítal i nějaké Know How, jak následují den přežít, nejlépe v Godlike módu. Dopředu bych vám chtěl sdělit, že kávu nepiji a nehodlám začínat. :D
Pomůžete mi prosím? :mrgreen:
Pokud ti život zavře dveře k čemukoliv, co rád děláš. Otevři si je. Jsou to dveře, tak byly stvořeny, aby fungovaly.

KapitánLáska
Poděkoval: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KapitánLáska » 05 pro 2015, 23:16

To dospíš ve škole :D
"Do you have a lot of possessions? Lot of money in the bank?"
"Possessions making rich? I dont have that type of richness. My richness is life." Bob Marley

Honza

Příspěvek od Honza » 05 pro 2015, 23:28

Vážně nikdo, kdo by měl normální radu? :(

Princ

Spánková deprivace

Příspěvek od Princ » 06 pro 2015, 17:44

Nedostatek spánku asi nijak nepodvedeš. Když budeš spát dvě hodiny, vznikne spánkový deficit. Ten nenahradíš, když se druhý den vyspíš 8 hodin, ani 10 hodin. Nutně se potáhne několik dní. Hodně lidí to neví a jsou spánkově deprivovaní permanentně. Považují pak sníženou náladu za normální stav.
"Přitažlivost potřebná k sexu je menší, než přitažlivost potřebná, aby vám žena dala kompliment."

Valach

Příspěvek od Valach » 06 pro 2015, 19:32

Já mám zase opačný problém:
Připadá mi, že někdy (hlavně o víkendech) spím strašně dlouho, např. 10 hodin. Probíhá to tak, že se vzbudím normálně po 8 hodinách spánku, ale citím se ještě unavený tak zůstanu ležet na posteli a po chvíli opět usnu. Nevíte čím to může být, popř. čím to fixnout?
Očekávej nejlepší, ale buď připraven na nejhorší.

Fozi
Obdržel poděkování: 1 krát

Příspěvek od Fozi » 08 pro 2015, 22:26

Vyzkoušejte polyfázový spánek ;) :D

Princ

Příspěvek od Princ » 09 pro 2015, 12:29

Valach píše:Já mám zase opačný problém:
Připadá mi, že někdy (hlavně o víkendech) spím strašně dlouho, např. 10 hodin. Probíhá to tak, že se vzbudím normálně po 8 hodinách spánku, ale citím se ještě unavený tak zůstanu ležet na posteli a po chvíli opět usnu. Nevíte čím to může být, popř. čím to fixnout?
10 hodin není zas tak strašně dlouho. Nijak se tomu nebráním. Pokud třeba děláš těžké mrtvé tahy, prostě musíš spát déle než obyčejní smrtelníci :)

Odpovědět